Oldal: 142 / 142 ElsőElső ... 4292132138139140141142
Eredmény: 1.411 - 1.419 (1419) összesen

Téma: vegyésznek vagy bárkinek

Hali. Beleszolnak.

Anno az ex cegemben kifejlesztettunk egy kifejezetten betonelemek ragasztasara szant tixotrop epoxiragasztot. Orias 1,8 literes duokartusokba adagoltuk. Nagy sikerrel hasznaltat betongyuruk osszeragasztasara (falcos aknagyuruk- beton/betonhoz ragasztasara). Uh erosen toltott epoxiragaszto siman mehet. Vasat alaposan megcsiszol, zsirtalanit és mehet. Nem kokemeny ragaszto jó valasztas, nemi flexibilitas kell a hotagulasok miatt. A betonban a furatot javaslom kiporszivozni. A por a ragasztas halala.

Nem tudom, hogy mennyi ragasztando terfogatot akarsz kitolteni, de vedd szamitasba, hogy ha szerkezeti beavatkozast akarsz csinalni, az aron nem kell sporolni. A szarragas az epitoiparban hosszu tavon megbosszulja magat.

Tudom, sokat dolgozom ezekkel az emberekkel
    AKTUÁLIS! http://www.smith-polymers.com/hu/
    Epoxi gyanták, poliuretán gyanták, szilikon gyanták, akril és MS Polymer ragasztók. Minden a Smith-polymers-tol, már magyar nyelven is. Érdeklodjon E-mailben, hívjon Viber-en: 00421948103353.

Junior Member
    Hozzászólás
    16
    Köszönöm mindkettőtöknek. Csak most olvasom a fórumot. A 300 ml.-es kiszerelés nekem egyáltalán nem sok, sőt, abból is biztosan több kell, mert összesen 22 méter (2x5 és 2x6 méter) áthidalót kell megerősíteni így, tehát lenne egy pár luk. Csináltunk már födémkivágás visszabetonozását úgy, hogy a régi födémhez volt rögzítve a zsalu befurkálásokkal, és ott Sika 2k menetrögzítőt használtunk, ami 6 m3 (kb. 14 tonna) betont tartott a megszilárdulásig. Ha szarrágóskodnék, akkor nem vettem volna meg a ViscoCrete 5 Neu folyósítót, és nem 52,5 Sr 0-ás Váci cementtel betonoznék. Ha nincs valami alternatíva, akkor megveszem a Sika 2k rögzítőt. Megjegyzem, hátha valakinek hasznos lehet, hogy sokan használnak Mapei vegyi termékek, én is használtam Mapei betonfolyósítót, de a Sika V.C 5 Neu fényévekkel jobb, és általában a Sika termékei sokkal jobbak. Még majd nézegetem a fórumot, hátha lesz valami ötlet addig (tavaszig)

Senior Member vakrepulo logója
    Hely
    bp xv ker vagy ix ker, tel:7062kilenc133egy
    Hozzászólás
    274

vegyésznek a pü mellé

ez a kép a pü-höz
    Csatolt k Csatolt k

Hely
    Hozzászólás
    274
    még is ide is bemásolom az előbb említett levelet, mert egyrészt ha vegyész tud segíteni másnak is info lehet, másrészt hátha más is tud hozzátenni
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

szia Vegyész úr!

segítséget/tanácsot szeretnék tőled kérni akár így írásban, akár adj egy telefonszámot, akár egy linket ahol választ kapok kérdéseimre

a cél egy ilyen: https://www.youtube.com/watch?v=-vYdQzoNWTY
    pontosabban: a linkelt videóben szereplő katamarán úszó testjeihez nagyon hasonló úszótesteket akarok építeni eps+üvegszál+epoxy segítségével

csatolnék egy keresztmetszeti elképzelést is, de nem nagyon tudok ide, felrakom a képet a "vegyész válaszol" topicba:
    http://forum.rcmodell.hu/showthread....22#post1523822

a feltételek aminek meg kell felelni:
    - a két test érfogata kb olyan 0,65-0,7 m3 legyen legalább
    - bírja azt a külső hatásokat amit eg ilyen katamarán úszótest általában kapni szokott
    - súlyban ne nagyon legyen 50-60 kg felett
    - kivitelezési anyag árban se menjen 50-70 ezer ft fölé

a fenti feltételkere én ezt találtam ki:
    - 200-as eps-ből kivágok egy trapézformát
    - a felső részébe belemarok egy cseréplécet (vagy aluminium szögvasat) illetve ráfektetek egy 0,-3-0,5 mm-es rétegelt lemez lapot (vagy lehet nem is azt hanem pvc lapot, hogy ne kelljen még a fa vízhatlanításával is foglalkozni). Ezek azért kellenek, mert valahová rögzítenem kell azt a 4-6-8 pontot ahol a katamarán többi része és annak valamint az utasoknak a súlya csatlakozik.
    - Majd ezt az egészet körbelaminálom üvegszövettel és epoxy gyantával.

Na és kb itt akadtam el, mert bár modell repülőgép szárnyakat építettem már epoxy-s technikával, de ott nagyjából érzem az anyag vastagságokat, méreteket stb. Itt viszont semmi tapasztalatom nincs, hogy milyen anyagot használjak:

- Hány réteg szövet legyen? 1-2-3-több?
    - Milyen vastag legyen a szövet? 80-160-300?
    - A vastagabb szöveteknél is úgy számolhatok a szükséges gyanta mennyiséggel mint a vékonyaknál? azaz ha ügyes vagyok 1:1 ha béna akkor 1:2-höz? (eddig a legvastagabb szövet aiből repcsit építettem az 80-as volt)
    - Milyen gyantát válassszak, mennyi extrát jelent az, hogy itt sokat van vízben a test? (feltételezem az UV állóságát külső festéssel kezelnem kell)

Szóval ide kellen tapasztalat aki már sok ilyet látott, hogy mennyire sok és vastag anyag kell, hogy bírja az őt érő valószínűsíthető erőhatásokat. (miközben figyelembe vesszük a súly és anyagi korlátokat is)

Illetve +1 bonusz kérdés: A 200-as EPS jó lehet vagy van jobb ötlet is?

Szóval mostanság ilyenek járnak a fejemben, örülnék, ha tudnál segíteni.
    köszi
    vakrep

Hely
    Hozzászólás
    274
    illetve közben akadt még egy kérdésem:
    első körben epoxy gyantára gondoltam, mert azt jobban ismerem mínőségibbnek gondolom, de nem is olcsó dolog, főleg ha a most tervezett 10kg-os nagyságrendbe gondolunk bele

viszont hallotam valami styrosafe polieszter gyantáról, ami ha minen igaz nem bántja az eps-t. Igaz ez? helyetesíthetem vele?

Hely
    Hozzászólás
    274
    na, kb ezt akarom csak 3szor nagyobban megcsinálni:
    https://www.youtube.com/watch?v=ocwKII_fVwU
    ö 3 réteg kb 11-140 grammos üvegszálat használt
    ebből kiindulva nekem val szín kell 2-3 réteg 160-200-as legalább, de ezt a részt nem tudom.
    (((Otthon elkezdtem egy kis mintán a próbaragasztásokat, eddig két réteg 80-as van rajta, az biztos kevés :-) )))
    egy házi készítésű f5j-400 valahol a pest környéki kukoricásban

Szia!
    Elso korben: ne eroltesdd a polyester gyantat, meg az a styrosafe is nemileg megmarja a polysztirolt, kohezios roncsolast kepez a maganyagon. Ez egy dinamikailag nagyon megterhelt alkatresz lesz-szinte a gyorsasagi hajók hejszerkezetenek a szilardsagaval kell vetekednie. Ha pontosan kiszamolod a laminalando feluletek nagysagat, ebbol ki lehet indulni, hogy Mekkora sulytobblet lesz a laminatum: mennyi gramm/m2. Ha megvan, hogy legfeljebb mennyi sullyal szamolhatsz, elkezdodik a matek: milyen terulet sulyu szovetet tervbezhetsz, honnan vehetsz le retegszamot, amit a legterheltebb reszekre tehetsz inkabb ( futo alja, orr resz, befogatasi gocpontok).

Kis Reklam: forgalmazunk e kaucsuktartalmu epoxigyantat ami nagy tapadast biztosit a maghoz, magas utesallosaga van, magas a retegkozi szilardsaga (LSS ertek), R-go pont ilyen celokra van ajanlva.

Ha tobb segitseg kell, Irj emailt:

Email: pkovac@smith-polymers.com
    Utoljára módosítva: RS Concept által : 2017-01-12 10:13
    AKTUÁLIS! http://www.smith-polymers.com/hu/
    Epoxi gyanták, poliuretán gyanták, szilikon gyanták, akril és MS Polymer ragasztók. Minden a Smith-polymers-tol, már magyar nyelven is. Érdeklodjon E-mailben, hívjon Viber-en: 00421948103353.

Hely
    Hozzászólás
    274
    csináltam próbaragasztást, 8 réteg 80-as szövet elég jól mutat már a 200-as eps-en
    akkor hajlik egy nagyon-picit ha egy 60 kg-os ember a teljes súlyát az egyik sarkára helyezi
    jelenleg 1 kg a súlya 1 m2-enként

Senior Member skeleton logója
    Hozzászólás
    355
    Üdv.

Keresek szilikon ragasztót több rétegű páncél üveghez ami egy cnc gép üvege. Ecetsav mentes, olaj álló.

Oldal: 142 / 142 ElsőElső ... 4292132138139140141142

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva