Oldal: 1 / 10 12345 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (94) összesen

Téma: Hol engedélyezett reptetni?

Senior Member
    Hozzászólás
    2.196

Hol engedélyezett reptetni?

Sziasztok!

Ma repkedtem egy kicsit egy kis elektromos repülővel (U-Can-Do EPP) a régóta használt "repülőtéren" (Pilisvörösvár határában), amikor is megállt egy autó és kiszált belőle egy 50-es nő, majd megjegyezte, hogy lakott terülteten belül tilos "nagygéppel" repülni. Meg, hogy ha a rendőrök "elkapnak" akkor a gépet is elkobozhatják. :lol:

Persze volt egy két bökkenő, amit a "hölgy" nem vett figyelembe :
    - A rész, ami felett repültem, már kívül esik a lakott területről
    - Nem igazán tudta volna megmondani mi is a "nagy" gép
    - Gondolom fogalma sincs, hogy a parkflyer fordítása micsoda
    - Mint említettem elektromos kisgépről van szó

Bocs, hogy ezt kell mondanom, de ez egy példája a tipikus magyar mentalitásnak. :evil: Még szerencse, hogy a többség nem ilyen fafejű (többen szoktak odajönni, mikor reptetek, és megkérdezik, hogy nézhezik-e. Még jó, hogy nézhetik, nem az enyém a "légtér" :lol: ).

Mivel a fentieken kívül vannka robbanós repülőgépeim (mit eddig az említett helyen reptettem), ezért a következőket szeretném megtudni az esettel kapcsolatban :
    - milyen jogszabályok (törvény, rendelet stb.) érvényesek modellrepülő használatának helyére vonatkozóan.

Előre is köszönöm a válaszokat!
    "Nem számít, majd kitrimmeljük..."

Senior Member
    Hozzászólás
    836

Nem tudom Te mit reagáltál a .ülye pics.ra, Én szájba csaptam volna, nem tudom elviselni a buta nőket. Egyáltalán mi a fene baja volt, ezt nem értem :?:
    King II,W 60, W 36, T-Rex, Twister FP, Esky CP, Koaxok, Easy Star, Mini Mag, E-starter, Sky Lady

Senior Member
    Hozzászólás
    2.196

Én mindig megpróbálok kultúráltan viselkedni, még olyan esetekben is, ahol egyértelmű, hogy a "vitapartnerem" alapvetően téved. Néha vannak olyan emberek, akiket meg is lehet győzni (persze a kő tuskókat soha sem, mivel az ilyen emberek csak ismételgetik a magukét, soha nem hallják meg mások szavát).
    Mint említettem a nagytöbbség nem ilyen, többször volt már, hogy anyukák jöttek oda kisgyerekkel és megkértek, hogy mutassam meg a nebulóknak az éppen nálam lévő masinát. Természetesen ezt mindig örömmel megteszem, hiszen talán így ők is beleszeretnek ebbe a hobby-ba.

Azonban még mindig nyitott a kérédés, hol lehet pl. robbanómotoros repülővel repülni? Kedves jogász hallgatók/végzett jogászok, segítsetek már nekem egy picit!
    Előre is köszi!

Senior Member
    Hozzászólás
    919

Meg kellett volna kérdezni a hölgyet, hogy Ö mit javasolna.

Üdv

Senior Member
    Hozzászólás
    503

Sziasztok!

Kérdezzétek meg a mmsz@modellsport.hu e-mail címen! :wink:
    Üdv: Sailor

Senior Member
    Hozzászólás
    1.830

rendőrt?

Ha nem repítettél autók fölött, nem zavartad vagy veszélyeztetted a közúti forgalmat akkor meg kellett volna mondani hp.-nak hogy hívjon rendőrt.
    :lol: :lol: :lol: :lol:
    Ha még nem volt elküldve a p.-ba, majd a rendőrök elküldték vóna'.
    Néha elgondolkodom, hogy bizonyos fajta emberek minek születnek meg egyáltalán.
    (gyengébbek kedvéért: hp=hülye picsa)
    Csak úgy megjegyzem, ugyanmár hogyan szól hp. a Malév pilótáinak hogy lakott terület fölött vannak, azonnal szálljanak le? :lol:
    Minden esetben rendőrt hív?
    under a reboot

MODERÁTOR
    Hely
    RedOneHouse
    Hozzászólás
    832

Olyan, csak az egyik fél részéről kérdéses (amúgy persze teljesen egyértelmű) helyzetben, amikor semmiféle kihágás nem tapasztalható és a ráutaló magatartás is kizárható, tényleg érdemes feldobni a labdát, hogy hívjon rendőrt a másik fél. (Nevének, címének, telefonszámának és a pontos helyszín megadásával.) Ha a rendőr kijön, és kiderül (természetesen), hogy felesleges agymenésről van szó, elmarasztalják az illetőt amiért feleslegesen ki kellett jönniük, intézkedniük, stb.stb. Ha nagyon megvadult egyeddel állsz szemben (és még mindig nem bírja abbahagyni) lehet szólni a rendőröknek, hogy molesztálásért, nyugalom megzavarásáért és rágalmazásért szeretnél eljárást kezdeményezni vele szemben. Ha normálisan (erős kontrasztban a rágalmazóval) adod elő a mondókádat, a felesleges intézkedésért kihívott rendőr úgyis segíteni fog, illetve máris értelmet nyer amiért kijöttek.

A hagsúly a normálison van, tehát a rendőröknek nem szabad azt ecsetelni rögtön, hogy: "Miért nem a betörőket üldözik ahelyett, hogy...?", stb.stb.stb. ők mindig azzal foglalkoznak, amilyen esethez éppen kihívták őket. Az ilyen "támadók" pedig legtöbb esetben úgyis agymenést kapnak, amikor kiderül, hogy feleslegesen csinálták a fesztivált, és ahogyan Téged is, úgy a rendőrőket is fel fogja idegesíteni a hülyeségével. Ha sikerül megtartani a távolságot, a rend őrei úgyis látni fogják a valós helyzetet: azaz Te modellezel, míg egy másik önjelölt őrült nem hagy nyugton!
    .

Senior Member
    Hozzászólás
    350

Szisztok!

Egy kertvárosi részen lakom, ahol a ház előtt (fölött) szoktam repkedni a slow/parkflyer gépeimmel. Tőlünk 40m-re két házttömbben (10 család) rendőrök laknak, akik a teraszról szokták nézni amikor repülök. Ha ők beszólnak mit csináljak??? :shock: :shock: :shock:

Jocek
    ... egyszer régen láttam egy csupaszárny gépet repülni. Ma már el is hiszem, hogy repült!!

Senior Member
    Hozzászólás
    2.196

Sziasztok!

Kb. 1 hete küldtem egy e-mailt az MMSZ-nek, de eddig nem érkezett válasz a kérdésemre, mindenesetre most küldtem még egy levelet, hátha erre reagálnak (remélem csak nyaralnak/telelnek a tisztelt urak, és csak ezért nem válaszolnak).

Senior Member
    Hozzászólás
    350

... nyugi! Türelem kell hozzájuk! Tapasztalat!

Jocek
    ... egyszer régen láttam egy csupaszárny gépet repülni. Ma már el is hiszem, hogy repült!!

Oldal: 1 / 10 12345 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva