Oldal: 156 / 156 ElsőElső ... 56106146152153154155156
Eredmény: 1.551 - 1.558 (1558) összesen

Téma: vegyésznek vagy bárkinek

Moderátor vegyész logója
    Hely
    Kispest
    Telefon
    +36 70 886 0671
    Hozzászólás
    1.367
    Szervusztok!

Kemény:
    Természetesen össze lehet keverni más gyantával, de ezzel elrontod az eredeti tulajdonságait. A GC 1 szerszámgél gyanta. Ez azt jelenti, hogy kemény, szívós és kopásálló. A 150 a hőállóságát jelenti Celsius fokban. Ez akár 60-70 fokra is csökkenhet. Szóval én nem javasolom.

Marker:
    A lufi sajnálatos módon öregszik. A felfújt állapotú bekenés jó gondolat, de a folyékony leválasztó oldószere tovább rongálja az amúgy is elöregedett lufit. Én a viaszos pasztát próbálnám ki, vagy ha az sem jó, akkor - ha még kapható - a babakrémet ami a kék-fehér csíkos tubusban volt. A tökéletes megoldás a szilikon gyantából formára készült szilikon ballon lenne. Nézegesd a honlapunkon a "blog" rovatot. Ott apránként sorra veszem a gyantákat és az eljárásokat. A felfújt tömlős eljárásokról még nem írtam, de ez is tervben van.

Szisti:

Az epoxik sajnos nagyon jó ragasztók. Akkor van jó esélyed, ha piszkos volt az autó, vagy mosás után viaszolva is volt. Ilyenkor akár le is pattintható. Ha ez nem működik, akkor a metilalkohol, vagy az aceton (nem körömlakklemosó) tartós áztatás után kellően felpuhítja és óvatosan levakarhatod. Sajnos a fényezés ilyenkor nagy valószínűséggel sérül.

Üdv
    A dzsungelben minden ehető. Te is. http://poly-matrix.hu/ FB.: https://www.facebook.com/profile.php...6%3A1545734537
    Üzlet: 1182 Budapest, Vak Bottyán u. 1.

Senior Member
    Hely
    Kecskemét
    Hozzászólás
    2.688
    Sziasztok

Nem annyira kompozit-technika, de hátha...

Carbon csőre szeretnék papír hüvelyt gyártani cseszter-tok gyanánt. Egyelőre mérsékelt sikerrel. kb 6 cm-es csíkokra vágott papírt tekerek fel kb 45 fokban a csőre, amit többször megismétlek váltakozó irányú menettel.
    A dolog egész jól alakul, csak az a gondom, hogy az eddig kipróbált ragasztókkal nem sikerült elérnem, hogy a papírhenger kemény és a felülete is megfelelően sima legyen. Az jutott eszembe, hogy mi lenne, ha ilyen-olyan ragasztók helyett lamináláshoz használt gyantát használnék? L285 gyantából szokott itthon lenni, azt ismerem, eddig nagyon jól bevált. Abban reménykedem, hogy a papír fel tudná szívni a gyantát és akkor kemény lenne az egész úgy ahogy van.

Kérdés tehát: megfelelően kemény és kopásálló tokot tudnék-e gyártani L285 gyanta felhasználásával? ...és formaleválasztó gyanánt mi jöhetne számításba?

Köszi.

Dani

Ui.: tudom-tudom! Próbáljam ki, oszt majd meglátom!
    "Könnyű, erős, olcsó.
    Kettőt választhatsz."

Kiemelt fórum támogató móki logója
    Telefon
    05-50-555555555
    Hozzászólás
    4.341
    Sziasztok !
    Milyen festékkel szoktátok a sablon szerszámot kifújni amit a formalevalasztó nem tol szét,de viszont jó tapadást ad a gyantának ?
    Köszönöm!

Tapatalkkal küldve az én Redmi 5 Plus eszközömről

Kiemelt fórum támogató móki logója
    Telefon
    05-50-555555555
    Hozzászólás
    4.341
    Volna ismét egy másik kérdésem.
    Mit rontok el a gyantázáskor (epoxi),,hogy a kész hajó test az éleknél halszemes marad ?A sík felületen javarészt hibátlan. Általában 2 réteg üvegszövetet használok fel .

Moderátor vegyész logója
    Hely
    Kispest
    Telefon
    +36 70 886 0671
    Hozzászólás
    1.367
    Oerdescu: A fényes papírok és a nátron papírok nagyon korlátozott mértékben szívják be a gyantát. A lamináló gyanták minden esetben jobb eredményt adnak. Minél kisebb a viszkozitásuk, annál jobban impregnálnak. Melegítéssel is javíthatod a beszívódást. Ragasztókkal ne is próbálkozz, mert azoknak rendeltetésszerűen nagyobb a viszkozitásuk.

Móki: A formaleválasztónak az a dolga, hogy szétlökdösse a festéket. Két lehetőséged van: 1.) Választhatsz kevésbé hatékony formaleválasztót. 2.) Először ködölve viszed fel a festékrétegeket. Utána már festhetsz úgy, hogy fedjen is.

Ha sablonban dolgozol, akkor először az éleket töltsd fel vágott üvegszállal sűrűre kevert gyantával és csak utána kezdj el laminálni. Sokat segít az is, ha első rétegként kártolt üvegszövetet használsz. Jó drága, de könnyű vele dolgozni. Eredetileg a szerszámgél felületére találták ki a gél és a szerszámgyanta közé csatoló rétegnek, de jól bevált FSR hajók első rétegének is, mert annyira puha, hogy könnyen felveszi a vízlécek alakját. Szóval drága, de megéri mert olcsó.

Itt találod a webshop-unkban: https://poly-matrix.hu/termek/wu-csatolo-100-g-m2-12m2/

Sajnos két hibát is találtam a leírásában, már intézkedtem a kijavítására. A négyzetmétersúlya helyesen 100 gramm.

Üdv
    A dzsungelben minden ehető. Te is. http://poly-matrix.hu/ FB.: https://www.facebook.com/profile.php...6%3A1545734537
    Üzlet: 1182 Budapest, Vak Bottyán u. 1.

Junior Member
    Hozzászólás
    16
    Vegyész!
    Köszönöm szépen a választ !
    Üdv .M.

Senior Member
    Hely
    Kecskemét
    Hozzászólás
    2.688
    Vegyész

Köszönöm a válaszod.

Üdv;
    D.
    "Könnyű, erős, olcsó.
    Kettőt választhatsz."

Senior Member
    Hozzászólás
    2.235
    Vagy ha először vékony rétegben viszed fel az éleknél a töltőanyagos gyantát, akkor látod ha van buborék.Utána mehet a következő réteg, de akkor jó a 2. réteget felvinni, ha még ragad az előző.
    "Az idő, amit a rózsádra vesztegettél: az teszi fontossá a rózsádat"

Oldal: 156 / 156 ElsőElső ... 56106146152153154155156

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve