Oldal: 155 / 156 ElsőElső ... 55105145151152153154155156 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1.541 - 1.550 (1552) összesen

Téma: vegyésznek vagy bárkinek

Senior Member oardka logója
    Hely
    Szombathely
    Telefon
    06203614859
    Hozzászólás
    397
    Szia Vegyész!
    Már régóta nem voltam itt. Van egy 92-es Japán sportmotorom amin elég sokat kellene javítani a műanyag alkatrészeken. Biztosan tudom, hogy jó pár éve leirtad azt , hogy milyewn módszerrel lehet megállapítani hogy milyen a műanyag, és mivel lehet hatásosan ragasztani. Volt a leírásodban égetös teszt is, meg hogy elmerül-e a vízben Az én alkatrészem elmerül.
    Kérlek szépen segíts egy kicsit.
    Köszönöm szépen.
    Sza!

Junior Member
    Hozzászólás
    14
    Szia Vegyész,
    Egy merev karbon csövet szeretnék készíteni, kb 30mm átmérőjű és 3mm falvastagsággal. 2/2-es 200g-os karbonszövetből és ud200as "szövetből" gondolnám fele-fele arányban. Egy hab hengerre lenne feltekerve, ami utána ki lenne kaparva, oldva (acetonnal- ez nem károsítja a megkötött laminátot?)
    A kérdés, hogy jó ötlet ud-t használni, hogy növeljem a merevséget? Milyen epoxi gyantát javasolnál használni?
    A poli-matrix oldalon a konkurenciákhoz képest kedvezőek a karbon szövetek árai, minőségben milyennek számítanak?
    Több helyen láttam, hogy van 3K-s és 12K-s minőségű szövet, ezek árban jóval magasabbak,mivel tud többet? egy repülőmodellező ki tudja használni..?
    Köszönöm!

Moderátor vegyész logója
    Hely
    Kispest
    Telefon
    +36 70 886 0671
    Hozzászólás
    1.366
    Oardka:
    A Te alkatrészed valószínűleg üveg erősítésű, tehát mindenképpen elmerül. Ami úszik az a polietilén és a polipropilén. Égetési próbával tudnád megállapítani, hogy mi az anyaga. Láng színe, kialszik/égve marad, csöpög/nem csöpög, füst színe és szaga.
    Sokat segít, ha találsz rajta gyári recycling jelzést. Ha van, de nem tudod azonosítani, akkor fényképezd le és küld el a képet. Elhozhatod a darabot megbeszélt időpontban, vagy küldhetsz egy körömnyi darabkát levélben.

Üdv

Petii:
    Ugye nem gondolod komolyan, hogy rosszat tudok mondani a Poly-matrixra, mivel részben én vagyok. Az áraink azért alacsonyabbak, mert igyekszünk a legjobb ár/érték arányú termékeket beszerezni és minimálisra szorítottuk a haszonkulcsot. A "K" érték azt jelenti, hogy egy pászmában hány ezer elemi szál van. Minél kisebb a K értéke, annál vékonyabb az elemi szál és annál nagyobb a fajlagos tapadási felület. Az 1K nagyon drága, a 3K már elfogadható áron van, a standard a 12K. Az 50K gyakorlatilag csak UD, vagy tűzött szövet formájában fordul elő, mert szövés közben tud törni.

A szőtt szövetekből mi a 3 és 12 K-s szöveteket tartjuk.

A leírt eljárás működik, de az acetont kerüld a kioldásnál. Használj inkább egy kevés sztirolt. Ezzel a módszerrel készül például a horgászok csali-vető csöve.

Üdv
    Utoljára módosítva: vegyész által : 2019-05-08 13:57
    A dzsungelben minden ehető. Te is. http://poly-matrix.hu/ FB.: https://www.facebook.com/profile.php...6%3A1545734537
    Üzlet: 1182 Budapest, Vak Bottyán u. 1.

Junior Member
    Hozzászólás
    14
    Szia Vegyész, köszönöm a gyors válaszod!
    Semmiképpen nem akartam, hogy valótlanul lehúzd a saját céged portékáit, egyébként meg akár jobb is lehet, mint a konkurencia
    Remélem a jövő héten valamelyik nap időben el tudok szabadulni a munkából és oda tudok érni, pár nm kell ud és szövet kéne teszteléshez..
    Rugalmas, de leginkább merev termék lenne a végcél. 2000mm hosszú, 30mm átmérő, 3mm-es falvastagság esetén mennyi szerepe van a gyanta minőségének?
    Itthon epolam2017 és MR3010 gyantám van, lehetne érezhetően merevebb laminátot készíteni más gyanta felhasználásával?
    Kísérleteztem itthon azzal, hogy összekevertem a különböző gyantákat a különböző edzőkkel, mind megkötött.. mechanikailag nem teszteltem így őket.. elvileg lehet jó, vagy csak kikeményedett, de mechanikailag gyatrák..?
    Köszönöm!

Senior Member distvan52 logója
    Telefon
    06706030193
    Hozzászólás
    562
    Szia Vegyész volna egy kis ragasztási kérdésem ? Elrepedt egy centi hosszan az osztrák gyártású üvegszálas gyanta zuhanykabinom ithol van PR220-as gyanta ,megfogja-e vagy mivel próbáljam ragasztani.Előre is kösz a választ.

Moderátor vegyész logója
    Hely
    Kispest
    Telefon
    +36 70 886 0671
    Hozzászólás
    1.366
    Szia!

Valószínűleg poliészterből készült a zuhanykabinod és ebben az esetben a válasz nem. Vagy poliészterrel kell megragasztanod, vagy poliészter ragasztására is alkalmas epoxi, vagy poliuretán ragasztóval.

Ha epoxiból készült, akkor természetesen.

Ha üvegszál erősítésű hőre lágyuló, akkor:

a.) ABS, PMMA (plexi, akril), PS (polisztirol) akkor oldószerrel, ami lehet kloroform, esetleg sztirol.
    b.) PA (poliamid) akkor epoxi, vagy poliuretán ragasztó.

Ha nincs gyári jelzés, akkor egy darabkát meg kell gyújtani öngyújtóval és a láng színéből, a kormozás mértékéből és elfújás után a friss fehér füst szagából meg tudod állapítani, hogy miből van.

Ha az azonosítás gondot okoz, akkor juttass el az üzletünkbe egy cca. gyufafejnyi darabkát és majd én meghatározom.

Üdv
    A dzsungelben minden ehető. Te is. http://poly-matrix.hu/ FB.: https://www.facebook.com/profile.php...6%3A1545734537
    Üzlet: 1182 Budapest, Vak Bottyán u. 1.

Senior Member distvan52 logója
    Telefon
    06706030193
    Hozzászólás
    562
    Megpróbáltam epoxival mert sürgős volt egyenlőre birja.

Junior Member
    Hozzászólás
    15
    Sziasztok !

Szerszámgélt (GC1 150/15 ) össze leher keverni más gyantával ,hogy növeljem a mennyiséget ?
    Ha igen akkor mivel és milyen arányban .
    Köszi .

Senior Member
    Hozzászólás
    259
    Szia vegyész!
    Tanácsot szeretnék kérni. Negatív formámba laminálok, össze illesztés után a laminátumot lufival préselem a formához.
    Sajnos többször előfordul, hogy a lufi teljesen hozzáragad a gyantához vannak olyan részek ahol szépen elválik van ahol kis foszlányokba szedhető le de az is csak részben.
    A gyanta PR220 vagy L285. A lufi egyszerű bolti latex lufi.(azt hozzá kell tenni, hogy legalább két éves)
    A Marbocote 625X- et próbáltam - felfújt állapotában akartam be kenni, de lufi nem bírta
    A kérdésem, létezik valami módszer amivel az elválasztás biztos lenne?
    Köszönöm!
    70/310-3437

Senior Member
    Hozzászólás
    1.777
    Szia Vegyész!

Véletlenül epoxi gyanta fröccsent az autóm fényezésére. Már megkötött mire észrevettem.
    Esetleg tudnál ajánlani valamilyen hatásos módszert, vagy vegyszert az eltávolítására. Persze az jó lenne, ha fényezés nem sérülne...
    Előre is köszi a segítséget.
    Minden ember önző és gyarló. Te is az vagy! Én is.<br />A gépek meg jönnek, mennek.

Oldal: 155 / 156 ElsőElső ... 55105145151152153154155156 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva