Oldal: 109 / 159 ElsőElső ... 95999105106107108109110111112113119 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1.081 - 1.090 (1582) összesen

Téma: vegyésznek vagy bárkinek

Re:vegyésznek vagy bárkinek

És még egy javaslat!
    Ha meg tudod oldani, a szerszám gyantát ne ecsettel vidd fel (sok levegő buborékot viszfel), hanem 3-4mm gumilappal simitsd el a pozitív magon.

Jó munkát! Mint mindent ezt is gyakorolni kell!
    A feleségem imádja a MODELLEZÉST!<br />H-119<br />BKV Modellező SE

Moderátor vegyész logója
    Hely
    Kispest
    Telefon
    +36 70 886 0671
    Hozzászólás
    1.372

Ezt a szerszámgélt gyári kis kiszerelésben is forgalmazzuk. Gyanta és térhálósító együtt cca. 40 dkg, kb. 0,7 négyzetméterre elég. A gumilap inkább csak sík felületeknél használható. Én az ecset szőrét szoktam rövidebbre vágni, hogy sprődebb legyen. Az első réteget egy irányba mozgatott ecsettel kell felhordani. Meg kell várni amíg a gyanta megköt, de még ragad. A tapogatáshoz külön szoktam kenni egy kis foltot, hogy ne rongáljam a felületet. A második réteget az előző irányra merőlegesen kell kenni, hogy minél jobban elsimítsuk az ecsetnyomokat. Ha csatoló szövetet használunk, akkor egy óra után belehengereljük a szerszámgélbe és nyomban laminálunk a gyantával. Ha enélkül dolgozunk, akkor szintén a ragadós állapotig várunk és akkor kezdünk laminálni.

Itt is jó a rövidszőrű ecset. A gyantát kell először felkenni. Erre tesszük a száraz szövetet és megvárjuk, amíg a gyanta átitatja. így nem marad a szövet alatt levegőbuborék. A sarkokat és éleket vágott üvegszállal kevert gyantával is ki lehet tölteni.

Üdv
    A dzsungelben minden ehető. Te is. http://poly-matrix.hu/ FB.: https://www.facebook.com/profile.php...6%3A1545734537
    Üzlet: 1182 Budapest, Vak Bottyán u. 1.

Kiemelt fórum támogató móki logója
    Telefon
    05-50-555555555
    Hozzászólás
    4.336

Urak !
    Ismét köszönöm szépen az információt és a segítséget !
    Így már kezd kialakulni ,hogy mit is fogok művelni . ;D

Senior Member Endre logója
    Hely
    Budapest XI. ker.
    Hozzászólás
    2.905

Az a jó, ha a ballasztot ki is lehet venni! De ez is bent felejthető....

Kiemelt fórum támogató móki logója
    Telefon
    05-50-555555555
    Hozzászólás
    4.336

Idézet Endre eredeti hozzászólása
    Már túl vagyok rajta !...vagyis végig olvastam !

Senior Member
    Hely
    Érd
    Telefon
    +36209203040
    Hozzászólás
    766

Szeretnék segítséget kérni!
    Adott egy henger alakú üreges műanyag, adott egy fém cső.
    A kettő közti jelentős hézagot kitöltendő esztergáltatok alamitból egy csövet.
    Na ezeket kellene valamivel megfelelő módon összeragasztani, hogy biztos kötés legyen még akkor is ha nagy fizikai igénybevételnek van kitéve az eszköz...

Mit ajánlotok? Mivel ragasszam?
    Üdv DiveZ
    f-88.hu
    Yokomo D-Max + DIB + még néhány apróság

Moderátor vegyész logója
    Hely
    Kispest
    Telefon
    +36 70 886 0671
    Hozzászólás
    1.372

Sikeresen megleptél. Ugyanis fogalmam sincs róla, hogy mi az az "alamit". Megtennéd, hogy elárulod?

Üdv
    A dzsungelben minden ehető. Te is. http://poly-matrix.hu/ FB.: https://www.facebook.com/profile.php...6%3A1545734537
    Üzlet: 1182 Budapest, Vak Bottyán u. 1.

Senior Member
    Hozzászólás
    1.279

Lehet hogy a forgácsolható poliamidnak valami kevéssé ismert márkaneve? (mint a metamid, danamid, teramid stb... szokták őket T végződéssel is illetni, valami rejtélyes okból). Nekem legalábbis ez jutott eszembe róla.
    cnv.hu

Senior Member
    Hozzászólás
    1.279

Én is kérdeznék ha már erre járok : )

Vákuum alatti buborékmentesítés a témakör.
    Ha jól tudom, epoxyknál ez a lehetőség korlátozott, a térhálósító egyes komponensei(?) tudnak felforrni ha túl alacsony a nyomás?
    Igaz ez, és ha igen, általában meddig lehet/célszerű lemenni? A műszaki adatlapokban nem találtam erre utalást...
    Mi a helyzet a poliuretán öntőgyantákkal? (pl axson f18 f32 stb)
    És a poliaddíciós szilikonokkal? (a polikondenzációst ha jól tudom megintcsak nem illik vákuumozni?)

Részben kapcsolódó kérdés:
    ZA22 szilikon szerszámban készítettem méret kritikus termékeket f18-cal, és azt vettem észre, hogy a széria előre haladtával (már 20-30db környékén) 2-3%-kal nagyobb termékeket tudtam csak önteni, új szerszámot kellett készítenem. Ez normális? Hogyan lehet elkerülni?
    A termék geometriája miatt elég körülményes lenne a szerszámnak gipsz keretet készíteni, így ezt ebben az esetben elhagytam, és inkább vastag falú szerszámot öntöttem. Lehet hogy ez volt a hiba?

A fentiekhez részben sem kapcsolódó, de azért kompozit kérdés:
    RC szabályzóra szeretnék stabilan, megbízhatóan, és jó hővezetéssel hűtőbordát rögzíteni.
    A panel kialakítása miatt csavarral, egyéb szorító megoldással nem igen lehet megoldani. Problémát jelent az is, hogy a hűtendő alkatrészek nincsenek tökéletesen egy síkban, úgy tized mm-nyi eltérés lehet, ezért lenne fontos a jó hővezetés.
    Azt sem bánom ha végleges a megoldás, ezért azt ötlöttem ki hogy az előzőleg csiszolással érdesített alu hűtőbordát alumínium porral töltött epoxyval ragasztanám fel az alkatrészekre, vigyázva hogy az alkatrészlábakhoz ne kerülhessen a gyantából (feltételezem hogy valamennyire vezetné az áramot az alumínium por miatt).
    Lehet buktató a dologban?
    Pl nem kielégítő hővezetés, nem megfelelő tapadás akár az alkatrészek (epoxy?) tokozásához, akár az alu bordához?
    Hőtágulással összefüggő probléma? Az pl nem lenne jó ha a melegedve kitáguló borda felszedné az alkatrészeket a panelről : )
    (Az üzemi hőmérséklettartományban mondjuk legeslegrosszabb esetben is csak 0,2% körül lenne a tágulás, egy 50mm hosszú bordán ez csak 0,1mm, ennyit talán felvesz az epoxy rugalmassága - de ez csak elmélet.)
    cnv.hu

Senior Member
    Hozzászólás
    1.279

+1, végképp alig kapcsolódó kérdés:
    Nagy feszültségű elektronikához (vaku) készült illesztő áramkört szeretnék még biztonságosabbá tenni azáltal, hogy a kész áramkört kiöntöm műgyantával.
    Poliuretánnal vagy epoxyval járok jobban? Töltve vagy töltetlenül? Netán harmadik út?
    cnv.hu

Oldal: 109 / 159 ElsőElső ... 95999105106107108109110111112113119 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva