Oldal: 2 / 46 ElsőElső 12345612 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (458) összesen

Téma: vita a motorok minőségéről

Senior Member
    Hozzászólás
    914

vita a motorok minőségéről

Igen Igen értelek!
    De hát ha nyuszi23 tuningolni akart akkor gondoltam hogy adok egy tippet! Hát igen parkolóba biztos nem lesz jó! DDDDDD
    Mini Eco Expert: K'Models Glamour V2

Senior Member
    Hozzászólás
    878

tuning

Hello Mindenkinek!

Nem szeretném, ha ez a topic is az ebek harmincadjára jutna!

Én ezt a tuningolást komolyan gondoltam!
    De csak alapjában véve 3,5 köbcentis buggymotor és pályaautómotor ügyben! Semmi kifogásom nagymotorok tuningolásáról, de azt ne írjátok ide ebbe topicba, mert egy MZ motor nem hasonlítható össze egy modellmotorral. Szikragyújtású nagymotornak sincs itt helye!

Azt ajánlottam, hogy a márkás cég által gyártott, de olcsóbb árfekvésű modellmotort miként lehet felhozni, illetve feljavítani a csúcsmotorokhoz!

Fél napja tettem be a témát és már szétcibáljátok!

Aki hozzászól, azt kérem hogy konkrétan kérdezzen.
    Na és lehetőleg ne primitív félmondatokban fogalmazzatok.
    Ha állítunk valamit, akkor szemléletesen magyarázza is meg az illető, mert a kezdő nem érti a tömören fogalmazott állítását. Sajnos pont a kezdő modellezőt tévesztik meg azzal, hogy sok pénzzel rögtön csúcson lesz. Aztán jön csalódás...
    Aki meg olcsóbb modellt vesz, el sem mer jönni egy versenyre, mert azt hiszi, hogy labdába sem tud rugni. Pedig ő is téved...

A továbbiakban tehát motortuning 3,5 köbcentis autósmotor.
    Minden alkatrészt megvizsgálva lépésről lépésre, hogy rendszerbe gondolkodjunk. Mert a kis gép egy rendszer!

Olvasmányosan! Ezen a fórumon 4600 regisztrált tag van! Az már nagy közösség! Nekem a segítő szándékú modellezés a célom, nem az, hogy itt fontoskodjak. Akinek nem teszik a stílusom húzzon el innen, nem kell ezt olvasni!
    Akinek pedig ez a kritika nem inge, ne vegye magára!

Javaslom kezdjük a főtengelynél! Mit csináljunk vele, hogy jobb feltöltést és nagyobb fordulatszámot érjünk el?
    Folyt. köv.
    Már aki érdekel...

Sanyi bátyó
    Homo Sapiens Modellaricus

Senior Member
    Hozzászólás
    914

Sanyi Bátyó ki beszélt itt MZ motorokról?? Én tipikussan modellmotorról beszéltem!
    A főtengelynél pedig ahol beáralik az üzemanyag oda valamilyen pasztát vagy mit kell rakni hogy még jobb legyen az üzemanyag beáramlás!!!!
    Én semmiulyen tévhitbe nem akarok senkit se kergetni!
    Motortuningot akart a srác! Hát én adtam neki egy tippet! Igaz nagy tudás kell ahhoz h neki merjen állni az ember de ha eltalálja a dolgot akkor jelentősebben jobb lesz egy "alapmotor" mint egy többszázezres "versenymotor"

Üdv
    Tamasóczki Tamás
    Mini Eco Expert: K'Models Glamour V2

Senior Member
    Hozzászólás
    2.603

Bocs, én írtam egy rövid, félig off-topic sztorit az MZ reszelős múltunkról,
    de annyira szétcsúszott tőle a topic, hogy ki kellett moderálni.

Legközelebb odafigyelek, elnézést a fegyelmezetlenségért...
    Üdv: Áron
    <br />------------------------------
    <br />06-70-453-1813
    <br />HoBao Hyper 8 Pro

Kiemelt fórum támogató
    Hozzászólás
    4.564

Sziasztok,

talan ez a kis programm valamennyire tud majd segiteni .

Itt lehet az oldalamrol letölteni:

http://netshark.atw.hu/silencer.zip

üdv,

cbruder

Senior Member
    Hozzászólás
    878

3,5-es tuning

Hello Mindenkinek!

Motto: A világbajnok Collari is így kezdte!

Tehát az elején leszögezném, 3,5 köbcentis, főtengelyszívású autósmotorokról van szó. Gyártók: Rossi; Novarossi; R&B; Picco; OPS; CMB; stb. A piacra most berobbant ázsiai márkák gyakorlatilag az előbb említett motorok utánzatai. Van hazai gyártó is, kis sorozatban, nem drágán, nagyon jó minőségű motorokat készít.
    Minden gyártó árul olcsó és nagyon drága motort. A cikkem azoknak szól, aki az olcsóbb árfekvésű motorját szeretné felzárkóztatni. Mert lehet!
    Akár új motor, akár már használt a következőket javaslom a tuning elkezdéséhez:
    A főtengely módosításával lehet elérni az egyik legnagyobb hatást, ezért ezzel kezdem.
    A komplett motort ki kell venni az autóból és teljesen szét kell szedni.
    Tiszta motort! Minden autósmotor totál mocskos, olajsáros. Porlasztót óvatosan leszerelni, furatát jól bedugni, ugyanígy a kipufogónyílást is bedugni. Csapágymosó spray, foltbenzin egyaránt jó a tisztításhoz. Ha kristálytiszta a blokk, akkor egy tiszta asztalon, tiszta kézzel, tiszta szerszámokkal teljesen szét kell szedni a motort! Tiszta rongy mindig legyen kéznél! A hengerfej csavarokat előbb lazítom, majd a szemben lévőket csavarom ki. Összeszerelésnél fordítva.
    Minden alkatrészt tiszta dobozba rakok, a kezemben csak a motorblokk legyen. A két csapágyat teljesen szárazra mossuk ki! Kivenni nem kell a csapágyakat.
    Ha az első kiscsapágy műanyag szimmeringes, akkor egy nem éles szélű kiscsavarhúzóval óvatosan vegyük ki a porvédő szimmeringet, mert zavar a mérésben! Tehát mindkét csapágy csontszáraz, és tiszta a főtengely is. Semmi olajozás! Szárazon rakjuk be a helyére a főtengelyt, a motorlendkereket szereljük fel, a rögzítő csavart húzzuk meg szorosra! A motor lendkeréken ne legyen semmi sem, kuplungalkatrészeket távolítsuk el! Na persze ez is legyen tiszta!
    Miért kell ez a félig összerakás? Ráadásul csont szárazon?
    Mert a főtengely járását, lazaságát csak így tudom megvizsgálni.
    Balkézzel jó erősen megfogom a blokkot, a jobbal pedig axiálisan, azaz tengelyirányban jó erősen oda-vissza megmozgatom a főtengelyt. Az a jó, ha „lötyögést” tapasztalok! Pontosabban ez a tengelyirányú mozgás 0,1 és 0,15 millimétert kell jelentenie. Ha megvan ez a hézag és jól megpörgetem a főtengely, az sokáig és nagyon könnyedén fog forogni. A sonka persze üt, de ez most nem számít. Következő nagyon lényeges vizsgálat: a főtengely nyugalomban van, ekkor finoman fordítok rajta 60 fokot valamelyik irányba. Amikor elengedem, a főtengelynek rögtön és könnyedén vissza kell billenni alaphelyzetbe. Ha az eddig felsorolt feltételek megvannak, akkor motorunk alkalmas a továbbfejlesztésre!
    Nem új motor esetén itt az alkalom a nagycsapágy ellenőrzésére! Ha a golyók már nem csillognak-villognak, esetleg szürke foltosak, netalántán szürkék, akkor csere! Ha meg már csere, akkor párban. Csak ugyanarra a típusra! Növelt hézagú C3-as, műanyagkosarasra. Csak az a motor tuningolható magasabb fordulatszámra, amelyben semmilyen fékező súrlódás vagy tengelyszorulás nem észlelhető. Remélem minden vállalkozó modellező jó tapasztalatokat fog szerezni a saját motorjáról. Ha nem akkor kérdezzen. Ha tudok válaszolok…

Természetesen aki szintén tud a témához hozzátenni, akkor tegye meg!

Újraolajozáshoz molibdénszulfidos adalékanyaggal ellátott műszerolajat javaslok. A MoS 100celsius fok felett bediffundál a felületbe, és ott kifejti kiváló kenőképességét. A folytatásban kivesszük a most már csak magában a főtengelyt és átköszörülgetjük. Elég kockázatos vállalkozás, de megéri.
    A főtengelyek anyaga kivétel nélkül betétben edzett nikkel-króm acélötvözet. Rugalmas, szívós spéci anyag, nagy felületi keménységgel.
    Milyen szerszám kell hozzá? Egy olcsó kínai származású kézi barkács köszörű szett, bagóért árulgatják a multikban. Igaz rondán visítozik a modellező fülébe, de erre a célra kiváló. Védőszemüveg kötelező! Szabványos és engedélyezett védőszemüveg! Ha pici vágókorong belerobban a szemedbe, nos akkor tragédia van…Ne álmodozz! Ötből egy robbanni fog!
    Hogy milyenre köszörülni? Lesz róla néhány fénykép! De aki türelmetlen, talál az Interneten megoldást.
    Bocsánat! Korábban egy kolléga említette a gyémántreszelőt. Igaza van, az is jó erre a célra, csak sajnos nagyon drága.
    Bár egy gyémántreszelő örök darab.

Sanyi bátyó, akinek ha lesz ideje, folytatja…

Folytassam?
    Homo Sapiens Modellaricus

Senior Member
    Hozzászólás
    112

Sanyi bátyó !

:taps: Iszom szavaidat !!! Nagyon örülök a topikodnak, igen, ha időd engedi kérném a folytatást. Néhány apró észrevételem, kérdésem lenne:

1. Nem áll szándékomban 3,5 ccmes motort tuningolni, célom a motor működésének pontos megértése az elméleti elveken (Carnot körfolyamat, stb) túl. Ezért kérnélek, hogy az egyes pontoknál mindig ejts szót a miértről. Talán kiindulhatunk abból, hogy bizonyos alapok megvannak, ezek hiányában a motortuning egyébként sem javasolt.

2. Hogyan alakulnak az Általad leírt dolgok kisebb löketű (2,1 és 2,5 ccm) autómotorok tekintetében ? Ugye pld. 2,5 -nél még a kipuffogó nyílás alakja és helye is eltérő, azonkívül itt a portok száma is jóval kisebb. Persze nagy a különbség a 3,5-es offroad és onroad motorok tekintetében is. Légyszi he lehet, egy kis kitenkitést tegyél a többi autómotor irányába is néha. Például általános érvényű megállapítások, stb.

3. A végén lesz vizsga ? Vagy ez gyakjegyes tárgy ?
    Üdv,
    <br />
    <br />&lt;gk&gt;

Janika.Hu
    Guest

Sanyi bátyó, ezt már nem hagyhatod abba!

Senior Member
    Hozzászólás
    207

Re: tuning

Idézet Sanyi bátyó eredeti hozzászólása

Javaslom kezdjük a főtengelynél! Mit csináljunk vele, hogy jobb feltöltést és nagyobb fordulatszámot érjünk el?
    Folyt. köv.
    Már aki érdekel...

Sanyi bátyó
    Könnyítsük le, és polírozzuk fel? :wink:

Senior Member
    Hozzászólás
    207

Gyors ez a topik....

Oldal: 2 / 46 ElsőElső 12345612 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre