Oldal: 1 / 7 12345 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (64) összesen

Téma: Új biztosítás modellező tevékenységekre, amatőröknek is! TERVEZÉSI IDŐ!

Senior Member smith_hun logója
    Hely
    Pécs
    Telefon
    06-húsz-négy négy 42 - nulla 52
    Hozzászólás
    2.845

Új biztosítás modellező tevékenységekre, amatőröknek is! TERVEZÉSI IDŐ!

Tisztelt Pilótatársak!

Bemutatkoznék...Kovács Szabolcs vagyok, lassan egy éve fertőződtem meg multikopterrel. Mivel szinte kizárólag a multikopter részleget olvasom, így senki sem ismer. De igazán ez sem tart vissza attól, hogy próbáljak a közösség segítségére lenni. Idén az egyik rokonom egy országos biztosítóhoz került, és gondoltam hátha lehetne valamit elérni a modellezők, a gépeik biztosítása érdekében.

Ezért felvettem a pléhpofát, és nincs vesztenivaló alapon megkerestem a rokonom, és ajánlottam egy lehetőséget neki: miszerint rengeteg modellezőt érdekelhet egy olyan lehetőség, hogy akár hobbicélú, akár munkához kötött repülést lehessen biztosítani.

Én első körben pofátlanul egy éves 5000HUF körüli összeget mondtam, és vártam az elutasítást. Nem azt kaptunk, hanem érdeklődést.

A biztosító hajlandónak tűnik közös munkával kidolgozni egy olyan speciális biztosítási ajánlatot, ami kitérhetne:
    - hobbicélú repülés biztosítása (FPV és egyéb repülési módok, hobbi célú filmezés),
    - versenymodellezés biztosítása (műrepülők, stb.),
    - munkához kötött repülés biztosítása (profi filmezés),
    - bizonyos esetekben a gépre kötött kár megtérítése (zuhanás, elvesztés, stb)
    - repülési helyszínektől függő (modellrepülőterek, városi környezet, külterület, stb)
    biztosításra.

Ergo aki hobbiból repül, és hobbiból filmez kis géppel, és mondjuk a gépnél flyaway következik be,a gép pedig mondjuk rázuhan egy autóra, és betöri a szélvédőt (jobb esetben), akkor a biztosító térítené a kárt.
    Nyilván, ha valaki haszonszerzésre használja az octokopterét, és a munka közben következik be egy nem várt esemény (pl. lezuhan a gép, és összetörik), akkor a kárt enyhíti a biztossító.

Nyilván egy olyan komplex biztosítást lenne lehetőségünk megtervezni, ami jelenleg nem, vagy csak súlyos összegért lenne elérhető.

Amiben más lehetne ez a biztosítás, nem lenne szükséges hozzá egyesületi tagság, vagy versenyengedély a szövetségtől, hanem úgy lehetne megkötni, mint egy utasbiztosítást, az utcáról besétál "Példa József", bemutatja a feltételek szerint a gépet (gondolom egy műszaki szemlézést folytató embernek), és megkötik a biztosítást. Példa József pedig viszonylag nagyobb biztonságban érezheti magát, mert tudja, hogy baj esetén nem marad egyedül.

Nekem valahol egy, amolyan az autókhoz hasonló CASCO-jellegű biztosítás vonalazódik a fejemben...

Uraim!
    Szeretném kihangsúlyozni, hogy tőlem csak az ötlet származik, és a közösségi reménybeli igénye, hogy vevők lennének egy ilyen olcsó biztosításra. Ebből nekem nem származik (remélem) nyereségem, jutalékom, vagy amit ilyenkor adni szoktak a közvetítőnek. Pusztán a jó fejűség motivál arra, hogy tegyek a közösség számára valami előnyöset, hogy boldogabban repülhessünk.

A biztosító ezeket az adatokat kérte tőlem:
    - hány ügyfél lenne ebben a veszélyközösségben, mivel a díj fordítottan arányos a létszámmal
    - milyen súlyú , teljesítményű , sebességű , méretű gépekről van szó / -tól , -ig /
    - milyen értékű gépek és mekkora biztosítási összegre szeretne a szerződő felelősség biztosítást kötni
    - jövedelem szerzés van-e a repülések célja között
    - területileg PONTOSAN hol repülnétek és milyen gyakran

Én ezeket a válaszokat küldeném neki saját kútfőből gondolkodva:
    - kb. 300-1500 fő,
    - 400 grammtól felfelé (leginkább azért, mert nem csak a multikopteres közösségre lenne tervezve, hanem minden repülőmodellre),
    - 60eHUF-tól felfelé
    - sport, hobbi, és munkarepülések
    - Magyarország területe, és a hivatalos modellrepterek

Szeretném jelezni, hogy baromira hidegen hagy, ha a közösség érdektelen marad, és ugyanúgy biztosítás nélkül repkednek páran, mint eddig, vagy megköti a drágább FPV Egyesület által elérhetővé tett biztosítást.

Itt a lehetőség, hogy előrébb lépjünk, tudjunk élni vele!

Örömteli, zuhanástól mentes repülést kívánok mindenkinek!

Tisztelettel:
    Kovács Szabolcs

Senior Member
    Hozzászólás
    866

Re:Új biztosítás modellező tevékenységekre, amatőröknek is! TERVEZÉSI IDŐ!

Szia,
    Szerintem sokunkat érdekelne. Konkrétan mit vársz most a közösségtől, mi a következő lépés?
    Üdv, Haware
    Repül a repül a ....
    06209667848

Hely
    Pécs
    Telefon
    Hozzászólás
    2.845

Csak annyit, hogy észszerű keretek között írja fel minél több ember, hogy milyen szolgáltatás érdekelné, mekkora összegért.

Ezeket összesíteném, és küldhetném tovább...én sajnos nem tudom kitalálni, hogy különböző modell-szakágakban kinek mi fontos...

Nyilván olyat nem sikerülhet összehozni ami maradéktalanul jó lesz mindenkinek, de jó lenne kihasználni a lehetőséget...

Senior Member
    Hozzászólás
    866

Ok, akkor még annyit, hogy ne feledkezzünk meg a hydroplánosokról sem ;D
    És a "kár" nem csak anyagi, hanem sajnos emberi is lehet. a felelősségbiztosításnak arra is ki kellene terjednie (gyógykezelés ktsg-e, gyógykezelés alatti munkabér kiesés, stb.)
    Lehet, hogy furcsán hangzik, de bizonyos szempontból ez a része a biztosításnak hasonlít az eb-tartó felelősség biztosításra, amit asszem jövőre már minden kutyatartónak kötelező lesz megkötnie.
    Repül a repül a ....
    06209667848

Hely
    Pécs
    Telefon
    Hozzászólás
    2.845

Igen, a balesetből származó személyi sérülésre is kiterjedne, ez benne volt a tervekben alapból...

Igazán a kérdések talán ezek:
    - mennyit áldozna erre egy modellező,
    - mit biztosítana (általános biztosítás, minden modellre külön, csak káreseményre, stb.)
    - milyen tevékenységét biztosítaná (versenyzés, szabadidős tevékenység, munkavégzés, esetleg egyszerre több tevékenység),
    - mire biztosítana (csak baleseti személyi sérülés, csak baleseti személyi sérülés + anyagi kár, mindenre kiterjedő káresemény)
    - tevékenység helye (kiépített modellreptér, versenypálya, vagy lakott terület feletti repülés, vagy erdő/mező feletti repkedés, esetleg az ország teljes területe, stb.), esetleg külföldi tevékenység (versenyzőknek, filmeseknek)
    - akarja-e a gépet biztosítani törés esetére (CASCO-szerű elv, önrész+biztosítási összeg, vagy meghatározott összegre),
    - milyen kockázatcsökkentő részt vállal az ügyfél: hülye-biztos vezérlés, párhuzamos vezérlés, mentőernyő, stb.
    - mekkora tömegű modellek jöhetnek szóba (pl. 400 grammos multikopter is tud kaszabolni szénszálas propellerrel),
    - növeli a kockázatot a repülési idő? (nem mindegy gondolom, hogy 5 percet repül valaki egy multikopterrel filmezgetve hobbiból, vagy mondjuk 1,5 órát FPV-zik egy kb. 2500 gramm tömegű motoros vitorlázóval, stb)
    - legyen-e irányításfüggő a kockázat mértéke (a régi, zavarható rádiók szemben a legújabb Futaba FASST irányítással pl.)
    - csökkentse-e a kockázatot egy vezérlő esetén, ha zavar-védett a vezérlő? (ergo kiszűri a nem logikus GPS-jelet, és szükség esetén nem számol vele, ezzel is megakadályozva a hibás működést)

...és nagyjából ilyen vélemények érdekelnek...minél jobban meg tudjuk határozni az igényeket, annál jobban tudjuk kialakítani a rendszert...

Hely
    Pécs
    Telefon
    Hozzászólás
    2.845

Nézzük az én konkrét esetemet:

Van egy DJI Phantom FC40 multikopterem. Nem vagyok egyesületi tag, és csak szabadidős tevékenység érdekében repülgetek havonta kb. 50-90 percet. A repülések 65%-a FPV repülés, a maradék 35% lesz hobbifilmezés. Az FPV repülésem 95% látótávolságon kívüli (300 méteren túli). A repüléseim 75%-a lakott területen kívüli, 25% lakott területen belüli, 0% modellreptér. A gépem rendelkezik GPS vezérléssel, fail safe funkcióval (azonnali ereszkedés, vagy hazajön és leszáll), repülési adatrögzítővel, és GPS nyomkövetővel. A tömege nem nagyobb 1300 grammnál. A repülési időm kb. 5-15 perc.

Ebből kifolyólag engem egy hasonló lehetőség érdekelne:
    - balesetből eredő személyi sérülés, és anyagi kár biztosítása,
    - műszaki meghibásodás miatt bekövetkező személyi és anyagi kár biztosítása,

Mit tudok vállalni a kockázatok csökkentése érdekében:
    - nem repülök manuális módban (kezdőként elég veszélyes amúgy is),
    - használom a vezérlő GPS és fail safe lehetőségét,
    - olyan távirányítást használok, ami megfelel az új elvárásoknak (5,8GHz a gyári távirányító, és FASST védelem szintű),
    - csökkentem a zavaró jelekkel zsúfolt területen való repülések lehetőségét,

Ezek után egy normálisan meghatározott kártérítési összeghatár kialkudása után vállalnék egy ilyen opciót:
    Éves díj: 5-7eHUF, 1000000HUF kártérítési összeg (a munkahelyem is ennyit kötött rám halál esetére, fegyveres munkakörbe).

Nyilván aki kockázatosabban repül, fizethet többet, és emelheti az összeghatárt...az ígéret elhangzott, minél több ember igényli a biztosítást, annál kedvezőbb a díj...

Nyilván az is megoldás lehet, hogy nem bonyolítjuk a feltételeket, hanem csak személyi és anyagi kárt fedez a biztosító 1,5M HUF értékig, és amennyiben 1000 ember megköti, akkor egységesen, lakhelytől függetlenül mondjuk fizetünk 7000HUF-ot...

De csak tippelgetek...egy a lényeg: én speciel nem szeretnék sokat fizetni, mert úgy gondolom egyáltalán nem veszélyeztetek senkit és semmit, de azért a kisördög nem alszik...nem baj, ha van némi anyagi fedezet...

Senior Member
    Hely
    Jászberény
    Telefon
    06703640199
    Hozzászólás
    1.507

Engem leginkabb a "cascos" resze erdekelne!
    Mi lenne abban az esetben ha en pl a sajat hibambol osszetorom a 600as helimet?! Erre mit lehetne kitalalni?
    Trex 500 DFC
    Wl-toys V977

Senior Member
    Hely
    Szarvas
    Hozzászólás
    1.383

Lakott területen most sem, és valszeg az új szabályok szerint sem repülhetsz, így a biztosító kockázata minimális. A kártérítés összegét inkább emelni kéne, és önerőt bevinni valamint természetesen csak az idegen tulajdonba esett kárt téríti, a tiedet nem. Ez szinte kockázatmentes a biztosítónak, tehát akár az 5000Ft éves díj mellett is maradhatnánk. Ez inkább hasonlít a gépjármű kötelező felelősség biztosításra, tulajdoképpen arra is kell, csak repülőre. Ha jól tudom a hatóság is ilyesmit fontolgat. A biztosítótársaságnak saját jól felfogott érdekében állna megelőlegezni a bizalmat, most még nem sokan kötnének, de a hatóság bármikor adhat ki állásfoglalást - esetleg a biztosító is kérheti, vagy bármely modellező -aminek hatására tömeges biztosításkötés várható. Ez alá az összeg alá más biztosítótársaság sem megy, így aki korán kel ... elv fog érvényesülni. A tapasztalati tények is azt mutatják, hogy nagyon minimális a baleset, szinte nincs is, pedig most igencsak meredeken mennek a dolgok.
    HA5AE

Kiemelt fórum támogató ITEM logója
    Hely
    Szombathely
    Telefon
    PI@311299908
    Hozzászólás
    3.112

Két kopter: Egy quad és egy Hexa.

Nem repülök messze nagyon max 6-700M de inkább szeretem látótávolságon belül tudni a gépeket.
    Kizárólag hobby repülés,néha egy két felvétel,de nem kereskedelmi céllal. (Sem időm,sem energiám erre és ez nem is érdekel)

Quad:
    Anti flyaway (ZeroTech S4-V2 repülésvezérlő)
    Precíz GPS navigáció
    Fail-Safe funkciók GPS jel vesztés és zavarás esetén: lebegés,hazarepülés,azonnali leszállás.
    Fail-Safe funkciók Alacsony akkuszint esetén: Hazarepülés és leszállás, azonnali leszállás.
    Teljes telemetrikus adatrögzítés (Fekete doboz) Visszanézhető,elemezhető.
    FPV mód, élőkép a valósidejű telemetrikus adatokkal.
    Rádióvezérlés: Fejlett rádióátviteli protokol Futaba FASST technológia. (Eredeti Futaba vevő és adó)

Hexa
    Anti flyaway (Xaircraft SuperX repülésvezérlő)
    Precíz GPS navigáció
    Fail-Safe funkciók GPS jel vesztés és zavarás,iránytű meghibásodás,mágneses interferencia védelem aktiválása esetén: lebegés,hazarepülés,azonnali leszállás. Az autonóm repülés bármikor megszakítható,ha erre szükség lenne.
    Fail-Safe funkciók Alacsony akkuszint esetén: Hazarepülés és leszállás, azonnali leszállás.
    Teljes telemetrikus adatrögzítés (Fekete doboz) Visszanézhető,elemezhető.
    FPV mód, élőkép a valósidejű telemetrikus adatokkal.
    Rádióvezérlés: Fejlett rádióátviteli protokol Futaba FASST technológia. (Eredeti Futaba vevő és adó)

Számomra még elfogatható biztosítási összeg éves szinten akár 15.000 Ft/gép is ha megfelelőek a biztosítási paraméterek egy nagyobb összegű kártérítési igény esetén is. Normál esetben,megbeszélés után az alap/általános 7000 Ft-os díjat én is elfogathatónak tartanám.

Az emelt összegű biztosításnak fedeznie kellene az anyagi eszköz véletlenszerű meghibásodásának/megrongálódásának javítási költségeit,amit lehetőség szerint uniós és vagy Magyarországi Áfá-s számlával tudok igazolni. Természetesen teljes kórtörténeti jelentés készülne minden törésről,meghibásodásról és anyagi vagy személyi sérülésről,amennyiben erre igényt tartanak a biztosító szakemberei.

Egyelőre ennyi,aztán majd még írok hozzá,ha valami eszembe jut.

Peace 8)

HD FPV \\ DJI Digital FPV System (AIR unit + camera+ Digital Goggles + Remote)
    Futaba 16SZ - TBS Crossfire - Fürkész -
    HD Ground Station -

Jó ez a téma nagyon, mert mi sokat filóztunk rajta, hogy olcsó biztosítást kössünk-e, ami nem fizet de sokan csatlakoznak és majd akkor lehet alkudozni, vagy olyat kössünk aminek van értelme és kevesebb a biztosított.. majd most talán kiderül, hogy 5000ft-os biztosításra lenne-e széles körben igény. írjatok ki egy szavazást, ahogy Robi tanácsolta...

remélem, ha ez a kezdeményezés bebizonyítja, hogy nem is olyan drága a mi biztosításunk, akkor páran észhez térnek és beszállnak. Ugyanis minél nagyobb a létszám, annál jobbak a feltételek. de asszem ezt már leírtuk sokszor..

ha pedig sikerül jobb feltételekkel szerződést kötni, jövünk mi is!
    06 309 495 056 vagy sandor kukac sesztak.hu... kérlek ne írj privátot!

Oldal: 1 / 7 12345 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva