Oldal: 43 / 43 ElsőElső ... 333940414243
Eredmény: 421 - 428 (428) összesen

Téma: Mikro (150 es kisebb) fpv copterek

Moderátor
    Hozzászólás
    1.987
    Nézem a belinkelt aksit. Használsz valami csatlakozó adaptert? Mert eredetileg a Mobula és a Trash csatija nem ilyen. Ha adaptert használsz annak a kontaktusain eshet feszültség 4-5A átfolyása közben ami komoly veszteség.

Megmértem az én aksiaim súlyát.
    A 250 mAh-s 7,5g
    A 450 mAh-s 12,5g

Senior Member pumuklis logója
    Hely
    Mosonmagyaróvár
    Hozzászólás
    2.168
    Kicseréltem a csatlakozókat PH2-re, így nem kell átalakító. Elvileg nincs töblet súly.
    Milyen aksikat használsz? Tudnál linket küldeni róluk?
    Azon viszont csodálkozom, hogy a Trashcan a 300 mAh-s aksival alig bírta 2 percig, a 600 mAh-val meg jóval több mint három percig bírja.
    A 600-as aksi a
    Trashcan-nál érezhetően meleg, viszont a Mobulánál simán csak kézmeleg.
    Firstar 1600 Fpv, Tiny Whoop, Walkera Katica.

Moderátor
    Hozzászólás
    1.987
    Idézet pumuklis eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Kicseréltem a csatlakozókat PH2-re, így nem kell átalakító. Elvileg nincs töblet súly.
    Milyen aksikat használsz? Tudnál linket küldeni róluk?
    Azon viszont csodálkozom, hogy a Trashcan a 300 mAh-s aksival alig bírta 2 percig, a 600 mAh-val meg jóval több mint három percig bírja.
    A 600-as aksi a
    Trashcan-nál érezhetően meleg, viszont a Mobulánál simán csak kézmeleg.
    A Trash-t én gyakorlatilag ahogy megkaptam, másnap átalakítottam. Éppen az általad is említett repidő miatt. Nagyon nehéz volt (33g akku nélkül). Most 22g igaz ugyan, hogy a motorokat is lecseréltem, a srófokat is, levettem a hátsó ledeket és kidobtam belőle az eredeti lesugárzót és kamerát. Helyettte egy másik, sokkal könnyeb kamera + vtx került bele. A HD kamerától amúúgysem estem hasra.

Az aksik nekem legtöbbje az eredeti, amit a Mobulához, a Trashez a Snapperhez kaptam. Amit külön vettem:
    https://www.ebay.com/itm/6-St%C3%BCc...53.m2749.l2649

illetve:
    https://www.ebay.com/itm/6x-300mAh-H...53.m2749.l2649

Most pedig úton vannak ezek:
    https://www.banggood.com/TATTU-3_8V-...r_warehouse=CN

és:
    https://www.banggood.com/TATTU-3_7V-...r_warehouse=CN

Hely
    Mosonmagyaróvár
    Hozzászólás
    2.168
    Tegnap kicsit szórakoztam a Mobula7-tel. Rátettem a legújabb Betaflight Fw-t, és kicseréltem a dupla power csatlakozót egyes csatlakozóra. És láss csodát!
    A 600 mAh aksival simán megy 3 percet. OSD alapján 3:10 perc alatt 210 mAh a fogyasztása, a feszültség 3.3 voltig megy csak le, és maximum 4.5 ampert vett fel, amúgy átlag 4 amper körül volt az áramfelvétele. Az aksiba 208 mAh-t tudtam visszatölteni. Úgy hogy még bőven van benne tartalék.
    7:09 perc repülés után az aksi minimum veszültsége amit az OSD mutatott 6:48 perckor 2.96 Volt. 502mAh a fogyasztás. Leszállás után az aksi feszültsége 3,68Volt. Az aksiba 500 mAh ment vissza.
    Utoljára módosítva: pumuklis által : 2020-05-11 21:30

Moderátor
    Hozzászólás
    1.987
    Idézet pumuklis eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Tegnap kicsit szórakoztam a Mobula7-tel. Rátettem a legújabb Betaflight Fw-t, és kicseréltem a dupla power csatlakozót egyes csatlakozóra. És láss csodát!
    A 600 mAh aksival simán megy 3 percet. OSD alapján 3:10 perc alatt 210 mAh a fogyasztása, a feszültség 3.3 voltig megy csak le, és maximum 4.5 ampert vett fel, amúgy átlag 4 amper körül volt az áramfelvétele. Az aksiba 208 mAh-t tudtam visszatölteni. Úgy hogy még bőven van benne tartalék.
    7:09 perc repülés után az aksi minimum veszültsége amit az OSD mutatott 6:48 perckor 2.96 Volt. 502mAh a fogyasztás. Leszállás után az aksi feszültsége 3,68Volt. Az aksiba 500 mAh ment vissza.
    Ez már jó.
    Az nem mondtam, de én is cseréltem a Mobulán is és a Trashen is a dupla aksis csatlakozót egy aksisra.
    Most nyomtattam néhány vázat és azokból építettem hasonló méretű "röppentyűket". Úgy fest, hogy nem tudok versenyezni a gyári vázak tömegével. Repülnek, 3-4 perc meg is van 300 - 450 mA/h -s aksikkal, de jobbat eddig nem tudtam elérni.

Beszereztem foszforeszkáló vázat is . Ez még nincs kész, de jópofának tűnik. Megvilágítod és utána mint a lidérc, zölden dereng Sajna maga a váz igen gyatra. Vetemedik, nyeklik-nyaklik. Remélem azért repülni tud majd. Most még egy vezérlőt várok hozzá.

Hely
    Mosonmagyaróvár
    Hozzászólás
    2.168
    Cseréltem a csatlakozókat erre:
    https://www.unmannedtechshop.co.uk/p...or-pack-of-10/
    A Trashcan a 300 mAh-s aksival alig bírta 2 percig a régi csatlakozóval. Most 3 percet simán megy a 300 mAh-s aksival az új csatlakozóval.
    A régi csatlakozónál előfordult, hogy fel sem akart szállni. Úból kellett csatlakoztatni, de akkor sem volt tökéletes. Remélem az új csatlakozók bírják majd a starpát.
    Amúgy vasárnap rendeltem, és csütörtökön már meg is kaptam.
    Neked a Trashen melyik Betaflight van?
    Utoljára módosítva: pumuklis által : 2020-05-15 21:36

Moderátor
    Hozzászólás
    1.987
    Nézegettem ezeket a csatikat. Nagyon jónak látszik.... a gondom az, hogy akkor minden aksin és gépen cserélnem kellene. Még nem vettem rá magam.
    Most viszont ezekkel szórakozok: Sötétben világít, ha UV-vel megvilágítod
    Csatolt k Csatolt k

Moderátor
    Hozzászólás
    1.987
    Elkészítettem egy új ötletem prototípusát:
    Ez egy Y4 copter de természetesen whoop méretben. Aksi nélkül 26 gramm. 1 cella 300 mA/h aksival kb 2:00-2:20 perc a repideje. Kissé nehéz ezért még finomítok a váz tervein, de már repül

Nem volt neve, de most repülve nekem a Csillagok Háborújából az ATT harci tank ugrott be
    Csatolt k Csatolt k

Oldal: 43 / 43 ElsőElső ... 333940414243

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve