Oldal: 2 / 33 ElsőElső 12345612 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (328) összesen

Téma: Hirobo-k

Senior Member
    Hozzászólás
    699

Hirobo-k

Sziasztok!

A mostani 7végén a robbanósoké volt a főszerep. Legalábbis nálam. A téli szünet után idén most repültem velük először. Az EVO és a Szifon is szépen mentek. A kis elektromos helik után olyan érzésem volt mintha lassított felvételről menne a műsor. Jó nagy szél volt és mivel messze nem vagyok profi pilóta gyakorlatilag az összes figurámat elfújta, de gyakorolni azért nagyon király volt.

Segítsetek! Az EVO-nak katasztrofális hangja van, kb. mint egy traktor amiben az összes csavar ki van lazulva. Csak alapjáraton lehet hallani.

Mielőtt teljesen hülyének néznétek, hogy akkor minek repülök vele: Szerintem a csörgés nem a motorból jön hanem a rezóból. Olyan mintha összedőltek volna benne a lamellák ha egyáltalán van benne ilyesmi. A szokásos tuning rezó van rajta, nem tudom mi a neve de biztos ismeritek, egy krómozott cső az egész. Sajnos szétszedni, belenézni nem lehet ... Az iszonyú csörgés alatt ha rákoppintok, mozgatom a gépet, akkor néha-néha elhallgat és csak a gyönyörű, mély búgó hang jön ki a heliből, innen gondolom (lehet teljesen rosszul) hogy valahol ott lehet a bibi és hogy nem túl veszélyes.

Veszélyes vagy nem, iszonyú ronda így a hangja és nagyon zavar. Mit gondoltok róla, mit javasoltok? Köszi előre is!

Üdv.
    Szalai Tibi

Senior Member
    Hozzászólás
    421

Hirobo-k

Sziasztok!

En is probalkoztam a hetvegen, nem sok sikerrel. Ugyanis kiderult, hogy az eses kovetkezmenyekent tonkrement az uzemanyagpumpam. Ha jol tudom ez a motor (91 SX-H pump) gyakorlatilag ugyanolyan mint a pumpa nelkuli valtozat. Szoval hasznalhato pumpa nelkul is?
    Ha igen, mit kell megvaltoztatni? Pl.: van egy kivezeto csonk a motor aljan, ez vezet a pumpahoz. Ezt valahogyan biztosan le kell zarni.

Joker

Senior Member
    Hozzászólás
    2.603

Hirobo-k

Sziasztok!

Nem rég Hajdúszoboszlón pihentünk családilag.

Nyilván hamar kikeveredtünk atyámmal a reptérre is bár nálam nem volt
    metiles jószág, csak elektromos cumók.

(DeltaHF, kösz a segítséget, a navigálásért !)

Találkoztunk Sallai Csabival, Müller Misivel, Jokerrel, Zsolttal.
    (Névmemóriám Kuka, bocs, ha kihagytam valamit! )

A lényeg, hogy király volt, a kollégák baromi kedves házigazdák voltak,
    jókat repültünk, dumáltunk, én meg fotóztam párat.

Ebből egy kis egyveleg...

Kösz a szíves vendéglátást!

Áron
    Üdv: Áron
    <br />------------------------------
    <br />06-70-453-1813
    <br />HoBao Hyper 8 Pro

Senior Member
    Hozzászólás
    421

Hirobo-k

Szia Áron!

Örültünk neked! Gyrere máskor is!
    Még egyszer köszi a segítséget!
    Jók a képek, tetszenek!

Joker

Senior Member
    Hozzászólás
    421

Hirobo-k

Sziasztok!

Végre, sikerült repülnöm egy jót. Minden összeállt, még az időjárás is.
    3 start minden különösebb probléma nélkül. Viszont még mindíg nagyon úszik az üzemanyagban a gép. Ezt megoldom valahogy.
    A hőmérséklet 47-ról 68-ra emelkedett két kattintás zárás után. Bár nem vagyok biztos benne, hogy jól hejeztem el a hőmérőt. Mindenesetre jóval forráspont alatt volt, nem sistergett a motor.
    Vibrálnak a vezérsíkjaim. Repülés közben csak a vízszintes feltünő. Kb. 2 cm-es amplitudóval rezeg. A függőleges is biztosab vibrál mert otthon észrevettem, hogy a önzáró anyák is lelazultak rajta.
    Egyébként semmi más jelét nem látom a vibrációnak. Az üzemanyag nem habzik. A rotor szépen fut, mag a gép stabilan áll.
    Szalai Tibi már adott egy pár ötletet, azokat kipróbálom.
    A túl feszes szíj okozhat vibrációt?

Joker

Senior Member
    Hozzászólás
    699

Hirobo-k

Sziasztok!
    Az történt, hogy a szifonban (Freya) összezsugorodtak a damper dugók. Úgy billeg a rotorfej mintha nem is lenne benne semmi. Mivel most épp nincs a boltban, ha esetleg valakinek van tartalékban akkor szívesen megvenném.
    Köszi és Üdv.
    Szalai Tibi

Senior Member
    Hozzászólás
    421

Hirobo-k

Sziasztok!

Tegnap is repültem, bár csak egy startot. A vízszintes verésíkot megtámasztottam egy kis gumiplappal. Így persze nem rezeg.
    Semmi más jele nem volt a kiegyensúlyozatlanságnak. Remélem nem elsz semmi gond később.
    Megvoltak az első legyezőforulók. Íszonyatosan meg ez a gép. Olyan mint a szimulátoron. Meg lehet csinálni azt, hogy a felső szakaszban függőlegesen repül felfelé mielőtt átfordítom. Persze ez nem nagy szám, de nekem nagyon tetszik.

Tibi

Sajna nekem nincs tartalék damperem.
    Jó lenne ha valaki megszánna. Remélem teljes felszereléssel tudsz eljünni a hajdúszoboszlói versenyre.

Joker

Senior Member
    Hozzászólás
    421

Hirobo-k

Sziasztok!

Ha jól tudom, vannak már néhányan akiknek volt alkalma kipróbálni ezt az üzemanyagot: LiquidGold ProSynt2000

Mi a véleményetek?

Joker

Hirobo-k

Sziasztok!

Résztvettem a Hirobo új gyárának megnyitóján 2 hete, feltettem néhány fotót és egy kis szöveget a honlapunkra. Akit érdekel az RC modellek - helikopterek - Hirobo gyáravató útvonalon találja meg.

Üdv.

Tamás

Junior Member pilot001 logója
    Hely
    Székesfehérvár
    Hozzászólás
    3

Kuplung

Üdv !

Shutte + nak tönkrement a kuplungja. Röpsúly megrepedt és nem ment vissza és fogta végig a rotor.. Na mondom akkó kiveszem és veszek újat. Na ja !

Első körben mennyi lehet kb.... 2000 re tippeltem max 3000.
    Hát nem. 7000 FT !! Húha mi a fene is ilyen drága ebben a kis vasdarabban ? Na mindegy megkérdezzük van e.... nincs. vagyis rendeljek azt hoznak. Akkó nem.

Akkor inkább csinálok. Irány a műhely. Anyagvizsgálat miből is van a dolog. Hát nem épp kemény anyagból 35 rockwell körüli anyagból csinálták. Akkó hajrá vas elő, tolómérő elő. Eszterga és marógép segítségével és a Pakson előállított elektromos áramnak hála elkészült 2 db röpsúlyos kuplung.... kemény 2 óra alatt !!!

Na jó igen de a pundig akkó jó ha meg lehet enni. Beszereltem + szabadonfutó belerakásra ... na jó indítás...
    És melepetésemre jól működik. Igaz kicsit késöbb kezd fogni mint a gyári /havernak is shuttle van eredeti kuplunggal/ de a repülési tartománybankifogástalan a dolog.

És nem került se 7000 FTba se 1 hétbe a dolog.....
    A dolog élettartama még kérdéses ugyan de nagyon rossz nem lehet már bele repültem 5 startot.
    Persze könnyű nekem mondjátok mert van hol csinálni. De szerintem egy közepes esztergályos **pl én** megcsinálja olcsóbban mint az eredeti.

Jó repülést !!!

ÁKOS

Oldal: 2 / 33 ElsőElső 12345612 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve