Oldal: 153 / 153 ElsőElső ... 53103143149150151152153
Eredmény: 1.521 - 1.527 (1527) összesen

Téma: vegyésznek vagy bárkinek

Moderátor vegyész logója
    Hely
    Kispest
    Telefon
    +36 70 886 0671
    Hozzászólás
    1.358
    distván52: Beszéltünk telefonon, ezért csak a többiek kedvéért Írom. A keverési arány 100:33, a fazékidő szobahőmérsékleten 30 perc.

Oerdescu: Az országban rengeteg helyen van 3D nyomtatás. Az én utolsó munkahelyemen a Than Károly gimnáziumban is van ilyen nyomtató. (Elsejétől nyugdíjas vagyok.) Sajnos a legtöbb eszköz 0,1-0,2 mm felbontással működik és elég kis térfogatban mozog. Az interneten hirdetik a szolgáltatásaikat az ilyen cégek és nem is túl drágák. Az ár elsősorban a gépidőtől függ, ez pedig arányos a méretekkel, de elsősorban a magasságtól és a falvastagságtól függ.
    A dzsungelben minden ehető. Te is. http://poly-matrix.hu/

Senior Member
    Hely
    Kecskemét
    Hozzászólás
    2.659
    Vegyész

Köszi a választ, utána járok.

...és kellemes pihenést a munkával töltött évek után!
    "Könnyű, erős, olcsó.
    Kettőt választhatsz."

Moderátor vegyész logója
    Hely
    Kispest
    Telefon
    +36 70 886 0671
    Hozzászólás
    1.358
    Szervusz!

Köszönöm, de most többet dolgozom, mint valaha. Otthon nagy átalakításokba kezdtem és elkezdtem aktívan dolgozni a kis kompozitos cégünkben is. Most nyitunk egy kis üzletet Pestszentlőrincen. Tegnap délelőtt három japán üzletembert vittünk Ballószögre, délután pedig berendeztem egy kis kiállítást a volt munkahelyemen (Than Károly Ökogimnázium) mert most tartják a nyílt napokat. Tegnap a volt kollégák azt mondták, hogy fogytam, pedig grammra tartom a súlyomat, talán csak a szokottnál is energikusabbnak látszom.

Azt örömmel tapasztaltam, hogy milyen jó dolog modellezőnek lenni. Az üzlet ellenőrzésénél találkoztam egy tűzoltó hadnaggyal, aki volt repülőmodellező, az érintésvédelmi szakember pedig vasútmodellező. Az utóbbi mindent rendben talált, a tűzoltó srác mondta, hogy milyen porral oltót szerezzünk be és hogyan szereljük fel. Elég volt neki, hogy e-mail-ben elküldtem a felszerelt készülékről egy képet és már kaptuk is az engedélyt. Az ÁNYTSZ persze szívat bennünket, de nyilván ez a feladatuk.

Bocsánat az OFF-ért!

Üdvözlettel:

Molnár József

Junior Member
    Hozzászólás
    29
    Tisztelt Vegyész!
    Olyan problémám van,hogy az utóbbi időben eléggé sok ősmintát és szerszámot kellett és kell még készítenem,jelenleg az ősmintákon két komponensű szórógittet használtam,de pórustömítő és viaszolás után is kétséges volt a siker a leválasztást illetően.
    Tudnál e javasolni más megoldást a felület kialakítására,hogy a styrol kipárolgásnak esélye se legyen gondot okozni,hasonló tulajdonságú anyag kellene,tehát szórható és csiszolható kell,hogy legyen,vagy bármilyen plusz okosság a formaleválasztózásban ami kiküszöböli a problémát,sajnos epoxi szerszám készítésére nincs keret.
    Előre is köszönöm!

Moderátor vegyész logója
    Hely
    Kispest
    Telefon
    +36 70 886 0671
    Hozzászólás
    1.358
    Szervusz!

A megoldás, amit eddig használtál elvben tökéletes. Akkor lehet probléma, ha a pórustömítő felkenése után nem vársz legalább 12 órát. Ezalatt mindig legyen legalább 20 fok. Akár 60 fokra is felmelegítheted a felületet, ha a hordozó bírja. A pórustömítő feladata a sztirolkipárolgás megakadályozása. A sztirol nem hagyja kikeményedni a formaleválasztót. Ezért, amikor felkened az anyagot, akkor a formaleválasztó nagy része belekeveredik az első rétegbe. Egyébként az epoxi nem sokkal drágább, mint a jó minőségű poliészter szerszámanyag. Ráadásul fajlagosan kevesebb kell belőle. Egyébként az epoxi szerszám is felragad az ősmintára, ha nem jól használod a pórustömítőt.

Üdv

Junior Member
    Hozzászólás
    29
    Köszönöm uram a gyors választ,ezek szerint csak nagyobb odafigyelést igényel részemről a folyamat,még egy kérdés,a pólustömítőt rongyal vittem fel eddig,esetleg ecseteléssel vastagabb réteget kapok,vagy nincs jelentősége a dolognak végeredmény szempontjából?

Moderátor vegyész logója
    Hely
    Kispest
    Telefon
    +36 70 886 0671
    Hozzászólás
    1.358
    Nem szabad túl vastag réteget felvinni. Ráadásul az ecset csíkos nyomot hagy. Pamut ronggyal kell vékonyan felkenni. A műszálas rongy részlegesen oldódhat és felkenve a felületre tönkreteszi a leválasztást.

Üdv

Oldal: 153 / 153 ElsőElső ... 53103143149150151152153

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve