Oldal: 42 / 43 ElsőElső ... 32383940414243 UtolsóUtolsó
Eredmény: 411 - 420 (426) összesen

Téma: Mikro (150 es kisebb) fpv copterek

Keszen van. Vegul ugy dontottem kikapom a GT200-asbol a Split-et es atraktam a kicsibe.
    209g a vege aksi nelkul.
    Az oldallapokbol vegul ugy dontottem nem faragok (garancia miatt is) hanem megemeltem 4mm-el az alu vazat.
    Igy minden szepen elfert es meg a hutobordaknak is van eleg hely.

Na most man' kimegyek es repulok.

P1050405.JPGP1050408.JPGP1050409.JPGP1050410.JPG

A berep megvolt ma, par dolgon meg javitani kell, PID-eket hangolni es a jello-t kiszedni
    de osszessegeben elegedett vagyok a geppel. Ha minden jol megy ez az egy gep jo
    sokaig kiszolgal majd a kirandulasokon.

A fogyasztasa meglepoen jo, persze nem hajtottam maximumon, de azert nem henyeltunk,
    es igy 4:50 percet mentem 900mAh-bol. 1300mAh/65C pakkal.

http://www.youtube.com/watch?v=SysJe12MT98

Allitottam a fogyasztasmeron, most mar jol mer.
    A kamera lencsejet is cserelnem kellett mert kiderult hogy az okozza a legtobb hullamzast.
    A Split haz belsejeben is rendet raktam, ne lotyogjon benne a szenzor.
    A kep igy joval szarabb lett de majd rendelek valami rendesebb lencset, ezt a mostanit
    egy 10 dollaros CMOS kamerarol szedtem le
    Es a PID-ekkel meg dolgoznom kell sajnos.

http://www.youtube.com/watch?v=GGx8m6bRa9Q

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata Uruav ur65 fpv drónnal?

Moderátor
    Hozzászólás
    1.969
    Pár hónapja egy új hóbort kerített hatalmába. Kipróbáltam a szobai FPV masinák közül párat. Ezek mind 30 gramm körüliek brushless motorokkal. Amit próbáltam:
    Happymodel Snapper7,
    Happymodel Mobula7,
    Eachine Trashcan.

Ez utóbbi nagyon nem jött be ezért mára már igencsak átalakult. Én mindegyiket kizárólag egy cellával hajtom. Meglepetés volt számomra, hogy itt a fél gramm is érezhető változást produkál.

Szívesen megosztom a tapasztalataimat és érdekel mások tapasztalata is.

Moderátor
    Hozzászólás
    1.969
    Pár hónapja egy új hóbort kerített hatalmába. Kipróbáltam a szobai FPV masinák közül párat. Ezek mind 30 gramm körüliek brushless motorokkal. Amit próbáltam:
    Happymodel Snapper7,
    Happymodel Mobula7,
    Eachine Trashcan.

Ez utóbbi nagyon nem jött be ezért mára már igencsak átalakult. Én mindegyiket kizárólag egy cellával hajtom. Meglepetés volt számomra, hogy itt a fél gramm is érezhető változást produkál.

Senior Member pumuklis logója
    Hely
    Mosonmagyaróvár
    Hozzászólás
    2.172
    Idézet fuhur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Happymodel Snapper7,
    Happymodel Mobula7,
    Eachine Trashcan.

Milyen aksikat használtál? Mennyi volt a repülési idő?
    Firstar 1600 Fpv, Tiny Whoop, Walkera Katica.

Moderátor
    Hozzászólás
    1.969
    Aksi ügyben elég rosszak a tapasztalataim.
    Használok a kopterekhez adott eredetiket (Happymodel 250 mAh és 300 mAh). Ezek HV-s akksik és vettem külön is Gaoneng 300 mAH-s akksikat.
    Ezek mindegyike felpuffadt (gyári és új egyaránt) gyakorlatilag két hét használat alatt. Most azt találtam ki, hogy normál feszültségre töltöm, tehát nem HV). Abban bízok, hogy így kevésbé nyírom ki őket. Mellesleg a Gaoneng eddig a leggyengébb. Ez ment tönkre leghamarabb.

A repidők az alábbiak:
    Snapper7 300 mAH aksikkal (ezt adták hozzá eredetileg) 3-4 perc.
    Mobula7 250 mAh aksikkal (ehhez ezt adták eredetileg) 3 perc.
    Trashcan szintén 250 mAh aksival kevesebb, mit egy perc volt. Azóta kivettem a nagy felbontású kamerát és a videóadót, lecseréltem a motorokat és levettem a LED csíkot. Így a kezdeti 33 grammból 28-at sikerült csinálni (aksi nélkül). Mostr a 250 mAh-s aksival 2-2:20 perc a repidő. Ennek az eredeti kamerája amúgy is csak felbontásban volt jó. Kevés fénynél nagyon zajos képet adott. Lecseréltem egy 700 tévésoros kamerára amin az adó is rajta van. Kevesebb súly, jobb kép

Senior Member pumuklis logója
    Hely
    Mosonmagyaróvár
    Hozzászólás
    2.172
    Aksival lehet hogy kicsit túllőtem a célon.
    1s 600 mAh aksit próbáltam.
    https://hobbyking.com/en_us/turnigy-...mqx-120sr.html
    Ami érdekes, hogy 1s 300 mAh LiHv aksival a Trashcan 2 percig bírja, míg a Mobula7 3 percig.
    Voszont az 1s 600 mAh aksival a
    Trashcan 3:30-3:50 percet bír, míg a mobula7 alig 2 percet. A Mobulánál az aksi riasztás 2.8 voltra van állítva, és 1:35 körül már becsipog, 1:50 percnél már folyamatosan csipog. Az aksi leszállás után 3.82 voltot mutat, és 280-300 mAh-t tudok visszatölteni.
    Mi lehet a gond?
    Utoljára módosítva: pumuklis által : 2020-05-08 18:59
    Firstar 1600 Fpv, Tiny Whoop, Walkera Katica.

Moderátor
    Hozzászólás
    1.969
    Idézet pumuklis eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Aksival lehet hogy kicsit túllőtem a célon.
    1s 600 mAh aksit próbáltam.
    https://hobbyking.com/en_us/turnigy-...mqx-120sr.html
    Ami érdekes, hogy 1s 300 mAh LiHv aksival a Trashcan 2 percig bírja, míg a Mobula7 3 percig.
    Voszont az 1s 600 mAh aksival a
    Trashcan 3:30-3:50 percet bír, míg a mobula7 alig 2 percet. A Mobulánál az aksi riasztás 2.8 voltra van állítva, és 1:35 körül már becsipog, 1:50 percnél már folyamatosan csipog. Az aksi leszállás után 3.82 voltot mutat, és 280-300 mAh-t tudok visszatölteni.
    Mi lehet a gond?
    Más motorokat raktak a Trshba és a Mobulába. A Mobula7 nekem legjobban 250-300 mA/h -s aksikkal repül. Most próbáltam 450 mA/h -s aksival de alig repül többet 4 percnél miközben egy jó 300-assal 3:30 körül van a repidőm. Nézd a repülés közben az áramfelvételt is. Ez nekem 4 A körül van. A 450-es aksinál viszont már 5A fölé megy. Szerintem a Mobulának túl nehéz a 600-as aksi.
    Az, hogy repülés közben terhelés alatt eléri a 2,8V-ot majd leszállva terhelés nélkül 3V fölé megy normális. Mondjuk a 3,8-at kicsit soknak érzem, de 3,2-3,3V normális.

Oldal: 42 / 43 ElsőElső ... 32383940414243 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva