Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (20) összesen

Téma: mûgyanta gondok

Member
    Hozzászólás
    55

mûgyanta gondok

Ûdv. Nem kifejezetten modellépítésrôl van szó, de az anyagok ugyanazok és gondolom a problémák is. Mûgyanta(nem epoxy)és üvegpaplanból készülne ülés, a gondom pedig a felszínnel van: a buborékok miatt rengeteg apró kis lyuk keletkezik, ami teljesen tönkretesz bármilyen igényes végeredményt. Kérdés: van-e valami módszer a buborékképzôdés megakadályozásàra? Olvastam már melegítésrôl sütôben, de nekem az a gyanùm, hogy a katalizátor hozzákeverése után keletkeznek, vagyis ekkor már nincs lehetôségem(idôm) a melegítésre. Tippet tudnátok adni a megoldásra? Minden ötletnek örülnék.

Senior Member
    Hozzászólás
    2.235

Re:mûgyanta gondok

A hengerrel tudod kidolgozni belőle a buborékokat.
    "Az idő, amit a rózsádra vesztegettél: az teszi fontossá a rózsádat"

Member
    Hozzászólás
    55

Milyen hengerrel? Ez nem egyenletes felület, félfömb.

Idézet pocmalac eredeti hozzászólása
    Milyen hengerrel? Ez nem egyenletes felület, félfömb.
    Nézzél szét a műgyanta boltok szerszám kínálatában.
    A feleségem imádja a MODELLEZÉST!<br />H-119<br />BKV Modellező SE

bordázott hengerrel pl. mintha egy tengelyre egy kisebb és egy nagyobb alártétet tennél sorrendbe egymás után.

ez még epoxira is jól mukodik.

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
    AKTUÁLIS! http://www.smith-polymers.com/hu/
    Epoxi gyanták, poliuretán gyanták, szilikon gyanták, akril és MS Polymer ragasztók. Minden a Smith-polymers-tol, már magyar nyelven is. Érdeklodjon E-mailben, hívjon Viber-en: 00421948103353.

Senior Member vakrepulo logója
    Hely
    bp xv ker vagy ix ker, tel:7062kilenc133egy
    Hozzászólás
    297

namost akkor

az első szárny amit életemben legyantáztam: 1 méteres félszárny hossz, 22 cm-es húrral
    80-as szövet, az epoxy-t sima ecsettel vittem fel, a habmagra
    a szövetet 1 darabban szabtam ki, a belépőre terítettem rá, és a kilépőnél találkozik a két szövetfél
    a szárnyak az ecsetelés közben függőlegesen voltak felfüggesztve (értsd: a húr volt függőleges, azaz a belépő volt legmagasabban,míg a kilépő állt lefelé, miközben a belépő éle vízszintes volt

mikor végeztem, kifejezetten jól nézett ki, úgy néz ki tökéletes lett (a tökéletest most rugalmasan kell érteni)

viszont most, hogy szárad az epoxy, úgy néz ki itt-ott a belépőnél légbuborékok keletkeztek
    máshol nincs légbuborék (egyenlőre, most olyan 2 órája köt a cucc)

nem értem miért lett levegős a belépő

nektek mi a véleményetek, miért rossz a technikám?

lehet a függőleges elhelyezkedés miatt a belépőről leszivárgott még a száradás előtt a gyanta?????

egyébként hogy lehet az ilyet javítani?
    köszi
    egy házi készítésű f5j-400 valahol a pest környéki kukoricásban

Moderátor vegyész logója
    Hely
    Kispest
    Telefon
    +36 70 886 0671
    Hozzászólás
    1.368

Az epoxi gyantákat általában nem tixotropizálják. Emiatt a felkenés után is sokáig elég jól folynak: A lefolyt gyanta helyére levegő szívódik be. ettől lesz buborékos a darab a belépőnél. A megoldáshoz elég lehet az is, ha lefekteted a szárnyat. A tökéletes megoldás az, ha megfelelő - hidrofób - Aerosillel (ez márkanév, sokféle van) kevered be a gyantát 3-5 m/m %-ban. Nálunk ilyen a HDK-H-15.

Ezeknek a tixotropizáló adalékoknak az a közös hibájuk, hogy rideggé, törékennyé teszik a gyantát. Emiatt például szárnyban nem látjuk szívesen. Helyette lehet kevés mikroballont keverni a gyantába és ezzel kikenni a belépőél környékét. Ugyanezt használjuk akkor is, ha két szárnyfelet ragasztunk össze.

Üdv
    A dzsungelben minden ehető. Te is. http://poly-matrix.hu/ FB.: https://www.facebook.com/profile.php...6%3A1545734537
    Üzlet: 1182 Budapest, Vak Bottyán u. 1.

Hely
    Hozzászólás
    297

Hmm... Koszi

Idézet vakrepulo eredeti hozzászólása
    Hmm... Koszi
    Hi.

Tegyel ide képeket hogy mit is végeztél ki mert erzem Józsi szovegetol vakarozni kezdtel.
    AKTUÁLIS! http://www.smith-polymers.com/hu/
    Epoxi gyanták, poliuretán gyanták, szilikon gyanták, akril és MS Polymer ragasztók. Minden a Smith-polymers-tol, már magyar nyelven is. Érdeklodjon E-mailben, hívjon Viber-en: 00421948103353.

Hely
    Hozzászólás
    297

Fogok is hamarosan
    Sajnos farkashibaval inditottam, mert eloszor szovetet teritettem es kivulrol gyantaztam, igy a szovet gyanta suly arany 1:2, eredeti sima hab gyari szarny 37.5 dm2 volt es 46.6 gramm, ez 40.5 dm2 es KB 53 grammar lesz a vege, azaz 6%-all roszabb grammar/dm2 arany
    Ha tudnek 1:1,5-el laminalni, olyan ugyes lennek mint egy kinai Hab onto GEP.
    Merevsegben mar job vagyok.

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve