Oldal: 148 / 152 ElsőElső ... 4898138144145146147148149150151152 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1.471 - 1.480 (1515) összesen

Téma: vegyésznek vagy bárkinek

Senior Member HC logója
    Hely
    Miskolc
    Telefon
    emailt írj!!!
    Hozzászólás
    5.112
    A vákuumformált kompozit technika leírása:
    http://rc.emiter.hu/rc-miskolc/index...11-14-07-31-22

Senior Member csaron logója
    Hely
    Budapest XI. - Zsámbék
    Telefon
    +36204551506
    Hozzászólás
    641
    Szép lett HC!

Senior Member csaron logója
    Hely
    Budapest XI. - Zsámbék
    Telefon
    +36204551506
    Hozzászólás
    641
    Ismer e valaki olyan ragasztót, amivel a sicablock (zöld) biztonsággal ragasztható? Mechanikailag terhelhető ragasztásra gondolok.
    Á.

Moderátor vegyész logója
    Hely
    Kispest
    Telefon
    +36 70 886 0671
    Hozzászólás
    1.352
    Poliuretán bázisú ragasztókat szoktak használni erre a célra. Általában gyorsöntő gyantákkal ragasztanak, mert a keménységük és a szilárdságuk hasonló a tábláéhoz. Nagyon nagy tömböket ne ragassz össze és főleg ne hőkezeld utólag, mert a táblákat egy öntvényből vágják ki és a két oldalon eltérő a sűrűségük. Ezért a hőtágulásuk is különböző. Nagy méretek esetén a hőtágulások eltérése miatt deformáció, a tábla törése, vagy a ragasztás elszakadása következhet be.

Üdv
    A dzsungelben minden ehető. Te is. http://poly-matrix.hu/

Junior Member
    Hozzászólás
    9
    Sziasztok,

kompozit test gletteléséhez melyik a jobb anyag: a műgyanta + mikroballon, vagy ugyanezt érem el az 5 perces epoxi + mikroballon keverékkel? Csiszolnom kell hogy ne látszódjon a javítás, aztán majd akril szóróalapozóval fújom be és 800-as vizes csiszolás. Koszi a válaszokat előre is. PL

Senior Member
    Hozzászólás
    867
    Lamináló epoxigyanta+mikroballon fogpaszta állagúra keverve. Az 5 perces epoxi szerintem nem jó erre a célra.
    Futaba FF9 Super
    Frsky telemetry
    Windy
    Pike Perfect Electric
    MMSZ 4098

Senior Member HC logója
    Hely
    Miskolc
    Telefon
    emailt írj!!!
    Hozzászólás
    5.112
    Az 5 perces túl gyors, de 20 percessel már csináltam ilyet én is. Persze ha nem túl nagy a felület.

Senior Member
    Hely
    Kecskemét
    Hozzászólás
    2.656
    Sziasztok

Kérdezném a hozzáértőktől, hogy rétegelt lemezt alumíniom csővel megfelelően tudom-e ragasztani a Pattex kétkomponensű epoxy ragasztójával? Erről lenne szó: https://www.praktiker.hu/epitkezes-l...al-regi-189248

Az épülő repülőgép szárnybordái 3 mm-es rétegelt lemezből lettek kivágva és ebbe szeretnék beragasztani egy D10-es alu csövet, amibe a cseszterton csúszik bele. Egyszer használtam ezt a ragasztót alu cső beragasztására, csak ott hab-magba került, így gyakorlatilag a teljes felületén érintkezett a ragasztóval. Ott hosszú évekig kiválóan szolgált a ragasztó.

Köszönöm.

Üdv;
    Dani
    "Könnyű, erős, olcsó.
    Kettőt választhatsz."

Senior Member
    Hely
    Kecskemét
    Hozzászólás
    2.656
    Idézet Oerdescu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok

Kérdezném a hozzáértőktől, hogy rétegelt lemezt alumíniom csővel megfelelően tudom-e ragasztani a Pattex kétkomponensű epoxy ragasztójával? Erről lenne szó: https://www.praktiker.hu/epitkezes-l...al-regi-189248

Az épülő repülőgép szárnybordái 3 mm-es rétegelt lemezből lettek kivágva és ebbe szeretnék beragasztani egy D10-es alu csövet, amibe a cseszterton csúszik bele. Egyszer használtam ezt a ragasztót alu cső beragasztására, csak ott hab-magba került, így gyakorlatilag a teljes felületén érintkezett a ragasztóval. Ott hosszú évekig kiválóan szolgált a ragasztó.

Köszönöm.

Üdv;
    Dani
    Sziasztok

Tudna valaki egy igent/nemet mondani? Esedékes lenne a ragasztás, de nem merem jóváhagyás nélkül használni ezt a ragasztót.

Köszi szépen.

Üdv;
    Dani
    "Könnyű, erős, olcsó.
    Kettőt választhatsz."

Moderátor vegyész logója
    Hely
    Kispest
    Telefon
    +36 70 886 0671
    Hozzászólás
    1.352
    Szia!

Sajnos ezt a ragasztót nem ismerem. Ahhoz, hogy igent, vagy nemet tudjak mondani, látnom kellene az adatlapját. Ugyanis az, hogy fémek ragasztására is ajánlják, még nem jelenti azt, hogy alumíniumhoz is jó. Nem olcsó, de egy alumínium lemezen előzetesen kipróbálva meggyőződhetsz a használhatóságáról anélkül, hogy a repülőben kárt okoznál. Akár egy ilyen csődarabra ráragaszthatsz egy rétegelt lemez darabot és másnap ellenőrizheted az eredményt.

Üdv
    A dzsungelben minden ehető. Te is. http://poly-matrix.hu/

Oldal: 148 / 152 ElsőElső ... 4898138144145146147148149150151152 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve