Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12
Eredmény: 11 - 13 (13) összesen

Téma: Mini semi scale Dreidecker Triplane / Fokker DR. 1

Senior Member Nemes2008 logója
    Hely
    Budapest IX.ker
    Hozzászólás
    852
    Célba ért a masina!
    Szinte tökéletesen úgy viselkedik ahogy megálmodtam.
    Sajnos a figurázás gyenge pontom de háton megtettem vele majd egy egész iskolakört és jól vette az akadályokat remegő kezem ellenére is.
    Szembe szélnek mint ha dróton húznák nem billeg nem fordul ki a leszállás enyhe motorjárattal gyönyörűen sikerült.
    Eddig említett összes hibája eltűnt.
    Ugyan eléggé rá kellet trimmelni az oldalkormányra meg a csűrőre is kicsit úgyhogy az elhúzatást is felülvizsgálom.

A tanulság : mit sem ér az egész ha nincs jól valami beállítva.
    "A felhők fölött mindig kék az ég!"

Hely
    Budapest IX.ker
    Hozzászólás
    852
    Most már kezdek gyanakodni hogy nem is a gépben van a hiba hanem bennem!
    Gyakorlatilag képtelen vagyok a normál repüléstől eltérni.
    Most a háton repülést gyakorolgatom de vért izzadok közben és minden tudásom összeszedve is csak ocsmány átvezetéseket produkálok.
    Szóval nagyon nagyon kíváncsi lennék hogy viselkedik egy olyan ember kezében aki tud is repülni nem csak körözgetni.
    Egyenlőre ennyit tudtam belőle kihozni és a gép az tuti bírná még :
    https://www.youtube.com/watch?v=EQpGU7BMjso
    Utoljára módosítva: Nemes2008 által : 2015-08-26 23:29

Hely
    Budapest IX.ker
    Hozzászólás
    852
    Üdv Mindenkinek!

Sok időt töltöttem azóta a kis Fokkerral és nem bántam meg egyetlen pillanatát sem.
    Ugyan voltak problémák főleg mikor rácsuktam a csomagtartó ajtót de alig kis javítással ismét tökéletesen repképes állapotba került.
    Most már kezdek belejönni a reptetésbe és minden akadályt jól vesz nagyon.

Sajnos a le és elhúzatás kérdését azóta se tudtam megoldani rendesen mert az a nyüves motortartó valahol mindig elment (hibás anyagválasztás+pár orra bukás) és kezdhettem elölről mindent.
    Most harmadik alkalommal kezdem a mókát és kis elhúzatás még hiányzik meg talán a le is picit sok.
    De talpon háton késbe és egyéb helyzetekben igen szépen reagál függetlenül hogy ez nem műrepülő.
    Sajnos az irdatlan felhajtóerő miatt néha fura dolgokat csinál főleg a termikek dobalják össze vissza de a szembe szélben gyönyörűen megáll és akár már 4-5km/h szélben képes szinte helyben leszállni ilyen autógyro stílusban.
    Egyébként a kedvenc motoros gépem a mai napig főleg ahogy szárnyvégen helyben megfordul.

Tudnék még rajta javítani pár dolgot hogy még tökéletesebb legyen de annyira élvezetes vele a repülés hogy amíg nem törik vagy esik szét addig tuti szét nem szedem.
    Egyetlen dolog amit nagyon megbántam de nem tudok mit kezdeni vele az a futómű... enélkül nagyon hülyén néz ki de futóval csak betonra lehet landolni... ez igen nagy gond mert a legtöbbször nincs beton.

Most felszabadult a 25g motor és a 3cellás aksim... lehet megépítem 6mm depronból olyan 70-80cm körüli változatban is... bar az se holnap lesz.

Aki kedvet kapna egy ilyen jellegű mikrogéphez szóljon nyugodtan és mindent elmondok ami szükséges lehet a megépítéshez.

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve