Eredmény: 1 - 2 (2) összesen

Téma: Régi-új helyszin feltámasztása! Lehetséges?

Senior Member Antesz logója
    Hely
    Dömsöd
    Hozzászólás
    496

Régi-új helyszin feltámasztása! Lehetséges?

Sziasztok, Jóestét!

Kezdem az elején: Kezdő modellező vagyok, és érzésem szerint az is maradok mindörökké
    Nem régen cseppentem bele ennek a hobbinak a szépségeibe.A nyár folyamán sikerült eljutnom a Kunszentmiklóson megrendezésre kerülő modellezőtáborba, és most a hétvégén a börzén is sikerült résztvenni, mint szájtátó, sóvárgó statiszta
    Nagyon megtetszett nekem ez a fajta odaadás a hobbi/sport iránt amit a kedves kollegák művelnek, sajnos azonban nekem anyagi vonzata miatt ez vajmi kevésszer adatik meg éves szinten.
    Noszóval, a dolog lényege az lenne ami a fejemben motoszkál, hogy: "Ha a hegy nem megy mohamedhez....."

Jómagam ugyan megértem már, de mégis kimaradtam belőle, hogy kicsiny falum hajdanán világhirnévnek örvendett modellrepülő körökben.
    Pl. archiv 1994-ből:
    Július elején a Dömsödi Dózsa Mgtsz-től írásban is engedélyt kaptunk a legelő használatára modellezésre. (Aláírta - többek között - Sáfrán József elnök, és a terület négy tulajdonosa.) Erre az írásbeli engedélyre a következő évi világbajnokság miatt volt szükség.
    Ismét megrendeztük a rádióirányítású vitorlázó modellek Európa bajnokságát július 22-31. között, Dömsödön.

(forrás: http://cavalloni.hu/regi_oldal/kepeskonyv/mt94.htm )

Szeretnék utánnajárni, hogy hogyan, miként lehetne lehetővé tenni a mai generáció számára is, hogy megismerjék, ujjra felfedezzék otthonom szépségeit, s egyuttal örömmel hódolhassanak szenvedélyüknek.
    Aki bárminemű információval a segitségemre tud lenni a dologgal kapcsolatban, észrevétele, ötlete van, az legyen olyan jó és keressen meg engem, akármilyen formában!!!

Hálás köszönettel: Balogh Antal (Antesz)
    Mindenki jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának!
    0630-526-74-43

Senior Member Antesz logója
    Hely
    Dömsöd
    Hozzászólás
    496

Re:Régi-új helyszin feltámasztása! Lehetséges?

Üdvözletem Jóurak!

A minap volt egy megbeszélésem egy helyi képviselőúrral. Azt mondta, hogy belevághatunk a dolgok szervezésébe. Olyan információt kapott valakitől aminek utánna kellene járnom. A verseny szervezésének jogszabályi oldaláról kellene kiderítenem a lehető legtöbbet. Azt mondta a képviselőúr (késöbbiekben: K.Sanyibácsi), hogy tudomása szerint csak ugy szervezhetnénk versenyt, hogyha lenne itt egy modellező club, és vagy lenne a DUSE-ban /Dömsödi Utánpótlás Sport Egyesület/ egy modellező szakág. Kérem aki ezzekkel a dolgokkal tisztában van, vagy ismer olyan embert aki ezügyben teljességgel ki tudja elégíteni kíváncsiságunkat az jelezze ezt nállam.

Felmerült, hogy a jövő évben rendezne dömsöd egy versenyt Pinkert György tiszteletére. Ezzel kapcsolatban azt szeretném megtudni, hogy milyen kategóriákra kellene ezt meghirdetni, mi állt az Úriemberhez legközelebb? Elsőkörben egy 3 napos rendezvényről lenne szó maximum, hogy a gazdák akik odaengednek "jó szájízzel viseltessenek" az esemény iránt. Majd ha ez rendben lezajlik akkor tovább bővítenénk az éves versenyek számát, és a műsorszámot is bővítenénk.

Az is szóbakerült, hogy itt a soroksári dunaág, ebből fakadóan lehetne hajós versenyeket is csinálni, és ha tényleg minden jól sül el, akkor egy autós pálya épitése sem lenne kizárt. A képviselőúr szerencsére elég agilis, csak kellene neki a segítség,hogy jobban átláthassa a dolgokat.
    20.-a körül lesz egy testületi ülés ahol előterjeszti a programjait az elkövetkező 5 esztendőre, és ugy szeretné tálalni, hogy a modellezés is közte legyen.

Más: Szerveznénk egy találkozót a gazdákkal, és pár valósan modellező emberrel, erre az eseményre kellene csinálni a Sanyibácsinak egy prezentációt, hogy a gazdák elé tegye. Maximum 5-10 percben kellene bemutatni a modellezés mivoltát képekkel illusztrálva. A végére pedíg az lenne a csattanó, hogy régi '95 körüli képek lennének betéve, amik dömsödön készültek , hogy lássák: nem új dologról van szó, hanem visszatérő eseményről.
    Bárki akinek van 94-95 -ös dömsödi eseményről képe, az legyen olyan jó és küldje el nekem, de az ötleteket is szivesen várom.
    (Nemértek a prezentáció készítéshez, igy ebbena kategóriában is kérem a segítségeteket)

Remélem nem baj, hogy köztetek próbálok támogatókat szerezni! Nagyon bízom benne, hogy újjra szállnak még modellek Dömsöd égboltján!

Köszönettel, és tisztelettel: Anti
    Mindenki jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának!
    0630-526-74-43

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva