Oldal: 3 / 46 ElsőElső 123456713 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (458) összesen

Téma: vita a motorok minőségéről

Senior Member
    Hozzászólás
    878

3,5 motortuning

Hello Mindenkinek!

Kedves GK! Én szívesen melléírom az elméletet is, de gyanítom akkor az agyára megyek a közönségnek! De azért kérésedre be-be szúrom az odavonatkozó elméletet. A módosítások egy részét magam is „ipari kémkedéssel” szereztem, egy részét pedig saját fejlesztésekből. Az igazság az, hogy a 3,5-es autómotor ment át a legnagyobb fejlődésen az elmúlt 20 évben.
    De meg is van a látszatja! 2,9 LE-nél tartanak a csúcsmotorok.
    A 2,1 köbcentitől a 4,7 köbcentiig ezek a feljavítások igazak. A dugó-persely dolgot későbbre tenném, ha lehet.
    Természetesen a főtengelyt, miután kész a módosító köszörülés, lehet polírozni!
    A főtengely módosításnak egyik fő oka, hogy súlypont elvándorol a sonka felé.
    A másik ok, az örvénymentes keverékáramlás megteremtése a felömlőnyílások irányába. A harmadik módosítás az, hogy a megnövekedett erőhatásokra, ami a több és erősebb robbanássorozat, ne törjön el a főtengely. A tuninggal túlterheljük a sonkán lévő forgattyúscsapot, és az idő előtt elfárad, és nyírásos törést szenved. A megnövekedett fordulatszám nagyobb cenrifugális erőt hoz létre a kartertérben és még szegényebb lesz az olajhányad. Romlik a kenés, lavinaeffektussal járó hőmegfutás történhet a hajtókarcsapágyakban. A sajátos beleköszörülés ezt kijavítja egy kis kényszeres szóróolajozással.

JANIKA.HU! Az az öngyulladásos kétütemű kéthengeres, aminek beraktad képét a másik topicba, az sajátod? Nagyon megmozgatta a lelkemet, aranyos egy kis moci!
    Akkor is megemlítettem a zalaegerszegi barátomat, akivel azóta beszéltem, nos tévedtem, 12 hengeres soros motort csinált megrendelésre!

Sanyi bátyó
    Homo Sapiens Modellaricus

Member
    Hozzászólás
    34

vita a motorok minőségéről

Sziasztok!

Itt egy link arról amit a főtengellyel és a hűvellyel csinálnak van egy két kép is róla!

http://www.dadders.net/Modmain.htm
    RC MISKOLC OFFROAD TEAM

Janika.Hu
    Guest

Sanyi bátyó, azokat a motorokat a neten találtam, de utánanézek milyen összegért tudnék esetleg beszerezni belőle.

Senior Member
    Hozzászólás
    878

3,5-es tuning

Hello Mindenkinek!

Igen jó anyag van azon a honlapon, amit BARESZ ajánlott! Ilyen módosítást javaslok én is! Ott azon a honlapon ezt jó pénzért csinálják, de ezt megspórolhatjátok magatoknak! Azon a honlapon is egy sima olcsó főtengelyt alakított át a szerző. Távol álljon tőlem a leszólás, de kissé túl fényesre sikerült. Na persze így jobban néz ki! De nem hasznos. Na meg egy kis köszörület hiányzik, ami a forgattyúscsap kenését javítja, s ezzel védi a hajtókart. Csak ott kell polírozni, ahol a levegő-üzemanyagkeverék közlekedik a kartertérben. Mint említettem, tegyük örvénymentessé az áramlást! Miért? Mert akkor az összes beszívott anyag eljut a robbanótérbe és ráadásul rövidebb idő alatt, tehát több ég el, máris dinamikusabb és erősebb a motorunk, gázadáskor „ugrósabb” lesz. Ha pedig „ugrósabb” a motor, akkor hamarabb érkezik meg a nagy nyomaték is!
    A kartertér megfigyelésekor láthatjuk, hogy merre megy a keverék. Ott legyen políros a felület, de máshol nem kell. Maradhat a kis köszörű okozta felületek érdessége. Miért? Mert a szórt olajozáskor a recékben megtapad jobban a kenőolaj és az őrült belső mozgások során, kúszik a felületeken. Ez a kúszó olaj nemcsak ken, hanem hűt is! Ha minden totál políros, mint a honlapon látott főtengelyé, akkor a kenőolaj lesiklik és pillanatokon belül a rezocsőben repül kifelé dolgavégezetlenül.
    A dugó-persely módosítás jó azon a honlapon, de azzal várjunk még egy kicsit!

Sanyi bátyó
    Homo Sapiens Modellaricus

Úgy tudom, áramlástanilag a sima polirozott felületnél jobb hatásfokú a bordázott vagy "gödrös" felszin! A golflabdát is azért gyártják úgy, hogy kis bemélyedések vannak rajta, mert igy messzebbre repül, ha jól emlékszem a gödrökben kis mikroörvények keletkeznek, ezáltal könnyebben áramlik körülötte a levegő. Régi repülőknél is előfordult, hogy a törzs nem sima boritást kapott, hanem hosszirányú 1cm-s árkokkal boritott lemez került rá.. Ennek ugyanez volt a szerepe, kissebb ellenállást fejtett ki áramlástanilag a felület, de ennek a hatásmechanizmusát nem tudom... Hogy is van ez? Ezek a dolgok csak a levegőben mozgó testekre érvényesek, a testekben mozgó levegőre nem...? :gondolkodik: Nem lenne jó nekünk is kihasználni ezeket az effektusokat? (tudom, találjam ki, hogy lehet egy főtengely belsejét bordásra vagy gödröcskésre megmunkálni.. Vagy mi. ) :lol:
    Ti mit gondoltok erről?
    Kalap

Member
    Hozzászólás
    34

Sziasztok!

Az igaz hogy a főtengely túl csili-vili de hát ez csak marketing hogy a vevő meggyőződhessen kap is valamit a pénzéért, ha minden áron logikát akarok keresni benne akkor szerintem az lehet hogy a sonka se csináljon az érdes felületével örvénylést az alsó sűrítési térben. Ez nagyvalószínűséggel csak belemagyarázás a részemről. A link igazi értelmes része a hűvely megmunkálás.

Az érdes felület a felhajtó erő képzésében segíthet mint például a golflabda esetében , a zárt térben való áramlásra szerintem ez nem igaz.Ezt csak tapasztalatból mondom mivel nem vagyok áramlástani fizikus. A tapasztalat pedig az hogy minden robbanó motor hatásfokát lehet növelni a szívó rész elemeiben levő öntéshibák eltávolításával az az polírozással. Igaz még model motort nem políroztam de az is robbanó motor.

Üdv!
    RC MISKOLC OFFROAD TEAM

Senior Member
    Hozzászólás
    162

Bocs hogy beleugatok, de érdekelne hogy a főtengely köszörülése mennyire van hatással a súlyelosztásra. Mert egy 20-30000-rel pörgő mocinál gondolom ez nem mindegy. És valszeg ez az oka annak hogy nem esik neki mindenki a mocijának...

Rgyébként jó végre olyat hallani, hogy a tuning nem egyenlő méregdrága alkatrészekkel!
    <FM>

Senior Member
    Hozzászólás
    683

-Kalapnak igaza van!

-A Cápának is ezért érdes a bőre és az atomtengeralattjáronak is!
    Sok uj nagy teljesitményü autonak is ezért mikro redőzött a szivocsöve belülről!
    Csak hát ilyen felületet kialakitani sokkal nehezebb mint polirozni,meg hát az olyan szép régi szokás!
    -Sok ember azt hiheti hogy milyen F.-sza lett...aztán csak rontott esetleg a helyzeten!

-A golflabda nagyon jo hasonlat volt kalap :taps:

-Egyébként kiválo ötlet volt ez a topic Sanyi bátyo....Gratula!!

Senior Member
    Hozzászólás
    683

Idézet Farkas Mihály eredeti hozzászólása
    Bocs hogy beleugatok, de érdekelne hogy a főtengely köszörülése mennyire van hatással a súlyelosztásra. Mert egy 20-30000-rel pörgő mocinál gondolom ez nem mindegy. És valszeg ez az oka annak hogy nem esik neki mindenki a mocijának...

Rgyébként jó végre olyat hallani, hogy a tuning nem egyenlő méregdrága alkatrészekkel!
    [size=7px][/size]

Lehet hogy sok embert meglep a hir de egy ilyen nagy fordulatu modellmotornak nem nagyobb a dugattyujának a középsebessége mint egy jobb 4-ütemü motoré!( A titok a rendkivül rövid lökethossz)

-Tehát mechanikusan nincsen jobban igénybevéve a motorka mint egy sima autoé!

-Ugyhogy ezek a motorok nincsenek sokkal jobb spécibb anyagból mint az automotorok!(sőt)

Idézet kácsor kornél eredeti hozzászólása
    Lehet hogy sok embert meglep a hir de egy ilyen nagy fordulatu modellmotornak nem nagyobb a dugattyujának a középsebessége mint egy jobb 4-ütemü motoré!( A titok a rendkivül rövid lökethossz)

-Tehát mechanikusan nincsen jobban igénybevéve a motorka mint egy sima autoé!

-Ugyhogy ezek a motorok nincsenek sokkal jobb spécibb anyagból mint az automotorok!(sőt)
    Sziasztok!
    Nem értek egyet veled, szerintem pont ellenkezőleg.
    Számold ki ezeknek a kis motoroknak a LE/liter viszonyát!

Csak egy példa a könnyű számolhatósággal:
    Adott egy 3.5 ccm-es modellmotor, ami mondjuk 3.5 LE-s.
    Tehát 3.5:3.5= 1 LE/ccm

Egy 1500 ccm-es autó motornak ebben az arányban
    1500 x 1 = 1500 Lóerősnek kellene lenni!
    Ez nem kis igénybevétel...
    Jobb mint a Forma-1 es autóké, tehát az igénybevétel igen nagy!
    És csak a legjobb anyagok bírják ki ilyen kis méretekben ezt a nagy terhelést.
    Gagyi anyag hamar elszakad, eltörik.
    SG Modellsport Team - SYLMAX Group WWW.SGMODELL.HU Facebook: https://www.facebook.com/sgmodell/

Oldal: 3 / 46 ElsőElső 123456713 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva