Oldal: 145 / 148 ElsőElső ... 4595135141142143144145146147148 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1.441 - 1.450 (1471) összesen

Téma: vegyésznek vagy bárkinek

Moderátor vegyész logója
    Hely
    Kispest
    Hozzászólás
    1.335
    A 2-446 PALV előgyorsított, kis viszkozitású, alacsony sztirolkibocsátású (paraffinos) gyanta. Ez a betűkombinációból látszik. Nyilván a volt munkahelyemen jártál, mert mióta a Dani kollégám is eljött, azóta tényleg nincs ott hozzáértő ember.

A poliészter azért nem jó választás, mert a sztirol szaga sokáig megmarad és rontja az élelmiszerek élvezeti értékét. A ládát azért nem fogja tönkretenni a gyanta. Néhány tizedmilliméter vastagságban bele fog marni a felületbe, ami ettől kicsit megpuhul, de idővel visszakeményedik.

Én egyébként buborékmentes ásványvizből szoktam néhány decit kiönteni és utána a palackot kicsit összenyomva lefagyasztom. Miközben olvad, tartja a 0 fok körüli hőmérsékletet és állandóan termeli a hideg ivóvizet.

Üdv

Senior Member
    Hozzászólás
    392
    Sziasztok

Nem modellezéssel kapcsolatos, de talalán itt kapom meg a legpontosabb választ.
    Terasz burkolatot szeretnék csinálni. Gyöngykavicsot kevernék össze mügyantával és ezzel burkolnám be a teraszt 2-3 cm vastagságban.
    Több kérdés is felmerült bennem melyre szertném ha Vegyész kolléga vagy aki profi a mügyantázásban segítö választ adna:
    - melyik mügyanta alkalmas arra hogy kavicsszemeket össze kösse és ezt a felületet létre lehessen hozni, ami bírja az idöjárási körülményeket (UV álló, vízálló, fagyálló, magas kopásállóság, zsírt bírja esetleges grillezésnél), jármü forgalom NEM lenne rajt csak gyalogos forgalom.
    - nagyságrendileg mennyibe kerül egy kiló gyanta ebböl?
    - ha kész a felület milyen anyaggal érdemes átkenni, hogy vizzáró legyen (szintén UV álló is - ne szinezödjön el)

Nyers beton felületre lenne , gondolom azt is érdemes lenne elötte lekezelni valamivel, hogy a kialakítandó felület hozzá kössön.

Ezt találtam a neten róla, de házilag szerintem olcsóbban ki lehetne hozni:
    http://www.koszonyeg.eu/index.php

Elöre is köszönöm a segítségeket.

Moderátor vegyész logója
    Hely
    Kispest
    Hozzászólás
    1.335
    Szervusz!

A gyöngykavics tud szép és jó lenni, de a 2-3 centis vastagságot nem ártana átgondolni. Egyszerűen nincs szükség ennyire. A szemcséket legalább két-, de inkább három frakcióból kellene összekeverni. Ennek az az értelme, hogy a nagyobb szemcsék hézagtérfogatát a kisebb szemcsékkel tudjuk valamennyire kitölteni. Emiatt kevesebb gyanta kell. A gyantát célszerű három rétegben felhordani:

1.) Alapozó. Viszonylag híg gyanta, amely beivódik a betonba. Feladata összefogni az esetlegesen töredezett, vagy porózus felületet, amelyet egyúttal kellősít a következő réteg számára. A beton legyen száraz, a nedvességtartalma ne haladja meg a 4,7%-ot! A betont először fel kell érdesíteni! Cementsimítás nyomokban sem maradhat rajta. Porszívózás után lehet felhordani az első réteget. Ne annyit kenj fel, amennyit beszív, mert nagyon sokat képes elnyelni. Négyezetméterenként 20-30 dkg gyantánál ne menjen rá több.

2.) A bevonat teste. Jó tapadóképességű gyantával kevert töltőanyag. Elég abban a vastagságban elteríteni, ahol már összefüggő, egyenletes réteget képez. (Azért erre az igénybevételre minimum 3 mm kell. Érdemes az alapozó teljes kitérhálósodása előtt felhordani (amikor az még ragad, de már nem folyik).

3.) Fedőréteg. UV-álló víztiszta és kopásálló gyanta, többnyire poliuretán. El kell fednie minden kis kavicsot. Ahol valami kiáll, ott könnyű lesz megbotlani, ahol mélyedés marad, ott megáll a víz. Szintén akkor érdemes felhordani, amikor az előző réteg már megszilárdult, de még ragad.

Az első két rétegnek azonos alapanyagúnak kell lennie (poliészter, epoxi, poliuretán), a fedőréteg szintén ugyanolyan, vagy poliuretán. Az epoxi-poliészter kapcsolatot mindenképpen kerüld. A bevonatot az első 24 órában óvni kell a víztől.

Az árakról ne engem kérdezz, egyébként is a házilagos kivitelezés általában többe kerül a fölösleges anyagfelhasználás miatt. A dolog másik fele viszont az, hogy a profik vagy ki sem mennek néhány négyzetméterhez, vagy ácsceruzával számláznak.

Üdv

Junior Member
    Hozzászólás
    25
    Én úgy tudom, az Alvin-Plastnál dolgoztál. Ez nem ott volt, hanem, akkor kimondom, a Noviánál, és ott is a Bp.-i boltjukban. A Noviánál is van hozzáértő ember, már amennyire én ezt a nulla tudásommal telefonbeszélgetésből meg tudom ítélni, mert nekem minden új, de amikor utánaolvasok, pl. a Te írásaidnak, és azt látom, hogy az izoftálsavas p.é. gyanta vízálló és sokkal jobb minőségű, mint az ortoftálsavas, és ezzel zavarba lehet hozni egy kompozit bolti eladót, aki ráadásul paraffinmentesnek adja el az említett Crystic gyantát, az már elég súlyos tudásbeli hiányosság. Sajnos pont akkor volt időm elmenni vásárolni, amikor még nem írtál, pl. arról, hogy ez büdös lesz egy jódarabig, stb... A Ti oldalatokon is nézegettem gyantákat, de ott csak epoxit találtam. A múltkori betonvas rögzítés témában is Te voltál az egyetlen, aki elmondta, hogy a gyantába kell valami töltőanyag, mert anélkül olyan mintha bekenném sárral. A gyári vinilészter vegyidűbel amit vettem, az is tele van finom kvarchomokkal, vagy valamilyen szemcsés töltőanyaggal. Ez az, ha valaki tényleg ért ahhoz, amit csinál. Legközelebb megvárom a segítséged.

Moderátor vegyész logója
    Hely
    Kispest
    Hozzászólás
    1.335
    Jól tudod. Az igazságnak azért tartozunk annyival, hogy a Nagy Lajos király úton már nem a Novia van, csak egy velük szorosan együttműködő cég. Ők tényleg nem tudnak túl sokat az anyagokról, de ha komoly probléma van, akkor tanácsot kérnek a Novia szakembereitől.

Sajnos (vagy szerencsére) mostanában elég elfoglalt voltam, ezért reagáltam lassan. Egyébként az iskolában, ahol tanítok már két éve van esti kompozitos oktatás. (Mióta itt vagyok.) Kétéves, érettségire épülő technikus képzés. Ingyenes, ha valakinek még legföljebb egy szakmája van. Lehet, hogy idén nem indul, mert egyelőre kevés a jelentkező. Tavasszal itt végzett a Farsang Péter, aki mellesleg az iskola legjobb tanulója volt. Persze neki már van egy diplomája, ehhez szerzett egy technikusi végzettséget. A most induló (?) csoportot már csak egy évig fogom tanítani, mert megyek nyugdíjba.

Üdv

Senior Member vakrepulo logója
    Hely
    bp xv ker vagy ix ker, tel:7062kilenc133egy
    Hozzászólás
    278
    van egy téma amire próbálgattam netezgetni, de még nem jöttem rá, hogy van-e ilyen és mit keresek

melyik az a műanyag fajta, amire igaz, hogy:
    - epoxy és/vagy vinilészter és/vagy poliéster gyantával is frankón összeköt/ összergasztható/ védő réteg képezhető rajta
    - kereskedelmi forgalomban fellelhető nagy táblákban/lemezekben, amely lemez vastagsága csak max 3-5 mm
    - súlya hasonló a rétegelt lemezéhez
    - húzás-nyúlás-deformálás-keménységben hasonló mint a rétegelt lemez
    - árban nem drágább m2-e, mint a hasonló vastagságú rétegelt lemeznek
    - szín nem számít

köszi ha van ötlet

Senior Member csaron logója
    Hely
    Budapest XI. - Zsámbék
    Telefon
    +36204551506
    Hozzászólás
    605
    Sziasztok!

Olyan önthető szilikont keresek amiből dugót tudok önteni.
    A dugót cső nyomáspróbára használnám. A mellékelt kép szerinti jobb szélső eszközhöz hasonlót kellene készítenem 12mm-es illetve 15 mm-es cső belső átmérőhöz.
    A szerkezet lényege, hogy bedugom a csőbe, meghúzom a csavart, a két alátét összenyomja a dugót, ami ettől belefeszül a csőbe (és remélhetőleg ott marad 15-40 báros nyomáspróbánál is).
    Az igénybevétel csupán fizikai. A nyomáspróbát csapvízzel végezzük.
    Mivel nem tudom, hogy milyen keménységűre van szükségem, tudni szeretném, hogy tudom e változtatni valamivel az anyag keménységét, vagy különböző keménységhez, külömböző szilikont kell használnom.
    Ha bármilyen ötletetek, tapasztalatotok van ezzel kapcsolatban, szívesen fogadom.

Szép estét!
    Áron
    Csatolt k Csatolt k

Senior Member elhárítás logója
    Hely
    Piliscsév
    Telefon
    06 70 292 73 71
    Hozzászólás
    427
    Áron nem tudom mit tervezel,én a http://superseal.hu/ kft ajánlanám.
    " o " győrő, szinte tizedes méret emelkedéssel rektárról,(kérés alapján egyéb mértet is legyártanak).
    15-40 bár.... egyenes csőben.....szilikont ...Ráadásul önthetőt. Én igen gyengének tartom.
    NBR 70 shore simán befeszül a csőbe. Hogy tartja a nyomást??? puding próbája.
    De csak pár forint

Üdv : Elhárítás.

Skicc : két anya,menetes szár, pár alátét ,pár " o " gyűrű.
    Csatolt k Csatolt k
    Utoljára módosítva: elhárítás által : 2017-09-27 22:31
    megöregszünk,de sose növünk fel.

Senior Member csaron logója
    Hely
    Budapest XI. - Zsámbék
    Telefon
    +36204551506
    Hozzászólás
    605
    Ez kva jó ötlet, annyi finomítással, hogy a tömítés alatti alátétek és a mag közé is kell tömítés.
    Ezt kipróbálom!
    Köszönöm!

Senior Member HC logója
    Hely
    Miskolc
    Telefon
    emailt írj!!!
    Hozzászólás
    5.021
    Segítsetek nekem, ha tudtok!
    PET lemezből készült formához tapad a műgyanta? Egy pet lemezből húzott futómű borkolatot szeretnék üvegezéssel belülről megerősíteni.

Oldal: 145 / 148 ElsőElső ... 4595135141142143144145146147148 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva