Oldal: 156 / 156 ElsőElső ... 56106146152153154155156
Eredmény: 1.551 - 1.554 (1554) összesen

Téma: vegyésznek vagy bárkinek

Moderátor vegyész logója
    Hely
    Kispest
    Telefon
    +36 70 886 0671
    Hozzászólás
    1.366
    Szervusztok!

Kemény:
    Természetesen össze lehet keverni más gyantával, de ezzel elrontod az eredeti tulajdonságait. A GC 1 szerszámgél gyanta. Ez azt jelenti, hogy kemény, szívós és kopásálló. A 150 a hőállóságát jelenti Celsius fokban. Ez akár 60-70 fokra is csökkenhet. Szóval én nem javasolom.

Marker:
    A lufi sajnálatos módon öregszik. A felfújt állapotú bekenés jó gondolat, de a folyékony leválasztó oldószere tovább rongálja az amúgy is elöregedett lufit. Én a viaszos pasztát próbálnám ki, vagy ha az sem jó, akkor - ha még kapható - a babakrémet ami a kék-fehér csíkos tubusban volt. A tökéletes megoldás a szilikon gyantából formára készült szilikon ballon lenne. Nézegesd a honlapunkon a "blog" rovatot. Ott apránként sorra veszem a gyantákat és az eljárásokat. A felfújt tömlős eljárásokról még nem írtam, de ez is tervben van.

Szisti:

Az epoxik sajnos nagyon jó ragasztók. Akkor van jó esélyed, ha piszkos volt az autó, vagy mosás után viaszolva is volt. Ilyenkor akár le is pattintható. Ha ez nem működik, akkor a metilalkohol, vagy az aceton (nem körömlakklemosó) tartós áztatás után kellően felpuhítja és óvatosan levakarhatod. Sajnos a fényezés ilyenkor nagy valószínűséggel sérül.

Üdv
    A dzsungelben minden ehető. Te is. http://poly-matrix.hu/ FB.: https://www.facebook.com/profile.php...6%3A1545734537
    Üzlet: 1182 Budapest, Vak Bottyán u. 1.

Senior Member
    Hely
    Kecskemét
    Hozzászólás
    2.683
    Sziasztok

Nem annyira kompozit-technika, de hátha...

Carbon csőre szeretnék papír hüvelyt gyártani cseszter-tok gyanánt. Egyelőre mérsékelt sikerrel. kb 6 cm-es csíkokra vágott papírt tekerek fel kb 45 fokban a csőre, amit többször megismétlek váltakozó irányú menettel.
    A dolog egész jól alakul, csak az a gondom, hogy az eddig kipróbált ragasztókkal nem sikerült elérnem, hogy a papírhenger kemény és a felülete is megfelelően sima legyen. Az jutott eszembe, hogy mi lenne, ha ilyen-olyan ragasztók helyett lamináláshoz használt gyantát használnék? L285 gyantából szokott itthon lenni, azt ismerem, eddig nagyon jól bevált. Abban reménykedem, hogy a papír fel tudná szívni a gyantát és akkor kemény lenne az egész úgy ahogy van.

Kérdés tehát: megfelelően kemény és kopásálló tokot tudnék-e gyártani L285 gyanta felhasználásával? ...és formaleválasztó gyanánt mi jöhetne számításba?

Köszi.

Dani

Ui.: tudom-tudom! Próbáljam ki, oszt majd meglátom!
    "Könnyű, erős, olcsó.
    Kettőt választhatsz."

Kiemelt fórum támogató móki logója
    Telefon
    05-50-555555555
    Hozzászólás
    4.341
    Sziasztok !
    Milyen festékkel szoktátok a sablon szerszámot kifújni amit a formalevalasztó nem tol szét,de viszont jó tapadást ad a gyantának ?
    Köszönöm!

Tapatalkkal küldve az én Redmi 5 Plus eszközömről

Kiemelt fórum támogató móki logója
    Telefon
    05-50-555555555
    Hozzászólás
    4.341
    Volna ismét egy másik kérdésem.
    Mit rontok el a gyantázáskor (epoxi),,hogy a kész hajó test az éleknél halszemes marad ?A sík felületen javarészt hibátlan. Általában 2 réteg üvegszövetet használok fel .

Tapatalkkal küldve az én Redmi 5 Plus eszközömről

Oldal: 156 / 156 ElsőElső ... 56106146152153154155156

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve