Oldal: 1 / 46 1234511 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (458) összesen

Téma: vita a motorok minőségéről

Senior Member
    Hozzászólás
    878

vita a motorok minőségéről

Hello Mindenkinek!

Motto:
    Minden a pályán dől el, illetve amikor leintik a startzászlóval a futamot!

Olvasom, olvasom itt a topicokat és egy fölöttébb nem tetsző dolgot, illetve súlyos ítéleteket, leszólásokat találok az autós motorok típusainak megítélésében. Nem kéne egyből leszólni motorokat, mert a helyzet ettől sokkal bonyolultabb. Hamar legagyizzátok egymás motorjait, főleg az olcsóbb típusokat, de ezzel persze megsértitek a tulajdonosaikat. Mindenki annak örül és arra büszke, amije van!
    Ha van pénzed, vedd meg a csúcsmotort és örülj neki, mert esélyesebb vagy!
    Aki teheti, vegyen csúcstechnikát, de nem felvágni kell vele, hanem álljon a startvonalra és próbálja kihasználni technikai előnyét!

De aki ugyanattól a gyártótól megvesz egy olcsó motort, azt ne higgye, hogy szemetet vett!
    Drága motor, olcsó motor, a gyártó ugyanazt az ötvözetet és anyagot használja fel. Ugyanazon a gépsoron készülnek az alkatrészek. Ugyanaz a technológia.
    Drága motornál több felömlő nyílás és más nyitási-zárási szögek. Pontosabb alkatrész válogatás, precízebb hézagolás, ultrahangos repedésvizsgálat, spécibb növelt hézagú minőségi csapágyak, esetenként kerámia nagycsapágy a karterben.
    Az olcsó motornál kevesebb felömlő, rövidebb nyitási-zárási szögek, kevesebb a méretre válogatás. De az anyagok minősége ugyanaz! Hiszen egy olcsó motor csak 0,5-0,8 LE-ben kevesebb a csúcsmotornál!
    Vigasz a csóróbbaknak (magam is ide tartozom), házilag, nagy odafigyeléssel, fel lehet javítani az olcsó motort csúcsszintre! Amit nem tudtunk megfizetni, azt munkával lehet pótolni! Hangsúlyozom, hogy ez nagy odafigyelést igénylő kézimunka! Nem igényel komolyabb gépeket!
    Rezocső. A rezocső méretre hangolt üregrezonátor, amely a kétütemű motor turbo feltöltője. Ha méretes a motorhoz, akkor nem az lényeg ki és mennyiért gyártotta és árulja! Az a lényeg, hogy a rezocső legnagyobb átmérője ideális távolságban legyen a motorgyertyától! Ha rossz helyen van, akkor a csúcsmotor is csak berreg és nem adja le a drágán megfizetett teljesítményt! Egy vékony krómacéllemezből, ezüst forrasztással házilag készített rezócső, ha jók a méretei, ugyan olyan jól muzsikál, mint egy 25000 forintos Collari-cső.
    Javasolnám, hogy bántó kritikák helyett, a tuningolás módszereiről vitatkozzunk, az autós motoroknak komoly irodalma van ez ügyben, no meg én is tudok mesélni ezt-azt.
    Hátha valakit érdekel…

Sanyi bátyó

Utóirat: csak észérvek érdekelnek, indulatok és rosszindulatok nem!
    Homo Sapiens Modellaricus

akkor kezdjük a rezocsővel!
    mit kell tudni róla?
    mint kis kézügyeséggel rendelkező ötvös tudok csinálni rezocsövet(jo rezocsövet)? :shock:
    kezdő vagyok,elnézést!

Senior Member
    Hozzászólás
    274

Szerintem a rezocső gyártásánál a méretek tartása a legnehezebb.Hiszen az összerakásnál egyben hangolod is(nincs sok esélyed korigálni a hibákat). És itt be is jön egy kis gond: honnan tudom meg, hogy egy adott tip. mocihoz milyen méretü rezot kell készíteni?A mérettartáshoz egy példa: amikor anno kb 10 éve építettünk egy trabit rallye-túra versenyekre(amatőr lepényevő versenyekre), akkor az autóhoz csináltunk rezot(egy NDK-s versenyautó doksija alapján). Hát nem volt könnyű. Ha nem is tizedeken mulott, de nagyon pontosan kellett megépíteni. De az ugy 650-700 ccm. Egy modellmoci meg ennek a töredéke. Szoval minimum a tizedes pontosság tartása kell.

Senior Member
    Hozzászólás
    878

vita

Hello Mindenkinek!

Jól látod mz/x a méret pontosságát be kell tartani! De én azt gondolom, hogy aki modellezik és épít ezt-azt, annak nem gond a tizedmilliméteres pontosság. Az közhelyszámba megy, hogy ha fémet munkálok meg, akkor a subler, azaz egy igényesebb gyártmányú tolómérce örökre "beleragadt" a kezembe, mint mérőeszköz.
    Nyunyi23, ha te valóban ötvös vagy, akkor egy rezocső legyártása keményforrasztással, nos az neked nem okozhat problémát! Neked minden szerszámod megvan hozzá.
    Alulemezből is meg lehet csinálni, de az alu keményforrasztása sok kudarccal és bosszusággal jár. Ezt nem javaslom kezdőknek.
    Minden rezocső méreteit számítással lehet meghatározni.
    Régebbi Modellezésekben megjelent többször is a számítási eljárás.
    De nem nagy dolog egy EFRA gyárit csövet sem lekoppintani.
    Csak egy kényes pontja van a rezocső gyártásnak: a két szembenálló kúpnak egy szimmetriatengelyen kell lennie, de nagyon pontosan!
    Edzésen összetörheted a sajátot, versenyen kérik csak az eredeti EFRA csövet! Máris megspórolhatsz egy csomó pénzt!
    De visszakérdeznék! Miért nem a motorteljesítményt akarjátok növelni?
    A rezocső olcsó és drága motorhoz ugyanaz. A tuningcső kívül szebb, "dizájnosabb" a drága motornál, de alapjaiban a lökettérfogat határozza meg a méreteket!

Sanyi bátyó
    Homo Sapiens Modellaricus

akkor tuningoljuk a motort!
    kezdő vagyok,elnézést!

Senior Member
    Hozzászólás
    914

Akkor vegyél egy szögmérőt és gyémántreszelőt!
    És kezd ott hogy a motorodba nyisd fel a kipufogás szögét 180 fok felé! Ezzel sokat tudsz javítani a motor teljesítményen de könyen el is lehet rontani! De majd sanyi bátyó elmondja hog ykell mert én is csak a vén modellezőktől tudom! (apámtól, meg a sebességi autómodellezők reszelnek mindig a motorokon) Én sajna nem értek ehhez csak hallom h ezt kell csinálni!
    Mini Eco Expert: K'Models Glamour V2

Senior Member
    Hozzászólás
    274

Azért szerintem nem rögtön reszelővel kellene kezdeni
    Első lépésben inkább a polírozást ajánlanám....Minden ki-, be-, le- fel-, át-, meg mindenféle "ömlőt" tükörre polírozni.
    Mert az áramlás milyensége legalább olyan fontos, mint a méretek.Sőt.....

Janika.Hu
    Guest

Ne szivasd már....ha addig reszeli akkor alul elfelejtheti a nyomatékot, 10000 lesz az alapjárat.:-)
    Ellenben 40.000 fölött erőre kap.:-)
    Nézd meg a C5BB kipufogó magasságát, szerintem nincs 90fok a nyitási ideje. De legalább jó széles.

A polírozás semmiféle érezhető hatással nem jár. Ellenben ha a gyári illesztési pontatlanságokat megszünteti az érhet valamit. Mindenképpen módosítani kell a vezérlési időkön.

De a leghatékonyabb egy új henger-dugó lehet.:-)

Senior Member
    Hozzászólás
    914

Ez nem szivatás!
    Ez a 180 fok úgy jön ki hogy a kipuffogó nyílásonál van az a nyílás! És itt a főtengelynek durván 182 fokot kell a kapni a kipuffogónyílás nyitástól a zárásáig! Ezeket a reszeléseket inkább sebességi körpályás autós motorknál csinálják! És ott nincs alapjárat! DD
    Mini Eco Expert: K'Models Glamour V2

Janika.Hu
    Guest

Ezt mondom neked....egy 3.5-es motor 5 lovas lesz 50.000-es fordulaton.:-)
    De a buggypályán, vagy a parkolóban használhatatlan.

Oldal: 1 / 46 1234511 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva