Oldal: 1 / 4 1234 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (33) összesen

Téma: ARC3 avagy Antik Elektro-Gumis kategória

Senior Member
    Hozzászólás
    347

ARC3 avagy Antik Elektro-Gumis kategória

Sziasztok, nem nagyon van szó a fórumon az Antik modellezésről, pedig megéri beszélgetni róla, terjeszteni a szépségét, hogy fennmaradjanak ezek a szép modellek amik megalapozták a jelenünket.

Labadics Józsi modellező társammal felkerekedtünk és megtekintettünk élőben egy Antik modell versenyt és bizony fülig érő szájjal jöttünk el annyira jó volt a hangulat. A technika elég egyszerű és viszonylag olcsó akármelyik kategóriát nézzük, de hát itt ugye fából vannak még a repülők

Józsival elhatároztuk, hogy jövőre indulni is szeretnénk az ARC3 kategóriában (ARC3 – Eredetileg gumimotoros modellek elektromos meghajtással.)
    Részletek:
    a) A meghajtás vagy max. 300-as kefés ferritmotor, vagy az AEO C-20 KV 1550 típusú kefe nélküli motor
    lehet. Áttétel használata csak a kefés motornál engedélyezett.
    b) A meghajtó akkumulátor max. 2 cella LiPo, vagy max. 8 cella NiCd vagy NiMH lehet.

Az elektronika már úton is van kínából, Posta nélkül kicsivel 6000 Ft- felett van akku és rádió nélkül ami azért nem vágja a falhoz az embert és talán versenyképes is tud lenni.
    Konkrétan:
    1x #C20-1550kv/6633 C20 brushless Outrunner 1550kv = $8.75 (Ez a standard motor)
    1x #HK-SS20A/6457 Hobbyking SS Series 18-20A ESC = $6.80
    1x #OR025-02503A/13168 Folding Propeller Assembly 8x4.5 (Alloy/Hub Spinner) (1pc/bag) = $7.80
    2x #TG9e/9549 Turnigy TG9e 9g / 1.5kg / 0.10sec Eco Micro Servo = $4.34

Akkunak 800-850 mAh 2s-t akarunk de 20-nál nagyobb C értékkel, hogy bírja az 1 perc felvontatás.

Modellnek elsőre a sokak által használt "Csoda" nevű modellt szeretnénk használni ami nagyon szép és jól is repül.
    Ezt lehet kapni Kit-ben is, de ennek is megvan a kemény ára. Nem ma kezdtük, így a télen meg fognak épülni nálunk ezek a kis masinák.

Részletek a Kategória szabályzatáról:
    http://nkmk.uw.hu/index.php?cont=arc&scont=szabaly

Később majd próbálom dokumentálni a modell építését is.

http://www.kepfeltoltes.hu

Tarot 500 FBL, Tarot 250 FBL, V922! Styroman Sbach Extra 300 1m, Minioma 2m...

Re:ARC3 avagy Antik Elektro-Gumis kategória

Kiváncsian várom a folytatást!
    Ugyis repülni fog, vagy ha nem hát belerugok

Senior Member
    Hozzászólás
    347

Dolgozgattam picit a hétvégén. Főképpen az anyagjegyzéket gondoltam át és meg is rendeltem a szükségesnél picit több faanyagot a géphez, az eredeti tervekhez képest több Balsát tervezek használni.

A Borításon sokat gondolkodtam, eredetileg Oralight-ot terveztem ami 36g/m2 de hirtelen nem kapni sehol, ahol igen ott méregdrága. Kutakodtam borítóanyagok terén és nem szükséges kapkodnom így jutottam el az Angol Solarfilm oldalára ahol szinte csak modellezéshez használt borítóanyagokkal foglalkoznak. http://www.solarfilm.co.uk/
    Az Ebay-ről szinte minden terméküket be lehet szerezni, a Litespan kifejezetten jó lehet Antik modellhez 28 - 32 g/m2 súlyával nagyon könnyű és ehhez a mérethez még pont elég erős. A felhelyezéséhez Balsaloc ragasztó is kell.

A mintabordákat a jó öreg indigó segítségével fel is másoltam a 2mm-es rétegelt lemezre és elkezdtem a bordák kivágását csiszolását. A szárnyközéphez 2 mintabordát készítettem a fülekhez viszont mindegyik bordának megcsinálom a mintáját összesen csak 6 db-ról van szó azt nem akarom kötegben gyártani.
    Minden bordát folyamatosan a tervrajzhoz ellenőrizve csiszolok, hogy minél profil-hűbb mintákat kapjak. Nem lézervágás, de a célnak megteszi évek óta nem lombfűrészeltem ennyit, ez az igazi modellezés

[url=http://kepfeltoltes.hu/view/141019/DSCF0366_2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg]

Senior Member
    Hozzászólás
    347

Ma megjött a faanyag a Paco Modelltől, lehet faragni utólag is köszönöm nekik a kiváló minőségű anyagot!

A képet az RcPilot.hu tárolja.

Senior Member
    Hozzászólás
    347

Sikerült lemásolnom és beszkenneltettem a rajzot
    Közben elkezdtem a szárny középrész bordaköteget megcsinálni, ami készen is lett.
    Józsitól megkaptam a törzs alsó részének a sablonját is amin meghajtottam a bevizezett léceket.

Senior Member
    Hozzászólás
    347

Közben a műhelyben.... Mivel a tervrajz nem tér ki mindenhol egészen pontosan a részletekre, ezért a tapasztalatomat és fantáziámat is be kell vetnem az építésnél gondolok itt a szárnyvég, és vízszintes csillapító vég kerekítésekre is.

Csináltam laminált padló darabokból léchajlító sablonokat amikre vizesen felgumizva a léceket egész jó eredmény kapható, már ha nem törik el hajtás közben....

Közben megérkezett az elektronika is és a légcsavar... Végül is nem 9g szervókat és nem a törzs elejébe, hanem 7g szervókat és a törzs végébe szeretném tenni (rövid tolórúd). Méregettem az acélhuzal súlyokat és arra jutottam, hogy így megspórolom viszont nem lesz gond elöl az akku-val mehet bele a 800mAh.

A borítóanyagról gondolkodom erősen, lehet Vliest fogok venni rá mégiscsak, mert a kívánt fólia Backorderes a HK-nál egyenlőre (Ha közben megjön, jó lesz másik géphez).

Senior Member sanyi1959 logója
    Hely
    Budapest, VII.ker
    Hozzászólás
    2.091

Szevusz Mizooo Kolléga!
    Üdvozöllek ebben a gyönyörű kategóriában! Nagyon szépen dolgozol, meg kell mondanom némi szentimentalizmussal töltött el a bordakötegek látványa és a tűződróton a trapéz bordák látványa.. Negyven éve modellezek és F1-B gumisban versenyeztem mint Pures tanítványa. Sajnos Ő már nincs köztünk, de sokszor eszembe jutnak az intelmei. Sok sikert kivánok az építéshez!!!! A modelládámban még mindig van két gumis versenymodell. Eredeti Joachim Löffler féle légcsavar állásszögváltoztatós orrkúppal!
    DLG= ez az a kategória, ahol minden gramm számít, és mindennek qrva kevés hely van.

Senior Member
    Hozzászólás
    347

Köszönöm az elismerő szavakat, nem tökéletes a munkám, de igyekszem minél jobbra készíteni
    Közben összeáll a törzs is és s fülek is készülnek:

Senior Member
    Hozzászólás
    347

Ma kész lett a vízszintes csillapító váza is, a legnagyobb szívás a léchajlítás volt, nem is lett tökéletes de némi ragasztó, balsapor és csiszolás majd eltakarja .
    Az egész csillapító balsából készült, a főtartók közé I erősítés fog kerülni, középre dobozolás és némi 3szög erősítés a sarkokba.
    Az eredeti tervhez képest nem balanszmagasságis lesz, hanem levágtam a középső bordák végét lelapoltam egy 4mm balsával és ide fog csatlakozni a magassági kormány.

Közben megjöttek a HK-tól a 800 mAh 2s 30-40C akkuink is így a borítóanyagon kívül minden megvan.
    Az akkuhoz szereztem puha de tömör szivacsot, abból lesz akku "ágy" készítve a törzsbe.
    Az XT60 csati túl erős egy ilyen törékeny modellbe félünk, hogy szerelésnél megroppantunk valamit így 2.5 mm-es aranyozott csatikra cseréljük a tervek szerint.

Senior Member
    Hozzászólás
    347

Kezd összeállni a váz. Az erősítésekkel bíbelődöm éppen. A szárnyközepet összeragasztva és a főtartók közé balsát ragasztva erősítettem meg a szárnyközepet, az egészet 1mm-es rétegelt lemezzel lapoltam. A végén 2mm-es balsa dobozolást kapott. Méregettem a vázat és az elektronikát elvileg a tervezett 330g körüli felszálló súlyt tudom majd tartani.

Oldal: 1 / 4 1234 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva