Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (16) összesen

Téma: Durafly Auto G-2

Senior Member anakonda logója
    Hely
    göd
    Hozzászólás
    136

Durafly Auto G-2

Sziasztok!

Lett egy ilyen autogiróm:
    http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...21mm_PNF_.html
    Az a kérdésem, hogy van-e akinek van vele tapasztalata, milyenek a repülési tulajdonságai, mire kell figyelni berepülésnél.

Üdv.
    Elekes Andris
    Az orrnehéz gép randán repül,az orrkönnyű meg csak egyszer

KékFelhő, Yak-55,Auto g-2, BH Aero Cruiser, Solero,JCP Crack Su-29 3D, Cessna 182, Saját tervezésű és építésű tréner, CX-10 quadrocopter, Das Ugly Stik, Super Kinetic, Fieseler 156 Storch, Kis világító csupa by Cseb

Control: FS-T6
    1PLANE2FLY3D4EVER

Senior Member laszieee logója
    Hely
    Bp, 11.ker
    Telefon
    30/233-82-hatöt
    Hozzászólás
    3.688

Re:Durafly Auto G-2

Nálunk van/volt egy ilyen Gyro. Érzékeny egy valami.

Első repülése kb. 2 perc volt, sajnos én nem láttam. Elmondás alapján a propot kézzel felpörgették. Szeles idő segít ebben. Eldobás talán kézből volt. Repült állítólag nem is rosszul. Kicsi a gép, ha sikerül a felszállás (youtube videok alapján ez a kritikus pont), ne engedd el túl messzire. Nehéz látni ill egyedi a forma. Ha törik, akkor sok mindene sérül.

Megkértek az újjáépítés után h repüljem be, nem sikerült felszállni a földről sem. Elborult balra, és amoylan heli módjára lerendezte magát. (prop ill mechanika törések) Megint összetört.

Legyen szél, pörgesd az orrmocit keményen, az fogja a menetszéllel megforgatni a propellert.
    Jó tanács: ügyesebb legyél mint mi!

Sajnos ennyit tudok a témában. jah. 3s 1300as nanotech -vel repülték be, azzal kb. ok volt a súlypont
    Szar géppel a legdrágább modellezni ...

Senior Member
    Hozzászólás
    1.290

Ha csökken a sebesség lepottyan . Kanyarba pedig hajlamos elvesziteni a tempot. Nem egy joindulatu valami . Szokatlan . Nàlunk is van de a tapasztalt piloták am sem ment minden gond nélkül.
    készülj a törésre ...

Hely
    göd
    Hozzászólás
    136

Köszi a válaszokat!

Nekem van a rotoron ún. Auto starter, ami felszállás előtt megpörgeti.

Üdv.
    Andris

KékFelhő, Yak-55,Auto g-2, BH Aero Cruiser, Solero,JCP Crack Su-29 3D, Cessna 182, Saját tervezésű és építésű tréner, CX-10 quadrocopter, Das Ugly Stik, Super Kinetic, Fieseler 156 Storch, Kis világító csupa by Cseb

1PLANE2FLY3D4EVER

Hely
    göd
    Hozzászólás
    136

Tegnap volt a berepülés...

Hát nem volt sikeres Nem hogy átesett vagy leborult volna neeem! Még rosszabbat csinált a kis dög! Egyszerűen full irányíthatatlan volt! Ide-oda dülöngélt, össze-vissza száguldozott és épp csak annyira tudtam irányítani, hogy ne álljon be a földbe. Esély sem volt rá, hogy beállítsam, annyira kellett korrigálni, hogy a trimhez hozzá se tudtam nyúlni.
    1-2 percnyi légi szenvedés után az azonnali vészleszállás mellett döntöttem, megúszta a gép 2 rotorlapát töréssel...
    Legközelebb felszállás előtt kapásból balra és lefelé trimmelem, mert jobbra és felfelé ment iszonyúan...

Üdv.
    Andris

1PLANE2FLY3D4EVER

Hely
    Bp, 11.ker
    Telefon
    30/233-82-hatöt
    Hozzászólás
    3.688

Grat!
    Ha csak a lapát, az már fél siker, szrtm rendelj be belőle kb. 10-et, mert szrtm ennél a gépnél igencsak fogyó eszköz lesz.

Hely
    göd
    Hozzászólás
    136

Én is ezt gondoltam!
    Köszi!
    Üdv.
    Andris

1PLANE2FLY3D4EVER

Senior Member sterby logója
    Hely
    Miskolc
    Hozzászólás
    1.008

A tolórudakat meg kell erősíteni mert behajolhatnak és egy szervó (gyári) kevés a rotor mozgatásához.
    Érdemes némi helyet faragni a 2200-as akksinak, így az orrnehéz beállítás is segít az irányíthatüságban.
    A súlypontot az alábbi MSPaint képpel tudom jól bemutatni:

A rotorlezáró gombnál megemelve a törzsnek bőven előre kell buknia, a rotorsíknak pedig 1-2°-ot kell előre billennie.

Ja, és nem árt kiegyensúlyozni a rotorlapátokat, a rotorlapát hosszán a tőből indulva 1/3 és 1/2 között kell szigszalag darabokat rárakni. Ha le van kötve a rotorfelpörgető tengelye, akkor szabadon tud forogni, csak az oldalára kell fordítani a gépet és kész az egyensúlyozó mechanika.

Hely
    göd
    Hozzászólás
    136

Köszönöm a hasznos információt!

Tehát ezért ment felfelé... : És ezért nem igazán reagált amikor csűrővel akartam korrigálni!

Köszi, megmentettél! 8)

Üdv.
    Andris

1PLANE2FLY3D4EVER

Hely
    Bp, 11.ker
    Telefon
    30/233-82-hatöt
    Hozzászólás
    3.688

szia Sterby,

Ha le van kötve a rotorfelpörgető tengelye, akkor szabadon tud forogni, csak az oldalára kell fordítani a gépet és kész az egyensúlyozó mechanika.
    általában értem a dolgokat, de ezt picit kifejtenéd? ??? vagy esetleg képpel elmagyarázni?

- miért jó ha lekötöd? startnál pont az ami segít, nem?
    - oldalra fordítva mi változik? miért jó ez? normál repülésnél ennek milyen hatása van, vagy csak kanyarba van? vagy startnál?

Nem igazán értem. :-X Pontosabban, nem értem. 8)
    Nicns ilyen gépem, de ha a miénket a kiscsapat neadj ég megint felújítaná ez hasznos infó lehet.

köszi, üdv
    LAci

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve