Oldal: 3 / 5 ElsőElső 12345 UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (50) összesen

Téma: BALSA CAT- BLOGJA - avagy "a modellezés női szemmel” :)

Senior Member Niky logója
    Hely
    BUDAPEST
    Hozzászólás
    1.335
    Idézet Karel eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szia Niky
    Várjuk a folytatást ! ( a "sok puszi" -ról nem is beszélve.... )
    Karel
    Köszönöm, már sok fél kész poszt van... igyekszek befejezni párat és rendbe hozni a kis blogot Most a gyantázás és üvegezés világába merültem el... ha összejön egy posztra, természetesen arról is írok Köszönöm, előre is a megtisztelő figyelmedet, és természetesen figyelmeteket
    Az a jó ha csörtet a Charter, mert akkor tuti modellezek

Pilot-Rc Extra 260 73" 30DLE
    Robbe Pitts S1s 1,0m/0,96m ENYA 4,0ccm
    Robbe Charter 1,5m OS 7,5ccm
    BALSA USA Piper J3 Cub 3,0m MOKI 25,0ccm
    Plamenak F3A Shark 1,68m MOKI M-12LS 10,0ccm+Webra rezo
    Passer-X F5J-400 1,8m Elektromos
    Boxy-Spad 1,4m MDS 6,5ccm
    Graupner Trainer- 400 1,5m OS 7,5ccm

FB oldal:
    BALSA CAT /Repülőmodellezés-Aeromodelling/
    MMSZ-5269

Hely
    BUDAPEST
    Hozzászólás
    1.335

I./1.Poszt: Avagy, Balza Cat a bordák földjén

I./1.Poszt: Avagy, Balza Cat a bordák földjén

Sziasztok!

Szükségesnek éreztem, hogy megjelenjen egy blogbejegyzés, legyen mit olvasgatni…. de ehhez a közelmúltba, az év elejére kell visszatekinteni, amikor elhatároztam, hogy építeni fogok! Sokszor hallgattam „történeteket” más modellezőtársak építéseiről, még másokat munka közben láttam, olvasgattam a fórumot is, minél jobban beleástam magam annál inkább egy nagy káosznak tűnt.
    Útvesztőnek látszott az egész, melynek apró buktatókkal nehezített labirintusában egy nő teljes bizonnyal el van temetve. Mivel ismerem jól magam, és nincs téves önképem, tudtam, bár nem lesz könnyű szétszórtságommal megbirkózni, és teremteni egy rendszerezett világot az életem szigetének e parányi csücskén, de mégis megpróbálom.
    Mire túljutottam az érdeklődő fázison, sokat tervezgettem, gondolkodtam…
    A gép szerkezetét tekintve sokan csak legyintenének közületek …, de higgyetek nekem, ilyenkor szembesül egy nő a legnagyobb különbséggel, a nemek terén. Ami a férfiaknak, egyértelmű… az számunkra egy nehezen kibogozható fonál, melyet az alkotás lehetőségének ajtajába keveredő hölgy társaim nagy része valószínű legyintve hátrahagy, indokolva: „ez nem a mi világunk”.
    Végül kétségekkel a munkafázisok, átláthatóságának pislákoló fényénél reménykedve, nekikezdtem az építésnek. „A Nagy Építésnek” (számomra). Gondoltam, itt dől majd el, szándékom komolysága mennyire akarom, vagy mennyire is van helyem mint nőnek ebben a csodás és színes világban.
    Megjavítottam az ajándékba kapott, törött kis gépemet a Robbe Chartert, - azóta is féltve vigyázok rá, - minden repülésnél mint rémkép vetődik fel bennem, ha lezuhan és összetörik, hogyan is fogom újraépíteni úgy, hogy szép legyen és továbbra is büszke lehessek a kezem által reparált kedvencemre.

Ez volt a kezdet, az alap, egy kész kitt melyhez lehet majd nyúlni, és begyakorolni mindazt a „férfias” kézügyességet és tudást, mellyel ti a „teremtés koronái” születéstől kezdve rendelkeztek (legalábbis a nagy többség).
    Aztán megszületett a döntés, mit szeretnék építeni (természetesen Robbe Chartert).
    Kezdetben, a meglévő tervrajzot nézegettem kiragasztva a hálószobám majd a nappali falára… bár, eleinte azt se tudtam melyik az eleje. Olyan érzés kerített hatalmába, mint amikor a kirándulásokon én kezelem a térképet …(eddig mindig eltévedtünk).
    A különböző vetületekben, megbúvó vonalak vastagságának értelmezése és átlátása külön rejtvény volt számomra…. na és az a sok szám… inkább hagyjuk Bár a különböző számok és vonalvastagságok leginkább a vásárlásaim vonalkódjaira emlékeztettek, mégse eszerint próbáltam megfejteni őket.
    Lassan tisztult a kép, ahogy, kezdett a tapétával eggyé válni a hónapok során a rajz. Mint egy igazi freskó mindenki figyelmét felkeltve, nem hagyta, hogy figyelmen kívül hagyjam a tervem megvalósítását. Elkezdtem, amolyan „csajszisan” nőbaráttá tenni a komor vonalak sokaságát, különböző színekkel, satírozással, mely segítségével végre a fejemben is PUZZLE-ként állt össze a kép, melyben a rózsaszín vonalkák már-már csodásan mutattak. (- Ezekkel az attraktív színekkel, a segítő kezet nyújtó Szisti barátomnak is meg kellett küzdenie, - majd velem is, mert nem vagyok egyszerű eset, és ahogy bebizonyosodni látszott egy magyarázat nem magyarázat… de néha sajnos három se… De erről, majd később!)
    A sok rajzolgatás és megannyi gondolkozás, fórumozás, és tanácsadás után lesétáltam a klubba, úgy, mint a bokszolók akik beugranak a ringbe, emelt fővel, hogy majd alacsonyan repülve kerülhessenek ki onnan.
    Először mintabordákat szándékoztam elkészíteni. A kellő határozottság megvolt, de a tudást sajnos most még nem tudtam magammal hozni.

Folytatás következik...
    Utoljára módosítva: Niky által : 2015-02-11 16:16 Oka: Új motor miatt, újraszerkesztve :)

FB oldal:
    MMSZ-5269

Hely
    BUDAPEST
    Hozzászólás
    1.335

I./2.Poszt: Avagy, Balza Cat a bordák földjén

I./2.Poszt: Avagy, Balza Cat a bordák földjén

A sok tanács – mit?, miből?, hogyan?, miért? - a fejemben volt így nagy lelkesedéssel álltam neki réteges lemezből kivágni a bordákat. Vettem egy átlátszó műszaki papírt amin körberajzolgattam a borda körvonalát…, csak úgy pörögtek a percek, de a munka lassan alakult csak, reményt vesztve álldogáltam néha. Végül mint,ahogy Arthur király emelte az Excaliburt én is magasba emeltem a lapot az aznapi munka sikerét, félresöpörve a frissen megismert görbevonalzót és társait. (Itt megemlíteném, hogy a klubunk egy pince helyiség így inkább a plafon felé nyújtóztam… de hát mint minden mesélő én is élek az írói szabadsággal, akár barokkos túlzásként hozzá képzelhetitek amint megcsillantak vonalzómon a nap sugarai.)

Miután ráragasztottam ezeket a kis lapokat, az akkor (már általam is) felfedezett és megismert réteges lemezre, mellyel az első találkozásom, az egyik modellboltban történt. Mit mondjak, nem abba a ruhába öltözött amit megbeszéltünk, és jóval vékonyabb és alacsonyabb is volt… - de ennyit a webshop-os „társkeresőkről”.
    Szerencsére, volt segítség aki bemutatott minket egymásnak, és végül a cheket is én fizettem. Ha elfogadtok, egy jó tanácsot inkább kerüljétek el messziről, az ilyen oldalakat, mert drága dolog a párkeresés.
    Következett, a nyűgös lombfűrész és a szál, ami sosem volt elég feszes. De megküzdöttünk egymással, sikerült ezen is felülkerekedni, és gerincre vágni a rétegest egy lombfűrész asztalka segítségével. Ficánkolt - ficánkolt hol el - elszakítva, a szálat, hol az én idegeimet. A hosszú küzdelem vége pár aprócska kis téglalap lett, egy pár helyen megcsonkított, és megvágott lombfűrész asztal, legalább akkora munkával és küzdelemmel számomra, amennyivel a NASA véghezvihetné a Mars expedíciót, vagy, mintha megpróbálnánk megtalálni a tengerben úszó Wilsont, hogy valaki állhasson az Oscar átadón Tom Hanks mellett. Jelzem, azóta is utálom a lombfűrészelést!

Folytatás következik...
    Utoljára módosítva: Niky által : 2015-02-11 15:48 Oka: Új motor miatt, újraszerkesztve :)

FB oldal:
    MMSZ-5269

Hely
    BUDAPEST
    Hozzászólás
    1.335

I./3.Poszt: Avagy, Balza Cat a bordák földjén

I./3.Poszt: Avagy, Balza Cat a bordák földjén

Elérkeztünk,- gondoltam naivan a legjobb részhez, a csiszoláshoz. Egy csiszolófát rögtönöztem abban a tudatban, hogy - tapasztalt előélettel - oly sokat csiszolni ember még nem csiszolt, mint én a körmeimet, szinte pár pillanat lesz csak az egész… hát tévedtem…, nem.
    Jó, ha ilyenkor magára hagyják a „művészt” a szoborral, mert úgy senki sem látja, hogy hányszor csapott az ujjára a véső helyett. Esetemben a sok ügyetlenkedést sem szerettem volna megosztani mindenkivel, így lassan egy év távlatában ez már nosztalgia, nem önkritika!
    Szóval vissza a csiszoláshoz. A satuba fogott kis réteges lapocskák, csak nem kívántak fogyni… a csiszolóvászon olyan hatással volt rájuk, mint rám a diéta… Bemerészkedtem a gépterembe, és bár féltem a csiszológéptől végül bekapcsoltam, és lestem, mit hogyan kéne tennem. Azt tudtam, hogy körültekintően és óvatosan kell használni, hogy ne legyen baj. Így az első kis lapocskát ráhelyeztem a padra, és óvatosan elkezdtem hozzáengedni a géphez… Hó, hó,… gondoltam! Ez ilyen egyszerű, megy ez gyorsan is! Kezdett hatalmába keríteni a siker mámora: mintha erre születtem volna!
    Majd hideg zuhanyként ért, az egyik műkörmöm elvesztése a hirtelen jött szakértelemben. Itt szembesültem először azzal, hogy a nőiesség-praktikusság kompromisszumát kell megkötnöm ahhoz, hogy „helyet nyerjek” ebben a hobbyban…

Folytatás következik...

Utoljára módosítva: Niky által : 2015-02-11 16:00 Oka: Új motor miatt, újraszerkesztve :)

FB oldal:
    MMSZ-5269

Hely
    BUDAPEST
    Hozzászólás
    1.335

I./4.Poszt: Avagy, Balza Cat a bordák földjén

I./4.Poszt: Avagy, Balza Cat a bordák földjén

Ez nem feltétlen azt jelenti, hogy váljunk fiússá, vagy érzéketlenné, esetleg igénytelené (persze ne értsetek félre nem arra céloztam, hogy a férfiak ilyenek lennének). Minden tevékenységnek, megvan a maga, helye, ideje, stílusa, és hozadéka és mint mindenben, itt is fontos a kompromisszum készség, de ez az áldozat igazán csekély ahhoz képest amit cserébe kapunk.
    Nem szépítem tovább, a lényeg, hogy a körmöket elhagytam, most már csak alkalmanként van… így könnyebb a motorállítás, és az építés is. De lelkiismeret furdalást okozna, ha nem mondanám el az előnyét, és eltitkolnám előletek ezt a praktikusságot: például mikor ragasztasz lehúzni jó vele a felesleget, vagy ha álmosan azt hiszed, értesz a motorhoz és átnyúlsz a forgó légcsavaron, megvédi az ujjad a kellemetlen nem kívánt balesettől, (de nem túlzottan) mert a kis szerencsétlenségnek olyan pityergés lett a vége, hogy máig pironkodva gondolok rá…
    De vissza a csiszológéphez!
    Szóval sikerült kicsiszolni a mintabordákat „elnagyolva”, ahogy a profik fogalmaznának… Ezt követte a csiszolófával való simogatás. Mire kész lett, jött egy újabb ötlet. Mi lenne, ha mindezt fémből csinálnám meg, ahogy a fórumon láttam, hogy később az egyik „ásatást végző” szakember is, ha megtalálja a mintabordákat, tudjon Chartert építeni.
    „Építsünk az örökkévalóságnak!” jeligével, a fém mintaborda következett a repertoárban. A fémmel, mindig is nagyobb barátságban voltam az autó restaurálás alatt megismertek alapján, így a fém fűrész jobban kézre állt és ismertem is már egy picikét, így a köszörű mentén szintén sikerült egy pár borda alakú „valamit” alkotnom (hogy profil hű-e?), akkor azt sem tudtam mi az. Így a nap végére sikeresen megszülettek a mintabordák, hű másai a rajznak.

Na de jött a dilemma! Mi van azokkal a bordákkal, amik nincsenek a rajzon, mivel - nehezítés képpen - egy pár hiányzott, az 1:1-es kitt összeállító rajzáról.
    Aznap késő délután, klub értekezlet volt (szerencsére), így szép sorjában beszállingóztak az igazi modellezők is. Segítséget kértem és kaptam Juhász Ferenc modellező társamtól, aki elmagyarázta, hogy amit csinálok az már régen nem „trendi”. Továbbá van a Coraldraw nevezetű program, melybe beszkennelve a rajzott gyorsan, megszerkeszthető a borda. Fel is ajánlotta segítségét, hogy ne veszítsem el a reményt. Későbbiekben kiszerkesztette a hiányzó részeket is. Akkor elmesélte, „egyszerű szavakkal” milyen könnyű és gyors lehet ez a folyamat, nem kell félni tőle. (De, hogy hű maradjak a valósághoz, azon az örömön kívül, hogy valaki segít és ezáltal tovább léphetek az építésben, nem hiszem, hogy akkor bármi is megmaradt volna a fejemben, a lézer vágás és a 2D tervezés bonyolult, csodás világából.)
    Körülbelül, annyit értettem meg, mint a "Függetlenség Napjá"-ban a földönkívüli hajó, a helikopter reflektor jeleiből… bár ennél a hasonlatnál megjegyzem, én nem lőttem le a helikoptert inkább hagytam, hogy segítsen… hogy hogyan? akkor mindegy volt a sok farigcsálás után kimerülőben csak kerüljön már végre sínre a dolog.
    Most is megköszönöm neki a segítséget, és azt, hogy bemutatta a programot, - melynek használatát igyekszem elsajátítani egy ideje, - ebben nagy segítségemre van a Szistitől kölcsön kapott szuper CoralDraw könyv is, ebből tanulok, és előszeretettel forgatom, még ha néha el is akadok benne! De messze van még, hogy segítőim tudását elérjem.

Ezért egy percig sem gondolkodtam azon, hogy a törzs lézervágásának rajzát Szisti, profi tudására bízzam. De erről később… , mert különben nem lesz mit írni a következő blogbejegyzés alkalmával… nah, jó… csak vicceltem!
    A végeredmény, pár hétre rá egy csodásan megszerkesztett borda rajz volt, melyet nagy örömmel vihettem Bálint, vagyis Styroman műhelyébe! Pár simítás és már nem is győztem fotózni és videózni, hogy hogyan kerülnek vágásra a bordák. Csodás szerkezet, és szakértelem, kedvesség, segítőkészség fogadott! Kaptak a bordák kis füleket is, amiket akkor még jónak találtam az építésre, de kiderült mégsem megfelelőek a szárny elcsavarása miatt. Ezek is javítva lesznek, és a következő alkalom, ami azóta is várat magára, lassan eljön és a teljes kitt kivágásra kerül. Ha bele gondolok, hogy a „semmiről” ennyit tudtam írni, modellező társaim akkor mennyi fölösleges szót fogok, mondatokba önteni a következő blogbejegyzéseimbe, majd ha egyszer, tényleg valamit csinálok, és elkezdek modellezni!?
    Ezt most fogadjátok tőlem, amolyan csemegének, elő harangozónak! Bízok benne, eljutottatok idáig az olvasásban, és nem kattintottatok el az oldalamról, de ahogy a bloggal haladok előre úgy, abban is bízok egyre élvezetesebben, és tartalmasabban tudlak titeket szórakoztatni írásaimmal! Gondolom valakik örülnek, hogy folytatom, de mindenkinek joga az is, hogy csalódva csapjon az asztalra :… még ilyen kacifántos baromságot, ilyen egyszerű dolgokról!

A következő bejegyzésig , mindenkinek sok pusziiii!

BALSA CAT

Ajánlom a figyelmetekbe, kicsi oldalamat a Facebookon…. akinek tetszik, azt csak egy like válassza el tőle!

Az oldal neve: Repülőmodellezés-aeromodelling
    Linkje:
    http://www.facebook.com/pages/Repülő...31040770353677
    Utoljára módosítva: Niky által : 2015-02-11 16:15 Oka: Új motor miatt, újraszerkesztve :)

FB oldal:
    MMSZ-5269

Junior Member
    Hely
    Gödöllő LHGD
    Hozzászólás
    2
    Minden elismerésem a Tiéd, Niky! A képek alapján inkább repülőgépgyár, mint sem pince! Nagyon profin csinálod! Nagy élmény lehet olyan repülőgépet irányítani, amit Te építettél saját kezűleg!
    Utoljára módosítva: Pilotman által : 2015-02-13 17:21
    Akit a kerozin illata, a hajtómű hangja egyszer megcsapott....
    Ha egyszer voltál fenn, mindig oda vágysz.

Hely
    BUDAPEST
    Hozzászólás
    1.335
    Talán egy kicsit túlzás, de jólesően A teljesen általam épített gép berepülése, még várat magára... remélem nem sokat
    Akkor, beszámolok majd milyen érzés is volt

Nemsokára jönnek a posztok, de bízok benne egy hsz-ben lehetőségem lesz rá... így kicsit várok, a fórum kiforrására

FB oldal:
    MMSZ-5269

Senior Member GPx8 logója
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    169
    Gratulálok, jó írások!

Hely
    BUDAPEST
    Hozzászólás
    1.335

II./1.Poszt: Balsa Cat az üveghegyeken túl

II./1.Poszt: Balsa Cat az üveghegyeken túl

Motor nélkül, szelek szárnyán

Sajnos, egy ideje nem publikáltam bajszos történeteimet, de biztosítalak titeket el sem rontottam semmit ez alatt az idő alatt. Így a hallgatás, oka inkább az ünnepek, az új év, új fórum, és a mindig fárasztó idő… ami nem hagyja elővenni az eddig félig elkészült posztokat, hogy megosszam veletek merre halad az én női modellezésem, szóval indok az van dögivel. Persze, azért nem feledkeztem meg az előző poszt folytatásáról sem, az is halad, de most egyszerre 2-3 projekt fut párhuzamosan, így úgy igazságos, ha mindegyik helyet kap a blogomon. Ezt vegyük, amolyan új évi előzetesnek… és kedvcsináló lévén, most nem egy teljes posztot publikálok!

Már jó ideje foglalkoztat a vitorlázó repülés, szerencsére nem egyszer volt szerencsém vitorlázógéppel, vagy éppen movittal utasként, megtapasztalni milyen is „meglovagolni” egy termiket, és vele együtt a magasba a végtelen kékségbe emelkedni.
    Persze azért aki erre vállalkozik szokjon hozzá az állandó körökhöz, melyekhez mi macskák alapvető érzékkel születünk… lásd az Óz című film eredeti feldolgozásában, a kandalló párkányon fekvő cirmost, aki az ék fülét sem mozdítja a levegőben pörgő boszorkány seprűvel sturcolgatott ház, nem éppen gyomor nyugtató szituációjára. De azért azt sem kell, ecsetelnem hogy a következő képkockában már nem szerepel, az átélés és színészi ambíciók teljes hiánya miatt, de az Hollywood és egy más történet… maradjunk a repülőknél, vagy inkább a modellezésnél!

Egy szó, mint száz… érdekel a vitorlázó repülés, és eme szép szakág, ínyencség átültetése a modellezésbe. Természetesen, számos vitorlázógép elérhető ma már, sőt a legtöbb kezdő hab gép is valamiféle toló-motoros hab vitorla… De mint tudjátok, a habot nem igazán kedvelem, se a belőle készült elektromos repülőket, hiába próbálják egyre jobban eltüntetni a hab kilétének nyomait – számomra -, bármilyen szép, csakis hab marad, játék. A modellezés, meg nem az!
    Nem kell megsértődni, csak egy Balza Cica felköhögött szőrgomolyagainak betűvé, majd szavakká, később mondatokká „torzuló” sorait olvasod… ami ugye nem mérvadó!?

/Passer-X 1,8 méteres vitorla, anno F3B/

Sokat nézegettem, oktatgattam, a páromat az általam kapott kis Passer-X vitorlával reptetni, és nagyon kellemes időtöltésnek bizonyult, ez az igen nagy vezetés technikai tudást igénylő termik lovaglás. Ha nekem nem megy, ugyan hogy tudnám megmutatni másnak! Amíg fenn tudom tartani az érdeklődést addig kell „ütni a vasat, amíg meleg” alapon, valahogy fel kéne zárkóznom, hisz a reptetés a vitorlával neki már jobban megy, de azért én is igyekszem! Bár hosszú távon ez lehet, hogy kevés az érdeklődés fenntartására… kell az a termik.
    Szerencsére, a tél, időt adott nekem! Mi modellező hölgyek sok fele figyelünk, és szórjuk el az energiánkat, az egy pontra való koncentrált célkitűzések képe, inkább leesve szégyenében a falról ezerfelé törik. Sokszor sok féle dolgot akarok csinálni én is egyszerre… ami nem feltétlenül jó! Így, ahogy már említettem a tél kellemetlen hidegével, gyógyírnak bizonyult és ezzel a női agy nem éppen bonyolult rendszerének átfutási idejéből eredő hibákra is megoldást adott, a maga sajátos módján, a sors megfelelő fortélyaival.
    Apropó sors, és miegyéb!
    Tudom, többnyire nem égeti át a férfiak erős tekintete az újságok horoszkóp oldalát, bár az enyém se… mégis minden valamire jó, és minden valahogy kialakul… a sors néha arra taszigálja az embert ahol a helye van, még ha közben, el-el is téved.

Így történt, ez az egyik este is a klubban, amikor a kicsi Charterem megkapta a Robbe Dynamic légcsavarját, - hisz már úgy vágyott rá -, egy amerikai légcsavarkúppal (de erről majd egy másik posztban, ami már egy ideje a „fiókban” pihen)… hisz eredetileg is azzal hasított a levegőbe. Akkor jött le, valami sugallat hatására (mj.: élek az írói szabadsággal) Vincze Zsolti barátunk is a műhelybe, aki régi klubtag nálunk. Persze, az ilyen találkozók mindig jók… hisz intellektuális, beállítottságának köszönhetően jó vele beszélgetni, és a sok nyávogást általam, gyorsan átlátva egy mondatban össze tudja foglalni a lényeget!
    Szóval, beszélgettünk lent a klubban a modellezésről, és a párom megemlítette a vitorlását büszkén.

Közben az üvegszövettel, és gyantával való munka fortélyaira terelődtek a szavak, amiben Zsolti nagyon profin otthon van. Ez a téma, már régóta érdekel… mert csodálatos repülőket lehet, ennek a technikának köszönhetően építeni… még ha egy Balsa poros bajszú cica is az ember, be kell vallani nem minden gép kivitelezhető balsából, vagy éppen nem ajánlatos abból elkövetni. Megjegyzem azért, hogy mindig is a fa építés marad az örök kedvenc számomra!
    Aztán elhangzott egy felajánlás részéről, hogy megtanít egy pár fortélyt, technikát, ha komolyan gondolom. Hát, persze, hogy úgy!
    Időpontot egyeztettünk amire lelkileg felkészültem és átkeltem, az üveghegyeken túlra!

/Néhány kép az üveghegyekről!/

A következő részben, velem tarthattok bár nem éppen a mesék világába, de egy nő számára (még ha Balsa Cica is) üveg hegyek ként tornyosuló kihívások mezejére feltétlenül!

Most csak ennyit Kedves Olvasó, pusztán kedvcsináló képpen… de nem feledem el, és igyekszem buksiban tartani a folytatás elkészítését is, bár néha mi nők elég szétszórtak vagyunk mint már említettem, valószínű így maradtam le az első 3 hónap posztjairól is, még ha másra is próbálom fogni!

/Üveghegyen innen!/

Folytatás következik...

A következő bejegyzésig , mindenkinek sok pusziiii!

BALSA CAT

Ajánlom a figyelmetekbe, kicsi oldalamat a Facebookon…. akinek tetszik, azt csak egy like válassza el tőle!

Az oldal neve: Repülőmodellezés-aeromodelling
    Linkje:
    http://www.facebook.com/pages/Repülő...31040770353677

FB oldal:
    MMSZ-5269

Member
    Hozzászólás
    40
    A második posztnál az ékezetek nem működtek, úgyhogy csak a képeket néztem meg. Gyönyörű a Charter.

(illetve most látom, hogy a végén ott van rendesen is. Szóval mindjárt végigolvasom)

Hajrá Niky! Nagyszerű dolgot csinálsz.

Oldal: 3 / 5 ElsőElső 12345 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve