Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12
Eredmény: 11 - 14 (14) összesen

Téma: 2 méteres hab vitorlázó szárny építése

Senior Member vakrepulo logója
    Hely
    bp xv ker vagy ix ker, tel:7062kilenc133egy
    Hozzászólás
    297
    technikai adatok, módosítások az első verzióhoz képest:
    - 80-as szövet van rajt
    - a cseszter ahol 'kilép' a szárnyból, kapott egy gyűrűt, hogy a terheléstől husszú távon se tudjon megrepedni a szén cső (a gyűrű anyagért külön köszönet F. Janinak Kölkedre, aki mikor hallotta mit keresek, nem volt rest postára adni egy marék alu csövet és még egy sört sem fogadott el érte, még 1X köszi Jani!!!)
    - a 6-os főtartóm kapott belűlről egy extra erősítést 1 4-es szénrúd formájában
    - ahol a szárny felcsavarozásra kerül, oda bemartam a habba alul felül egy pár mm-es rétegelt lemez, így azt tervezem, hogy a felfogatás várható élettartama 1 millió év lesz

eredmény:
    - jól mutat a levegőben, merev mint a bika pöcse, most nagyon keresek egy másik phoenix 2000-est, hogy össze tudjuk mérni a levegőben a gyári szárnnyal
    - kicsit nehéz lett, a gyári szárny kompletten kb 47-49 dkg körül lehet, ez 55 lett, igaz sokkal merevebb (ott rontottam el, hogy a laminálásnál felcseréltem a gyanta-szövet sorrendet, így a 80-as szövetre kicsit tobb, mint 160 gyantát raktam, állítólag ezt meg lehet oldani fele annyiból is, szóval benne hagytam pont annyit, hogy le tudnék menni a gyári súlyra picit nagyobb felülettel és nagyobb merevséggel)
    - minimális a ktg, már nem emlékszem pontosan, de kb 2500 ft volt a szövet és a gyanta kb, elkészítés kb 2 óra, amit télen a konyhaasztalon kinyitott ablak mellett abszolváltam, a szárítást pedig a kazán mellett foliazsákban így nem volt bűz a lakásban

konkluzió: az epoxys szárny jobb mint a kasírozott, csak minimálisan drágább és nem nehezebb megcsinálni, ezért ezt kell választani, számomra 1értelmű

még pár próbareptetést után, április-májusban ugyan ezzel a technikával be fogok ütni egy 3 méteres szárnyat is, mert az a király akié a nagyobb!!!!!!
    egy házi készítésű f5j-400 valahol a pest környéki kukoricásban

Hely
    Hozzászólás
    297

Hely
    Hozzászólás
    297
    ja és még egy dolog: úgy érzem a fékszárny/ívelőlap kicsi lett, valaki mérhetne nekem egy arány, hogy egy valamilyen gyári vitorla szárnyon, ha a szárny hűrhossza 'X' akkor a féklap húrhossza 'Y'
    Csatolt k Csatolt k

Hely
    Hozzászólás
    297
    írok, még egy utolsó bejegyzést a témához:
    ma ideális időben tudtam kipróbálni, nem volt szél és jöttek a termikek
    fékszárnynál kiderült, hogy egyszerűen az volt a hiba, hogy nem hajtotta le megfelelően a szervo, állítás után tökéletes lett
    3 felszállásból sikerült 1 óra 15 percet repülnöm vele, kb 3 db 25 perces felszállásból
    (sajnos egyik repülés sem játszik a 'big sky március'-ba, mert valamilyen szabályt mindig kicsit megszegtem, pl leszállásnál bekapcsoltam a motor picit vagy az elején 40 mp-volt, stb stb, kétszer is féklappal kellett menekülnöm a termikből, mert nem láttam már a gépet, tudtam volna többet is repülni mint 25 perc, de kezdő vagyok még, elfáradtam fejben és nyakban)
    de visszatérve az építéshez, most volt elég időm próbálgatni és teljesen meg vagyok vele elégedve
    mint a példa mutatja, lehet vele termikelni, szépen siklik, viszonylag barátságosan esik át, elég stabil, elég masszív stb stb
    a projektek sikeresnek és lezártnak tekintem, szusszanok pár hónapot és lehet megépítem a 3 méteres verzióját

mindenkit biztatok egy ilyen építésre, kifejezetten jó időtöltés volt, nem kellenek hozzá extra szerszámok, nem veszélyes az időráfordítás és nem kell extra szaktudás, míg is a végén a saját kezed munkájával repülsz

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve