Oldal: 150 / 150 ElsőElső ... 50100140146147148149150
Eredmény: 1.491 - 1.498 (1498) összesen

Téma: vegyésznek vagy bárkinek

Senior Member
    Hozzászólás
    1.279
    Idézet Bund eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sajnos nem megy fel az alu csőre. A cellux megoldással készítettem 2db-ot az egyik merev lett ami jó, de a másik valamiért nem lett olyan merev mint a másik.
    Ha mindent ugyanúgy csináltál (szándékod szerint), tehát ugyanannyi szövet, ugyanannyi gyanta került a termékekbe, a laminálást ugyanolyan alapossággal végezted, illetve a kötés is azonos körülmények között történt (különös tekintettel a hőmérsékletre és a páratartalomra), akkor valahol hibát sejtek a folyamatban, leginkább a gyanta körül, ami nem megfelelő térhálósodást eredményezett.

Az epoxyk (bár még nem erősítetted meg hogy valóban azt használtál-e) kényesek a gyanta/térhálósító arány pontos (1-2%-on belüli) betartására.
    Ha kis adagokat mérsz össze, könnyű hibázni, főleg ha esetleg nem is tömeg szerint méred, hanem térfogat szerint.
    (lehetőleg minden esetben tömeg szerint mérj, többnyire eleve ezt az arányt adják meg a műszaki adatlapok, a térfogat szerintit ritkábban, nem véletlenül... az a festőknek való ; )

Egy rejtett hiba lehet, hogy ugyan pontosan kiméred az adagokat, de valamilyen porózus eszközzel (pl az ecseteddel) kevered össze, ami a hígabb térhálósítót vígan magába szívja, és máris nem olyan pontos az összemérésed.

A nem megfelelő keverés, vagy a folyamat közbeni szennyeződés valamilyen kötést késleltető anyaggal szintén okozhat ilyesmit.

Mivel azt nem írtad hogy ragad is a felülete, feltételezem hogy többé kevésbé azért megkötött, csak még kicsit lágy.
    Ez esetben megpróbálkozhatsz a megmentésével, emelt hőmérsékleten történő utótérhálósítással.
    Mivel eleve lágy (és a hőmérséklet emelésével először tovább lágyul), gondoskodj arról hogy ne deformálódhasson, praktikusan húzd vissza a csőre.
    Aztán, mehet be az autoklávba, vagy annak híján pl a napon álló autóba, az szép időben akár 60-80 fokra is felmelegszik.
    (ebből egyébként a másik terméked, sőt minden más epoxy termék is profitál: javulnak a mechanikai tulajdonságok, és növekszik az üvegesedési hőmérséklet, vagyis a hőkezelést követően már csak magasabb hőmérsékleten fog újra kilágyulni)
    cnv.hu

Senior Member
    Hozzászólás
    1.279
    Idézet vegyész eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szép volt Péter!
    Én sem írhattam volna le jobban! Egyébként az iskolában - még az igazgatóságon is - máig emlegetnek mint kiváló diákot.
    Egyébként a tanév végével nyugdíjba mentem, bár október 30-áig még behívhatnak helyettesíteni.
    Üdv
    Köszönöm, igyekeztem, és hát meg is kaptam minden támogatást Tőletek : )
    Erről jut eszembe, Andrea megkeresett még tavaly, hogy a vizsgadolgozatomat használhatják-e a későbbi évfolyamok.
    Természetesen beleegyeztem, de nem tudom eljutott-e ez hozzá, mert nem jelzett vissza.

Épp a napokban mértem vissza a polimerbeton vázat, több mint egy év használat alatt egyetlen századnyi kúszás sem mérhető.
    Jó volt a recept : )

A suliban gondolom hiányolnak majd...
    A céget viszed továbbra is?
    cnv.hu

Senior Member
    Hozzászólás
    311
    BODOPOX 8000 kétkomponensű epoxi gyantát használtam súlyra mértem. körszövetet használtam mind a 2-höz ugyanolyan hosszon. a felület nem ragad.

Moderátor vegyész logója
    Hely
    Kispest
    Hozzászólás
    1.342
    Ez egy elég nagy viszkozitású alapgyanta, amelyhez egy nagyon kis viszkozitású térhálósítót ajánlanak. Ebben az estben nagyon könnyű elrontani a keverést. Még az is előfordulhat, hogy amikor egyszerre kevered a két termékhez szükséges anyagot, akkor nem lesz homogén a keverék és az egyik termék jó lesz, de a másik már nem. Az is probléma, ha túl sok és az is, ha túl kevés a térhálósító. Egyébként Péter minden szavával egyetértek.

Péter: Még hozzám is eljutott a hozzájárulásod. A most vizsgázott osztálynak én voltam az osztályfőnöke. Lehet, hogy hiba volt átadni nekik a dolgozatodat, mert elakadt a lélegzetük. Nyugtatgattam őket, hogy nem ez az elvárt színvonal. Mondtam, hogy két nagyságrenddel gyengébb még mindig ötös. Hárman meg is kapták az ötösüket. A suliban nem fognak hiányolni, mert négy kollégát is kineveltem utánpótlásnak. A diákok ugyan morogtak egy kicsit, de elfogadták. Egyébként nagyon szépen búcsúztattak. Kaptam erkölcsi és anyagi megbecsülést is. Külön kiemelték, hogy az iskola történetében először szakmai versenyre küldtem egy diákot, aki országosan tizedik lett. (Ez száz plusz pont a felvételihez.)

A cégben természetesen most már teljes mellszélességgel fogok tevékenykedni. Október 30.-ig még állományban vagyok. Most azon dolgozom, hogy legyen egy kiskereskedésünk, ahol nem csak epoxit, hanem például szilikonokat és poliuretánokat is szeretnénk forgalmazni az erősítő anyagok mellett.

Üdv

Senior Member
    Hozzászólás
    311
    Milyet gyantát használjak legközelebb?

Moderátor vegyész logója
    Hely
    Kispest
    Hozzászólás
    1.342
    Lamináló gyantát. Ez abban különbözik az alapgyantától, hogy sokkal kisebb a viszkozitása (jobban folyik) ezért kevesebb gyantával könnyebben tudod átitatni a szövetet. Az alapgyantákat inkább kiöntésre használják. Persze lehetnek lamináló gyanták alapjai is, amelyeket reaktív hígítóval kevernek. A reaktív hígító maga is epoxi, csak nagyon kicsi a viszkozitása. A lamináló gyantáknál a gyanta és a térhálósító viszkozitása hasonló, ezért könnyebb hibátlanul összekeverni. Természetesen továbbra is használhatod a meglévő gyantádat, csak nagyon figyelj oda a tökéletes összekeverésre. Ha gond van a keveréssel akkor szoktam a már elég jól összekevert gyantát átönteni egy másik edénybe és ott egy másik keverőpálcával még egyszer átkeverem.

Ha kis mennyiségeket keversz, akkor különösen figyelj oda a mérlegedre. Láttam már olyat, hogy 20 gramm gyantához 4 gramm térhálósítót kellett volna hozzákeverni, de a mérlegnek két gramm rendszeres hibája volt. Ez azt jelenti, hogy 18 gramm gyantához 2 gramm térhálósító került. A hiba csak akkor derült ki, amikor az illető a mérlegét elhozta hozzám kalibrálni.

Üdv

Kiemelt fórum támogató móki logója
    Telefon
    05-50-555555555
    Hozzászólás
    4.328
    Sziasztok !
    Lassan kb .4 éve hogy nem gyakoroltam az üvegszálas műgyanta szerszám készítést ....most ismét szeretnék egy sablont csinálni .
    A kérdésem az lenne ,hogy milyen új anyagokkal próbálkozzak amik nektek is beváltak és viszonylag elérhető áron kaphatóak ?
    Köszönöm előre is a válaszokat .
    Üdv .M

Senior Member csaron logója
    Hely
    Budapest XI. - Zsámbék
    Telefon
    +36204551506
    Hozzászólás
    638
    Szia Vegyész!
    Pár éve amikor modellezni kezdtem, Te segítettél kiválasztani a megfelelő anyagokat. Akkor mutattál egy mikroballonhoz hasonló töltőanyagot amely valamennyire rugalmas volt. Sajnos nem emlékszem az anyag nevére. Ha esetleg emlékszel rá, írd meg kérlek.
    Habmagos DLG-k javításához lenne szükségem valamilyen töltőanyagra, mert a mikroballonos gyanta nagyon rideg a szárnyjavításhoz.
    Előre is köszönöm!
    Áron

Oldal: 150 / 150 ElsőElső ... 50100140146147148149150

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve