Oldal: 3 / 148 ElsőElső 12345671353103 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (1475) összesen

Téma: vegyésznek vagy bárkinek

Senior Member
    Hozzászólás
    1.441

Re: vegyésznek vagy bárkinek

Az ara meggyozo ...foleg ipari celra szabott........ilyen pici mennyisegben azert a par euros kilonkenti ar nem mervado nem?

Az ennyire szenzitiv gyantakat en hagynam a fenebe. Alvineknal van boven laminalo gyanta amire ilyen erzekenyseg nem jellemzo, foleg ha figyelembe vesszuk, hogy a kedves topic megnyitoja milyen egyszeru impregnalasi celra akarja felhasznalni.

Regebben dolgoztam egy gyantaval ami kifejezetten tartalyok, viztarozok keszitesere s impregnalasara volt kifejlesztve. Itt garantaltan mukodott, hogy ha min 8-10 mm reteg nem volt felvveve vagy kilaminalva a gyanta nem mutatott hajladosagot megkotni. Az edenyben koncentralt allapotban volt...ott persze megkotott...az edeny falain nem.

Konkluzio:

Jo az olcso, de milyen aron :-\

Tovabby kellemes szorakozast

udv

Peter Kovac.....
    udv<br /><br />Peter Kovac

Moderátor vegyész logója
    Hely
    Kispest
    Hozzászólás
    1.336

A drágábbakat is mi áruljuk. A következő a sorban 8,1 €/Kg. Ez már Lloyd's minősítésű. Azért ilyen drága, mert igen messziről hozzuk, de remény van rá, hogy a mennyiség meredeken nőni fog, és így csökken a fajlagos fuvarköltség. Ebben az esetben tovább tudjuk csökkenteni az árat, a konkurencia pedig még izgatottabb lesz. ;D
    Egyébként én pince padlóját is bevontam már FM-21i-vel és ott is jól működött. Létezik két gyorsabb térhálósítója is, amivel megszűnik az érzékenysége, de azokkal sokkal gyorsabban kell laminálni.
    Üdv

Senior Member
    Hozzászólás
    281

Én csupán a felhasználói oldalról tudok szólni, sok dolgot készítettünk már ebből a gyantából. Szerintem kiváló anyag. A keverési arányt pedig be kell tartani és kész. Nincs vele semmi gond, pedig én csak szürke mezei fecskendőt használok hozzá.
    A magyar pedig igen árérzékeny piac, itt nem néhány, hanem 1Euro is számít...
    Üdv.<br />KJ

Moderátor vegyész logója
    Hely
    Kispest
    Hozzászólás
    1.336

Én most vettem 40 Kg FM-21i-t, mert epoxi betont akarok belőle készíteni greslap alá. A magam részéről egyáltalán nem aggódom a térhálósodás miatt, és nem félek attól, hogy kültéri használatban nem állja meg a helyét. Inkább azon aggódom, hogy nem készülök el vele időben, mert mostanában sok a dolgom, és még az alapozással sem készültem el.
    Üdv

Senior Member
    Hozzászólás
    631

T Vegyész.
    Úgy néz ki mintha a tegnapi írások eltüntek volna. Ezért újra írom a kérdésemet.
    OXAM V1 típ formagumiba próbáltam önteni cinket de a gumi nem birta el a hőfokot, a felülete tönkrement.

Melyik az a forma gumi mely alkalmas cink öntésre?

Üdv Laci.

Senior Member
    Hozzászólás
    2.010

Idézet vegyész eredeti hozzászólása
    Én most vettem 40 Kg FM-21i-t, mert epoxi betont akarok belőle készíteni greslap alá. A magam részéről egyáltalán nem aggódom a térhálósodás miatt, és nem félek attól, hogy kültéri használatban nem állja meg a helyét. Inkább azon aggódom, hogy nem készülök el vele időben, mert mostanában sok a dolgom, és még az alapozással sem készültem el.
    Üdv
    Szia Vegyész,
    Garázsba, a beton padlóra felporzás ellen jó lehet az FM21i? Mivel érdemes keverni, hogy legyen egy kis érdessége (legyen hova az autó gumijának kapaszkodnia). Vany egy kis maradék kültéri lábazati szemcsés burkoló anyagom (weber.pas silicon) http://www.weber-terranova.hu/Servle...243233066&id=8. E kettőt egymás után kombinálval alkalmas lehet padló burkolatnak (előb a terranova majd a tetejére valami epoxi) ? Kell-e valami kötöhíd szerü a beton és az epoxy közé?
    Kösz.
    Latya
    A repülés a világ második legizgalmasabb élménye. Az első legizgalmasabb a leszállás!

Moderátor vegyész logója
    Hely
    Kispest
    Hozzászólás
    1.336

BLaci: Én az OS1-est hőállóbnak ismerem, de nem próbáltam még fémöntésre használni. Tudom, hogy a V1 szerepel fokozott hőállóságúként a honlapjukon. A T-Siloxot kérdezd, ahol a V1-et vetted, azzal, hogy 3-400 fokot kellene kibírnia. Szóba jöhet még a C1 is.
    Latyakosa: Természetesen alkalmas. A betont először fel kell csiszolni, hogy megnyíljanak a pórúsai. Négyzetméterenként 10-15 dekát kell felhordani a felületre és hagyni valamennyire megkötni. Enélkül rengeteg gyantát beszívna. A következő réteghez szükséges anyagmennyiség az elvárt vastagságtól függ. Ebbe kell beleszórni a töltőanyagot, ami bármilyen szervetlen szemcse lehet, akár tűziszárított homok is. Fontos, hogy vízmentes és szervesanyagtól megszabadított töltőanyagot használj. Tehát jó a Terranova is. Másnap a meg nem kötött szemcséket leporszívózod és az egészet átkened annyi gyantával, hogy a szemcséket mindenütt befedje. Ennek a mennyiségétől függ a felület simasága. Ha minden szemcsét teljesen befedsz, akkor tükörsima felülethez juthatsz. (Ehhez azért érdemes egy kis terülésjavítót is használni.)
    Üdv

Senior Member
    Hozzászólás
    631

T Vegyész!

Beszéltem velük, de azt mondták, hogy a 400°C felejtsem el! Max 350°C és csak a V1.

Pedig ,Amerikai honlapon láttam, cinket formagumiba önteni, ami két komponenses volt és kék színű volt.

Senior Member
    Hely
    zala
    Telefon
    702417572
    Hozzászólás
    1.188

Kedves Vegyész!

Körszövött karbonszövetet milyen méretléptékben lehet kapni?
    Csövet (vízhűtést) csinálok belőle, de a szövet mindig letekeredik... Már azon gondolkoztam, hogy összegombostűzöm :P :P
    Navigare necesse est<br />Oimi SZellő :-)

Moderátor vegyész logója
    Hely
    Kispest
    Hozzászólás
    1.336

Szia!

A lehetséges méretek: 5, 8, 14, 20, 22, 30, 32, 35, 50, 180 mm. Ezek a félszélességek! Ez azt jelenti, hogy ez a kerület fele abban az esetben, ha a szálak a hossztengelyhez képest +/- 45 fokban keresztezik egymást. Tehát például az 5 mm-es kb. 3,2 mm-es átmérőt jelent, a 180 mm-es pedig 114,6 mm-t. Természetesen a szövetet lehet meghúzni, vagy összenyomni, ezzel az átmérő csökkenthető, vagy növelhető. Az egymáshoz nagyon közeli méretek más minőséget és természetesen más árat jelentenek.
    Üdv

Oldal: 3 / 148 ElsőElső 12345671353103 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve