Oldal: 144 / 146 ElsőElső ... 4494134140141142143144145146 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1.431 - 1.440 (1459) összesen

Téma: vegyésznek vagy bárkinek

Moderátor vegyész logója
    Hely
    Kispest
    Hozzászólás
    1.330
    Szervusz!

Majdnem biztos, hogy nem ragasztható. Az ilyen tankokat legtöbbször polipropilénből készítik. Az üzemanyagok mindig tartalmaznak olyan komponenseket, amelyek a legtöbb műanyagot oldják. A legegyszerűbb és a legolcsóbb polipropilénből előállítani. Ez sajnos hajlamos a feszültségkorrózióra, ami azt jelenti, hogy minden apró ütésre, vagy erőhatásra esetleg a polcon "magától" elrepedhet.

Ha nem tudod beszerezni az eredetit, akkor egy műanyaghegesztő kisiparos segíthet rajtad. Ha egy kis darabkát levágsz róla és vízbe téve úszik (figyelj, hogy ne tapadjon rá levegő), akkor polietilén, vagy polipropilén. A polietilént meg tudod karcolni körömmel, a polipropilént nem.

Üdv

Senior Member bobek logója
    Hely
    Sárvár
    Telefon
    0630/913-8791
    Hozzászólás
    151
    Kösz a választ !
    Tényleg nem fogta meg a PE PP ragasztó se. Kloroform csak puhitotta, nem oldotta. Hát 2 műanyaghegesztőnél már járt, egyik sem fogadta el. Azt mondták próbáltak már ilyet, nem sikerült ( egyiket gyerekkorom óta jól ismerem, rakott már össze robogó burkolatot, amit leharcoltam, tehát ha tudná, tényleg nekiállt volna ). Ez épp egy kinai gép , lehet ezért nem volt rajt semmi azonositó.
    Marad a csere. Ebayon kutakodva nem is vészes a potlása. Amúgy puha, nem rideg, olyan jó "nejlonos" anyag, a gyári hegesztés mellett pár milivel repedt el, közel 20 centi hosszan. Leirtad alapján PP . Vagy olyasmi.
    Segitséget KÖSZÖNÖM !!!
    Serpent 3x,MTA-4 2x,HongNor Megalith Twin, Asso T4, Xray T2 x4, Robbe Najade BL,Tunnel Hull F1, Cessna172Nitro
    Schumacher 1/6 on-road

Junior Member
    Hozzászólás
    1
    Sziasztok,

Surf Clear (SD7561) epoxyt használok. A hazai forgalmazónál 2-3 hét múlva lesz elérhető, nekem viszont következő hét elején mindenképp szükségünk van rá. Ha esetleg vki használ ilyet és van fölösleges 0.5-1 kg-ja, szívesen átvenném.

Junior Member
    Hozzászólás
    25
    Kedves Vegyész !
    Én megint (vagy még mindig) nem hajót építek.
    Van egy kb. 50 literes hordozható műanyag hűtőládám, ami egy kicsit már viseletes. Az alján kopások vannak a földön húzgálástól, de még nem vészes az állapota, nem lukas. Hogy megelőzzem a bajt, szeretném valamivel megerősíteni. Üvegszövet + gyantára gondoltam, hogy bevonom az alját.
    A másik része a barkácsolásomnak, hogy kibéleltem a ládát 2 cm.-es XPS polisztirollal plusz hőszigetelésként, és ezt is szeretném bevonni üvegszövet + gyantával úgy, hogy a polisztirol belülről ki van gyantázva, és az üvegszövetet visszahajtanám a hűtőláda külsejére. (nem tudom jobban megfogalmazni)
    Valahogy így, mintha a fehér rongy lenne a gyantázott üvegszövet:

http://2.bp.blogspot.com/-V_zCdtelOM...extildoboz.JPG

Milyen gyantát javasolsz, ami mosható, bírja a nedvességet, jó kopásállóságú, és jó a láda aljára, és a belsejére is ?
    És ehhez üvegszövet vagy paplan a jó ? Gondolom a szövet jobb. A ládának van egy domború pereme, ami belemegy a láda tetején levő homorú nútba hogy jobban zárjon. Ide túl vastag szövetet nem tudok rakni, mert nem fognak egymásbamenni. Ide olyan szövet kéne, ami jól felveszi a formát, amire laminálom. Ezt úgy tervezem, hogy a gyantázott részre rakok nejlont, (hogy ne ragadjon) és a láda tetejét pedig rányomom, így felveszi a perem formáját.
    Nem tudom mennyire sikerült érthetően leírnom. Fényképet nem lehet feltölteni.

Másik kérdésem, hogy kamion ponyvát mivel tudok önmagával megragasztani ? Tófólia ragasztóra gondoltam, az is lágy PVC.

Nem tudom emlékszel-e még a betonba betonacél ragasztásra...... ?!
    Sikerült vennem "jó áron" vinilészter betonacél szerkezetragasztót. Rawl R-Ker a neve. Azt írják, nedves környezetben, sőt vízzel teli lukban is alkalmazható. Nem nagyon akartam elhinni. Igazat írtak. Volt amelyik luk tele volt vízzel, sőt kipróbáltam, hogy kicsit összekevertem vízzel, és ugyan úgy megkötött. A kinyomódott, néhol óhatatlanul vízzel keveredett anyagot alig tudtam levésni. Nem találtam a nyomószilárdságáról adatot, de láttam már C30 - as betont, annál biztosan keményebb. Az R-Ker S (téli változat)
    a -5 C fokos betonban is megköt.
    Ha érdekel:

https://www.rawlplug.co.za/downloads/card/1504/

Előre is köszönöm.

Junior Member
    Hozzászólás
    25
    Annyival egészíteném ki, hogy a gyanta nem lényeges ha megmarná a polisztirolt, mert bevonnám pl. csemperagasztóval.

Moderátor vegyész logója
    Hely
    Kispest
    Hozzászólás
    1.330
    Szia!

Ha kopásállót akarsz, akkor legjobb a poliuretán. Egyébként alkalmas még az epoxi is, de annak a kopásállósága korlátozott. Mindenképpen üvegszövetet használj, mert a paplan kötőanyaga kizárólag poliészterben és vinilészterben oldódik fel, tehát az egyéb gyantákban sprőd marad. A poliészter és a vinilészter sokáig büdős és tönkreteszi a ládában tárolt élelmiszert. A másik két gyantához nem kell a csemperagasztó, mert nem marják meg a habot. A kitalált technológia egyébként működik. A csemperagasztó csak nehezíti a munkát.

Üdv

Junior Member
    Hozzászólás
    25
    Csak most olvasom.
    Megvettem a gyantát, Crystic 2-446 palv lett Butanox M50 térhálósítóval, és fedőrétegként topcoatot javasoltak, ami 960 BE lett, ugyancsak M50-nel. És szövet két rétegben.
    Állítólag ez így nagyon jó lesz.
    Már muszáj vagyok bevonni a polisztirolt, mert a gyanta marja.
    Állítólag ABS műanyagból van a láda, és arra nem fog ragadni a gyanta. Ez mindegy is, mert geometriájából adódóan úgy is rá, ill. belefeszül a ládába.
    Gondolom az ABS-t nem oldja a poliészter gyanta ?!

Junior Member
    Hozzászólás
    25
    Még annyit kérdeznék, hogy mivel a p.é. gyanta prafinos, arra tapad rendesen a topcoat ? Azt mondták, hogy tapad ugyan úgy, mint a parafinmentesre, csak pár órán belül fel kell vinni a topcoat réteget. Ez igaz ? Ebben az esetben ugyan úgy egyéválnak a rétegek, mint a parafinmentes gyantánál ?

Moderátor vegyész logója
    Hely
    Kispest
    Hozzászólás
    1.330
    A sztirol megmarja az ABS-t is. A gyanta zsugorodik, ezért kívülről ráfeszül, de belülről kizsugorodik. Utólagos topcoat-ozásnál jobban szeretem a paraffinmentes gyantát. A paraffin a megszilárdulása után már formaleválasztóként működik. A gyártók 24 órában szokták meghatározni az átvonhatóság lehetséges időpontját. Természetesen minél kevesebb idő telik el, annál jobb a tapadás. A legjobb eredményt akkor éred el, ha még ragad a felület. A topcoat abban különbözik a géltől, hogy paraffint tartalmaz.

Üdv

Junior Member
    Hozzászólás
    25
    Sajnos úgy tapasztalom, hogy gyantát áruló boltban (mindegy melyik) az eladók részéről van némi hiányosság hozzáértés terén. Kérdezek valamit, és látom a fejtőrést okoztam.
    Kimondottan paraffinmentes gyantát kértem a következő réteg (topcoat) jó tapadása érdekében. Adták a Crystic 2-446 PALV-t, mondva, hogy ebbe nincs paraffin. (rá is kérdeztem)
    Más bolt honlapján paraffinosként van feltüntetve, én pedig semmiféle leírásban nem találok erre vonatkozó biztos infót. Azt se mondták, hogy esetleg a láda anyagát a sztirol valamilyen mértékben oldja, pedig látták a ládát. Az a bajom, hogy ez egy 54 literes Igloo hűtőláda, (nem olcsó) és ha tönkreteszem, sírvafakadok. A polisztirol bélelésről lemondtam, mert nincs értelme. Reggel belepakolt kaja, víz, plusz 4-5 db. zselés jégakku úgy néz ki, hogy du. 5-kor még nyoma sincs, hogy a jégakkuk kicsit is megolvadtak volna.
    Minden esetre, nagyon köszönöm a valóban hozzáértő segítséged.
    Üdv: Zsolt

Oldal: 144 / 146 ElsőElső ... 4494134140141142143144145146 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve