Oldal: 1 / 5 12345 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (50) összesen

Téma: BALSA CAT- BLOGJA - avagy "a modellezés női szemmel” :)

Senior Member Niky logója
    Hely
    BUDAPEST
    Hozzászólás
    1.335

BALSA CAT- BLOGJA - avagy "a modellezés női szemmel” :)

/Ez a csodálatos logo, egy modellező társam Szisti munkáját dicséri, akinek ezúton is köszönöm a sok segítségét!/

Kedves egybegyűltek, leendő olvasóim... íme egy kis előzetes

Talán minden 2007 egy forró nyári napján kezdődött, mikor végre engedtem a kérleléseknek, és az általam nagyra becsült - nagyapámként szeretett - Józsi bácsival végül a levegőbe emelkedtem egy AN-2-es pilótafülkéjében, az esztergomi repülőtérről.
    Ez felejthetetlen, meghatározó élmény volt.
    Ettől kezdve minden alkalmat megragadtam, hogy repülhessek, egyre többet megtudhassak a repülés világáról, és ebben a világban főszerepet játszó repülőszerkezetekről.

Józsi bácsi mellett, a műhelyben bontogattam „repülés vágyó szárnyaimat”!
    Akkor még nem tisztult le, fogalmazódott meg bennem, hogy ez az út hová is vezet.
    Lassan lépésről lépésre közeledtem a modellezés felé, ami mint hobbi akkor kezdett érdekelni amikor rájöttem, hogy a nagygépes egyedül-repüléshez túlságosan, (talán nem megfelelő szóval) de bizonytalan, és félénk vagyok.
    Már azelőtt is olyan hobbikat részesítettem előnyben, melyben az ember ki tudja élni a teremtés és az alkotás iránti alapvető igényét, vágyát.
    A mai és a régebbi korokban csak ritkán jutottak nők alkotó szerephez, ez valahogy mindig a férfiak privilégiumának látszott.
    Mégis bíztam abban, hogy megfelelő kitartással utat találva ebbe a világba, mint laikus érdeklődő és mint alkotni kívánó nő is kaphatok helyet.

Eleinte nem nagyon vették komolyan ezt az érdeklődésemet ebben a „férfi” közegben, de mint ahogy annyiszor bebizonyosodott most is, hol előny hol hátrány az, hogy nő vagyok…
    2010-ben, már célirányosan törekedtem modellezési terveim megvalósítása felé.
    Többek között, részt vettem megannyi szabadon-repülő versenyen bíróként, és írnokoskodást vállaltam Baksa Zsolti kérésére az F3A kategória versenyein. Mára a jó mentornak Fazekas Istvánnak, és a csodás társaságnak köszönhetően, a verseny egyik bírójaként szemlélhetem és értékelhetem a műsort. Bár az egyik álom, a kategória meghódítása még várat magára, de bízzunk benne nem sokáig.
    Ebben sokat segít, az is hogy végre rátaláltam a megfelelő reptérre, és a legjobb csapatra.
    De azért nem felejtem el, hogy a modellezés egy ajándékba kapott törött modellel kezdődött, amire most már úgy tekintek mint kulcshoz amely kinyitotta végleg a „modellezés kapuját”.

Hosszú idő alatt sikerült összeállítanom, a kis modellt, természetesen a kezdők megannyi elkövethető hibájával (és még annál is többel) s persze a teljesség, szépség hiányával.
    Mára 2014-et írunk, így volt idő nemcsak a hibák javítására, gyakorlat szerzésére, hanem arra is, hogy önismeretre tegyek szert, szembenézzek önmagammal, gyengeségeimmel, félelmeimmel, és hogy "nagylánnyá" váljak….
    A megismert modellező társak tapasztalata is segített abban, hogy hasznomra fordítva mind emberileg mind a modellezésben végre közelebb jussak célomhoz.
    Lépésről-lépésre haladok felfelé a lépcsőn apró személyes sikereket tudva magam mögött, hol csak egy helyben állok kidolgozva a következő lépést…, hisz a sorsfordító ugrás még hátra van.
    Mindeközben kitartást tanulva, magamban bízva, hogy tehetségesek vagyunk valamiben és igaz a mondás:

„Amit az ember kigondol, meg is tudja valósítani!”

Visszatekintve, levonva a konzekvenciát, értékes időszakot tudhatok magam mögött.
    Bár nem volt könnyű, de előrébb vitt úgy érzem minden téren…
    Az általatok megírt megannyi érdekes fórumon, blogon, hozzászóláson keresztül okulva.... gondoltam bemutatom nektek: milyen „a modellezés női szemmel”.

Kérlek ne legyetek túl kritikusak - vagy legyetek!...
    …de remélem egy gondolat erejéig mindenki partner lesz, vagy legalábbis „jól szórakozik” bejegyzéseimen.

Köszönöm, hogy elolvastátok, sok jó leszállást, a következő bejegyzésig!

BALSA CAT

Ajánlom a figyelmetekbe, kicsi oldalamat a Facebookon…. akinek tetszik, azt csak egy like válassza el tőle!

Az oldal neve: Repülőmodellezés-aeromodelling
    Linkje:
    http://www.facebook.com/pages/Repülő...31040770353677

Utoljára módosítva: Niky által : 2015-03-01 14:30 Oka: Új motor miatt, újraszerkesztve :)
    Az a jó ha csörtet a Charter, mert akkor tuti modellezek

Pilot-Rc Extra 260 73" 30DLE
    Robbe Pitts S1s 1,0m/0,96m ENYA 4,0ccm
    Robbe Charter 1,5m OS 7,5ccm
    BALSA USA Piper J3 Cub 3,0m MOKI 25,0ccm
    Plamenak F3A Shark 1,68m MOKI M-12LS 10,0ccm+Webra rezo
    Passer-X F5J-400 1,8m Elektromos
    Boxy-Spad 1,4m MDS 6,5ccm
    Graupner Trainer- 400 1,5m OS 7,5ccm

FB oldal:
    BALSA CAT /Repülőmodellezés-Aeromodelling/
    MMSZ-5269

Senior Member jedy logója
    Hely
    Szentendre
    Telefon
    20-9861-434
    Hozzászólás
    4.623

Re:BALSA CAT- BLOGJA - avagy "a modellezés női szemmel” :)

LIKE
    Futaba T10 / Jak54 55cc 2,2m / Sbach 342 2,2m / T-Rex 500 6s / T-rex 600N / Hyrobo 600N / Es sok mas / "Elektromossal a gyerekek játszanak"

Senior Member
    Hozzászólás
    1.777

Kedves Niky!
    Én szeretnék az egyik olvasód lenni.
    A lógó pedig a te kreativitásod, én legfeljebb megrajzoltam pontosan úgy ahogyan kérted. Mindenesetre köszönöm, hogy megemlítettél.
    Minden ember önző és gyarló. Te is az vagy! Én is.<br />A gépek meg jönnek, mennek.

Érdekel a folytatás... no wait! hurry!
    Ugyis repülni fog, vagy ha nem hát belerugok

Senior Member
    Hozzászólás
    1.777

Hátha elindul általad egy új divat. A női modellezés...
    Jó lenne.
    Minden ember önző és gyarló. Te is az vagy! Én is.<br />A gépek meg jönnek, mennek.

Senior Member jedy logója
    Hely
    Szentendre
    Telefon
    20-9861-434
    Hozzászólás
    4.623

Csajok a repteren !

Hummmm nem lenne rossz ... Lehet, hogy meg surubben kijarnank

Udv

Jedy
    Futaba T10 / Jak54 55cc 2,2m / Sbach 342 2,2m / T-Rex 500 6s / T-rex 600N / Hyrobo 600N / Es sok mas / "Elektromossal a gyerekek játszanak"

Fórumtroll grezoo logója
    Hozzászólás
    1.239

A Téma tetszik Niky - Modellezés Női szemmel. - De akkor legyen is az.. :-) Legyenek benne érzések, vágyak, humor - amolyan Női szemmel... :-) (csinálhatnál egy interneten elérhető blogot valamilyen blog.hu, mert a fórumot a feleségem nem olvassa.. :-)

A Legtöbb Nő számára a modellezés a következő:
    - ahová a pénz elfolyik, amit nem én vásárolok el.
    - ahová a férjemmel kell mennem a pusztába, hogy végignézzem a "semmit"
    - reptér ahová sem kiöltözni, sem magassarkúba menni nem lehet - nem érdemes.
    - a hobby tárgya, egy farepülő, amivel néha talán szívesebben aludna, mint velem...
    és hasonlók..
    Ha ezt meg tudod értetni Női nyelven a többi Női aggyal, a többi fajtársaddal, hogy mit lehet ezen szeretni.. különleges dolgot viszel véghez.. (de javaslom egy Női fórumon is a kommunikációt.. ha rendes wordpress stb blogot készítesz, talán még a média is felfigyelhet rád.. )

A mai és a régebbi korokban csak ritkán jutottak nők alkotó szerephez,
    Nem tudom.. Az alkotás a Maslow piramis teteje, az önmegvalósítás. Az alkotás "isteni" tulajdonság. A Nők régen inkább alkottak, "kézimunka" főzés sütés stb.. De tény, hogy a legnagyobb művészek, szakácsok stb férfiak.. Mert ismétlem, az alkotás "isteni" tulajdonság.. :-))
    Gondolom ezért szkeptikus a férfinép.. Meg azért, mert ez műszaki - logikát - térlátást igénylő foglalkozás. A Fa is inkább a férfi barátja (ritka a Női asztalos, fényező, restaurátor - illetve kompozittal dolgozó karosszérialakatos.. ) Mostanában hódítanak teret a CAD -del dolgozó Nők is..

Ez a Sport nem jellemzően a Női agynak - szokásoknak kedvez..
    Pl. az időjárás megfigyelése - következtetés is strukturált gondolkodást igényel, ami nem Női jellemző..

Senior Member Jimmybá logója
    Hozzászólás
    824

Szia Niky!

Ismételten csak gratulálni és csodálkozni tudok, hogy ezt a szép hobbit választottad.
    A blogodhoz sok sikert; érdeklődve figyelem.

Üdv. Jimmybá
    A levegőben még nem maradt semmi!

Senior Member Niky logója
    Hely
    BUDAPEST
    Hozzászólás
    1.335

Köszönöm nektek a jókívánságokat, és a jó eső ösztönző szavakat! :-*
    A jövőben is szívesen olvasom, a hozzászólásaitok, észrevételeiteket, kérdéseiteket, ötleteiteket, és tanácsaitokat :-*

Gerzoo:

Sok jó tanácsot kaptam most tőled, így igyekszek mindezt hasznosítani... és később kellő anyaggal a tarsolyomban, egy nagy blogot nyitni.
    Amit írtál, hogy szóljak nő társaimhoz... én kevésbé látom sikeresnek, esetenként egy egy már érdeklődésig elmerészkedett hölgy olvasóval kecsegtetve... másrészről, ha otthon követendő példaként mutatkozik be a tevékenységem, inkább sértődés lenne a vége, mintsem kedvcsinálás...
    Tudom, bonyolult a női logika 8) De igyekszem, úgy írni hogy ha mégis kedvet kapnának... ők is élvezetes olvasmányra leljenek a soraim között.
    Célszerűbbnek látom, megragadni megannyi férfi modellező figyelmét, és a posztokon át megértetni velük, mi hogy látjuk ezt a hobbit, és miként lehet velünk megszerettetni mindezt, mi ragadja meg a figyelmünk, mi az amitől kialakulhat majd egy közös tevékenység és hobbi. Csak figyelni kell, olvasni, és otthon kísérletezni... szépen óvatosan persze :P, nem egyik napról a másikra mennek a dolgok (nálam sem így volt)... :P
    Az a jó ha csörtet a Charter, mert akkor tuti modellezek

Pilot-Rc Extra 260 73" 30DLE
    Robbe Pitts S1s 1,0m/0,96m ENYA 4,0ccm
    Robbe Charter 1,5m OS 7,5ccm
    BALSA USA Piper J3 Cub 3,0m MOKI 25,0ccm
    Plamenak F3A Shark 1,68m MOKI M-12LS 10,0ccm+Webra rezo
    Passer-X F5J-400 1,8m Elektromos
    Boxy-Spad 1,4m MDS 6,5ccm
    Graupner Trainer- 400 1,5m OS 7,5ccm

FB oldal:
    BALSA CAT /Repülőmodellezés-Aeromodelling/
    MMSZ-5269

Senior Member TotoFLY logója
    Hely
    Messze van a köves úttól O6-3O9-627-11O
    Hozzászólás
    4.591

Galambpostával küldve az én
    Nokia 2110 készülékemről

Oldal: 1 / 5 12345 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve