Oldal: 3 / 4 ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (33) összesen

Téma: ARC3 avagy Antik Elektro-Gumis kategória

Senior Member
    Hozzászólás
    347

Re:ARC3 avagy Antik Elektro-Gumis kategória

A tegnapi jó időt kihasználva bevontam a törzset is
    Az akku helyén felül kivágtam a borítást és az akkut egy szivacságyba ültettem ami szépen betapad a vázba.
    A súlypont állítását a szivacságy előre/hátra mozgatásával is tudom finomítani.

343 g körül tartok, pár gramm még fog hozzá jönni így kb 15-20 grammal nehezebb a masina mint az ajánlás. Kezdetnek megteszi és jó erős lett.

[url=http://rcpilot.hu/users/4298/25838/b_201412131332539264.jpg]
    Tarot 500 FBL, Tarot 250 FBL, V922! Styroman Sbach Extra 300 1m, Minioma 2m...

Senior Member
    Hozzászólás
    347

A pici napsütésben dekorozgattam kicsit, kapott egy vörös, fehér, zöld festést a szárny aljára.
    A törzs oldalát és az alját is vörösre festettem. Remélem jól fog látszódni a magasban.
    Elkezdtem felragasztani a feliratok tükörképét is a dekorfólia hátuljára, barátnőm megígérte, hogy segít kivágni.

Senior Member
    Hozzászólás
    347

Tegnap a Szilveszter Kupán berepülődött a csoda .
    4 fokos állásszöget állítottam be és ~50%-ra a súlypontot.
    Pár siklatás után a srácok bátorítottak, hogy ugyan kapcsoljam már be a motort gyakorlatilag semmit sem kellett állítani rajta és egyből találtam termiket még a -6 Celsiusban is. Egyszerűen hihetetlen milyen jól repül a masina, szuper érzés volt a pár hónapos munka után látni az eredményt. Magabiztosabban vágunk így neki a 2015-ös versenyszezonnak, bár sokat kell még tanulnom és szokni a gépet. BUÉK

Amúgy a 800-as akkuba két felhúzás után 330 egység ment vissza.

Senior Member Mat logója
    Hozzászólás
    1.144

Szia, gratulálok, tényleg nem csak gyönyörű!!

Nekem ma délután az Easy Glideremmel és a kissé átalakított 2m-es DG 1000-el fagyoskodtam és sikerült némi emelést - tartást találni, pedig nem sütött a nap sem - talány, hogy is van ez.

BUÉK: Laci

MMSZ szám: 3389
    DOE: 2017137

Senior Member gyr logója
    Hozzászólás
    362

Kedves Mizooo!

Ide találtam, és végig néztem az építést. Gratulálok! Most is igaz, hogy a fegyelmezett munka meghálálta magát. A Vlies kitűnő választás volt a borításra. Én egy szabadonrepülő Cinege III-at borítottam ezzel, és jó tíz évvel ezelőtt a fiam első F1-H vitorlázóját. Megállapítható, hogy az anyag az eltelt idő alatt sokat változott az előnyére. Az említet összetapsolt szárnyú kitt modell is ezzel van borítva. A kis srácé Litespanal van. Az akkumulátor jó választás, ezzel a paraméterekkel egy versenystartot biztonsággal végig lehet repülni vele.

Senior Member
    Hozzászólás
    347

Nem emeli túl az orrát teljes gázra, pedig nincs lehúzatva sem a motor.
    Az állászöget, hogyan állítottátok be? Szárny 0 csill +x fok?

Az enyém tuti nem fog összetapsolni mert a főtartó közé balsa erősítés van ragasztva és kétoldalról 1 mm RTL lemezzel erősítve

Borításhoz közben megjött a fólia is, de annyira nem illik ezekhez a modellekhez, hogy nem volt szívem fóliázgatni inkább lakkozgattam.

Senior Member gyr logója
    Hozzászólás
    362

A letört szárnyú modell pontos állásszög mérése a következő: Szárny 4,2 fok, csillapító -2,1 fok. Ezzel jól siklik, de motorral emeli az orrrát. ( nyilván a nagy csilapító negatív állásszög miatt. A kitt által nyújtott szárny állásszög fix, mert a szárny felfekvője egy lézerrel vágott balsa idom adott volt. A kis srácét majd meg kell nézni, de most elvitte haza a törzset, csak a szárny van nálam. Nálad hogy van az állasszög? No és a tűzfal függőleges, vagy egy kicsit előre döntött?.Amúgy ha már van gyakorlat, nem gond ha felkapja az elejét, csak a motor leállásakor kell rá számítani, hogy ne essen át, és ne pumpáljon be. Akinek kicsi a gyakorlata viszont jól jön egy semleges modell.

Senior Member
    Hozzászólás
    347

Meg fogom mérni amilyen pontosan csak tudom. Az enyém különben olyan mintha zsinóron húznák fel, magam is meglepődtem amúgy mivel ez eredetileg egy szabadonrepülő modell, ha elengedünk mindent "magától" kell repülnie

Senior Member
    Hozzászólás
    347

Ma szúrta a szemem a szerelőnyílás burkolat hiánya így elkészítettem azt.
    Eredetileg mágnesesre szerettem volna, de annyira erős mágnest sikerült venni, hogy féltem eltörik a balsa "ajtó".
    Végül egy "standard" kabinzárat faragtam a burkolatra és egy sima elöl beakasztós módszerrel van rögzítve.

Senior Member
    Hozzászólás
    347
    Örömmel tudatom, hogy az enyém után már egy második Csoda is készült a klubban, egy harmadik pedig majdnem kész.
    A jó idő eljöttével, repülgettünk a kész modellekkel és nagy szélben emelés nélkül 3.5 perceket, kisebb szélben jobb időben bénázva 4 - 4.5 perc körüli időket simán tudnak. Sikerült termiket is fogni vele és 7:30-at repülni vele, nagy élmény volt. (Persze a standard 1 perces motorjáratot használva)

Oldal: 3 / 4 ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva