Eredmény: 1 - 5 (5) összesen

Téma: AeroCruiser faltörő kost játszik.

Senior Member anakonda logója
    Hely
    göd
    Hozzászólás
    136

AeroCruiser faltörő kost játszik.

Pár napja a műhelyben motorpróbázni akartam a cruiserrel, de a táv memóriába egy másik gép volt beállítva, ezért átállítottam a gépre. Abban a pillanatban a gép fulgázzal rohant neki a falnak. Egy másodperc alatt odaért, de ezalatt a csekély reakcióidő alatt rájöttem, hogy inverz volt a gáz, ezért előrelöktem a gázkart, de ez már nem sokat segített. A gép orra rendesen megtört. Szerencsére egy nap alatt sikerült megragasztani és azóta már repült is a repcsi. A vicc az, hogy a gép korábban is törve volt, az orrát újra kellett építenem, csak két darab maradt épen belőle és most pont csak azok törtek.
    Ez egyszersmind szomorú, vicces és ironikus. :'( :P

Elnézést, ha kicsit hosszúra sikeredett.

Üdv.
    Andris
    Az orrnehéz gép randán repül,az orrkönnyű meg csak egyszer

KékFelhő, Yak-55,Auto g-2, BH Aero Cruiser, Solero,JCP Crack Su-29 3D, Cessna 182, Saját tervezésű és építésű tréner, CX-10 quadrocopter, Das Ugly Stik, Super Kinetic, Fieseler 156 Storch, Kis világító csupa by Cseb

Control: FS-T6
    1PLANE2FLY3D4EVER

Senior Member
    Hely
    Vép
    Telefon
    06203594440
    Hozzászólás
    1.290

Re:AeroCruiser faltörő kost játszik.

elkövettél egy alapvető hibát !!!
    ha modell memoriát váltasz akkor a gép ne legyen áram alatt. azt mindig szét kell húzni.

egy egy nagy figyelmetlenség volt. talán így örökre megjegyzed! mert mi történt volna ha egy 2m es elektromos géped van és megindul feléd? vagy egy nézelödö felé. esetleg egy kisgyereket eltalálva. (nem tudom hogy mi maradna belőle) .

legyen ez nem csak számodra hanem mindenkinek intő példa arra hogy a modellezés nem játék. komoly telljesítményekről beszélünk . és a balesetet a figyelmetlenségünk öközza az esetek többségében.
    szerencséd volt hogy a falnak ment !
    (a propellert meg egyensúlyozd ki, vagy normális orrkúpot vegyél rá hogy a rezonancia ne szabja le a tűzfalról !!! )
    Symbolic F3k project

Senior Member
    Hely
    Vép
    Telefon
    06203594440
    Hozzászólás
    1.290

Idézet Den eredeti hozzászólása
    ha modell memoriát váltasz akkor a gép ne legyen áram alatt. azt mindig szét kell húzni.

ez egy nagy figyelmetlenség volt. talán így örökre megjegyzed! mert mi történt volna ha egy 2m es elektromos géped van és megindul feléd? vagy egy nézelödö felé. esetleg egy kisgyereket eltalálva. (nem tudom hogy mi maradna belőle) .

legyen ez nem csak számodra hanem mindenkinek intő példa arra hogy a modellezés nem játék. komoly telljesítményekről beszélünk . és a balesetet a figyelmetlenségünk okozza az esetek többségében.
    szerencséd volt hogy a falnak ment !
    (a propellert meg egyensúlyozd ki, vagy normális orrkúpot vegyél rá hogy a rezonancia ne szabja le a tűzfalról !!! )
    Symbolic F3k project

Hely
    göd
    Hozzászólás
    136

Idézet Den eredeti hozzászólása

Most már tudni fogom. Köszi!

KékFelhő, Yak-55,Auto g-2, BH Aero Cruiser, Solero,JCP Crack Su-29 3D, Cessna 182, Saját tervezésű és építésű tréner, CX-10 quadrocopter, Das Ugly Stik, Super Kinetic, Fieseler 156 Storch, Kis világító csupa by Cseb

1PLANE2FLY3D4EVER

Hely
    göd
    Hozzászólás
    136

Sikerült ismét összetörni a Cruisert.
    Pár hét alatt teljesen elszoktam a nagy kormánymozdulatoktól. Marha szokatlan volt, kicsit megijedtem, hogy oda verem, ezért vészleszállást hajtottam végre vele. Félig hát, félig oldalszélben közelítettem a kifutópályához, nem mertem még egy kört tenni. Sajna egy magas fűcsomó beleakadt a főfutójába és egy kicsit lerántotta a gép orrát, a szél meg alákapott hátulról. A gép orral csapódott a földbe, az orr nélküli gép még egyszer felröpült a levegőbe, visszaesett és a felröpködött szilánkok és kábelek záporoztak vissza a gép köré. (Lehet, hogy ez egy kicsit túlzás, kevés darabka volt, de ahogy röpködtek, soknak tűnt.)

Legalább jó látványos volt. :'(

Üdv.
    Andris

1PLANE2FLY3D4EVER

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve