Oldal: 151 / 151 ElsőElső ... 51101141147148149150151
Eredmény: 1.501 - 1.508 (1508) összesen

Téma: vegyésznek vagy bárkinek

Moderátor vegyész logója
    Hely
    Kispest
    Hozzászólás
    1.348
    Az email-edre válaszoltam.

Üdv
    A dzsungelben minden ehető. Te is. http://poly-matrix.hu/

Senior Member
    Hely
    Kecskemét
    Hozzászólás
    2.653
    Sziasztok

Kérdésem vala.
    Vettem egy repülőt ami habmagos szárnyú, valamiféle "faborítással". A fa típusát nem tudom, de nem balza, mert annál keményebb. Fóliázva volt a szárny, de el van repedve a szárny egy helyen így a fóliát teljes egészében leszedtem. Megmelegítettem hajszárítóval és így szépen lehúzhatóvá vált. Bár lejött szépen, maradt egy halvány ragasztó-réteg a fa felületén.

Kérdésem, hogy ezt hogyan tudnám eltávolítani mielőtt üvegszövet+gyanta kerülne rá? Alkohollal próbálkoztam, de kevés eredménnyel járt. Tartok tőle, hogy ha rajta marad a ragasztó, akkor esetleg nem köt hozzá a gyanta megfelelően a fához. L285-ös gyantám lenne erre a feladatra.

Köszi szépen.

Üdv;
    Dani
    "Könnyű, erős, olcsó.
    Kettőt választhatsz."

Moderátor vegyész logója
    Hely
    Kispest
    Hozzászólás
    1.348
    Szervusz!

Ehhez ismerni kellene a ragasztó pontos típusát. Ennek hiányában marad a próbálgatás. Feltételezem, hogy a ragasztó valamennyire rugalmas. Ezek az úgynevezett filmragasztók. A legtöbb esetben toluol, sztirol, benzol, etil-acetát, vagy butilacetát az oldószer.

Ha ragasztó kemény, akkor egyszerűen csiszold le. Ha semmi nem működik, akkor borotvapengéből barkácsolhatsz egy kaparó szerszámot. Nem gyalut, hanem a felületre merőlegesen húzható kaparót.

Üdv

Senior Member
    Hely
    Kecskemét
    Hozzászólás
    2.653
    Szia Vegyész

Köszönöm válaszod.
    A ragaszó puha, hagyományos vasalós fólia volt a gépen, abból maradt a felületen valamennyi. Csiszolni próbáltam, az nem ért semmit. Megpróbálom az általad ajánlott oldószereket, ha más nem marad meg kapargathatom le valahogy.

Köszönöm.

Üdv;
    Dani

Ui.: Egyébként az általad említett kaparó szerszámot asztalos köznyelven citlingnek hívják, hivatalos neve; színlőpenge. Általa sokkal finomabb felület érhető el, mint gyaluval vagy bármely csiszolási eljárással.
    ...csak gondoltam hátha cserébe én is tudok egyszer neked újat mondani, nem csak te nekünk.
    "Könnyű, erős, olcsó.
    Kettőt választhatsz."

Moderátor vegyész logója
    Hely
    Kispest
    Hozzászólás
    1.348
    Szia Dani!

Tudom, hogy mi a citling, használtam többször is gipsz ősminta készítésénél. Szándékosan nem neveztem a nevén, mert így kevesen ismerik.

Azért ne keseredj el, az iskolában az egyik osztályban hónapokig próbálkoztak azzal, hogy olyat kérdezzenek, amiről nem tudok. Végül sikerrel jártak, mert a fekete répáról még nem hallottam. De most már annak is utána néztem.

Üdv

Senior Member
    Hely
    Kecskemét
    Hozzászólás
    2.653
    Idézet vegyész eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szia Dani!

Tudom, hogy mi a citling, használtam többször is gipsz ősminta készítésénél. Szándékosan nem neveztem a nevén, mert így kevesen ismerik.

Azért ne keseredj el, az iskolában az egyik osztályban hónapokig próbálkoztak azzal, hogy olyat kérdezzenek, amiről nem tudok. Végül sikerrel jártak, mert a fekete répáról még nem hallottam. De most már annak is utána néztem.

Üdv
    ...akkor; Bocs!

"Könnyű, erős, olcsó.
    Kettőt választhatsz."

Moderátor vegyész logója
    Hely
    Kispest
    Hozzászólás
    1.348
    Azért ne add fel! Amit tudok, azt mind valakitől, vagy valakinek a hibájából tanultam. Nagyon kevés olyan dolog van, amire én jöttem rá. Sok évvel ezelőtt, amikor a Dani kollégámmal Marseille-ben voltunk a Sicomin nevű epoxi gyártónál, hamar kiderült, hogy akár mi is tarthatnánk a továbbképzést, de akkor megmutatták, hogy a habosodó epoxit szűrőn keresztül kell a helyére önteni. Utólag persze Kolumbusz tojása, mert így egyenletes lesz a habszerkezet, de magamtól soha nem gondoltam volna rá, pedig akkor már profinak tartottam magam a habosodó epoxikban.

Szóval köszönöm a megjegyzést mindnyájunk nevében is!

Üdv

Junior Member
    Hozzászólás
    7
    Sziasztok! Véleményeteket, segítségeteket szeretném kérni. Szeretnék készíteni egy kb 2000 mm hosszú, enyhén ovális keresztmetszetű (~30X40mm a külső átmérő) karbon csövet. A falvastagsága ~3mm környékén lenne. Fontos lenne a tömeg minimalizálása. Hogy még kicsit bonyolultabb legyen a dolog, ez a cső a hosszának feléig meg is görbül egy kb 1m-es rádiusz mentén.
    Az ötletem, hogy XPS habból kifaragom a cső belső magját, és "egyszerűen" feltekerem a szövetet. Vagy fólián előre laminált szövetet, vagy tekerés közben laminálva kerülne az XPS magra. Utána vákumozni, és visszaszivatni a felesleges gyantát. Vagy ami a fantáziámat leginkább izgatja, szárazon feltekerem, és vákuummal beleszívatom a gyantát. Ilyesmi csőkészítésnek van bevett módszere? Van tapasztalat arról, hogy az XPS hab mekkora vákumot bír el? "Átlagos" viszkozitású gyantákat mekkora vákuummal szokás beleszívatni..? Egyébként a 3mm-es falvastagság, 200g-os szénszövetből jól saccolom, hogy ~15 menet/réteg..? Mennyivel lenne merevebb a cső, ha zsák, sávoly vagy nagyrészt unidirekciós szövetből készülne?
    Előre is köszönöm a válaszokat!
    Üdv, Péter

Oldal: 151 / 151 ElsőElső ... 51101141147148149150151

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve