Oldal: 3 / 34 ElsőElső 123456713 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (333) összesen

Téma: Robbanomotorok beallitasai

Senior Member
    Hozzászólás
    878

Re: Robbanomotorok beallitasai

Hello Rodzsy!

Látom, hogy kissé magadra hagytak a problémával, no meg lehet, hogy azóta rájöttél a dolgokra.
    De azért osztom neked egy kicsit az észt! Merő jószándékból.
    Nem írtad meg milyen modell és mekkora a motor? Nem mindegy...
    De! Azért pörög fel az alapjáratod, mert kicsit túlmelegszik a motorod az 5-6 perc végére, amikor kifogy a tankod. Sajnos mindenki figyelmen kívül hagyja a szigorú tényt, hogy a levegőnek légnyomása és a páratartalma van! Ezért állt le bennt a melegben a motorod és nem állt le kinnt a hidegben! Kinnt és bennt egészen eltérőek az adatok! Ezek a motorok nagyon érzékenyek erre a két légköri tulajdonságra! Sokszor művészet őket beállítani! 20-25 fokban más gyertyát kell használni, mint 10-15 fokban. Az autós motorok nemcsak a megnövelt hengerfejjel hűtik magukat, hanem az alvázzal! Kell a jó és tiszta motorbak, az egész alatt ne legyenek porszemek amikor felcsavarozod, mert lerontja a hővezetést. Ha állítasz a porlasztón, akkor csak kis lépésekben maximum 5 fokonként! Egyelőre ennyit.

Sanyi bátyó
    Homo Sapiens Modellaricus

Member
    Hozzászólás
    34

Leegyszerüsítve:

Amennyiben az alapjárat ugrál:
    Tünet: kézben tartod a modellt, gázt húzol - persze nem pörgeted, mert megszakad- hirtelen visszaengedve kissé felpörög, akkor alul
    -kevesel-. Ez a karbin az ún. kistűvel lehet állítani, ebben az esetben nyitni, mindig 5 percet (az óra számlapjától kiindulva) addig, amíg be
    nem áll. Amennyiben viszont visszaesik -sokall-, tehát zárjuk.
    Bár a nagytű is okozhat ilyen broblémát.

Junior Member
    Hozzászólás
    9

Idézet rodzsy eredeti hozzászólása
    Üdvözletem.
    Nálam egész más tünetek vannak.megy a gép mint disznó ....Van még egy tünet amit idáig csak egyszer tapasztaltam hogy fordulaton megy és egyszercsak leáll.indul utánna megy max 30másodpercet majd ismét leáll.Ez egy zárt fűtött terembe volt. volt tekergetés is de mintha hozzá se nyúltam volna. > viszont mérgembe kivittem a 10-15fokra u.a. beállítással és semmi baja se volt.szerintetek?
    Üdv !
    Én akkor jártam igy egy 1:10-es monsterrel (t-15fe Hpi moci) amikor kicsi dugulás (olyan kis szöszszerű valami) volt a karburátorban. Nem volt üzemanyagszürő a rendszerben, nagymérvű elállítás hozott eredményt és teljesen instabil volt . Volt úgy hogy borulás ugratás után is kellett állítgani rajta(gondolom ahogy elmozdult a maszat). Tisztítás és szürőbeépítés óta nincs vele gondom.

Robika

Senior Member
    Hozzászólás
    161

Köszönöm a segítséget,de sajna még nem oldódott meg ez a problémám sőt azzal fokozódott,hogy már ebbe a - jó egy néhány fokba is jelentkezet eme tünet. Egyébként egy kyosho fw-05+ 2,5 ccm kocsiról van szó.
    a kanyarban meg csak keresztben ,ilyen ha olaj van az eredben

Senior Member
    Hozzászólás
    161

Sanyi bátyó említette a gyertyákat is.Ez mit is takar?

Senior Member
    Hozzászólás
    878

Hello!

A legjobb gyertyagyártó cég jelenleg a Rossi. Ő 10 fokozatban gyárt gyertyákat mindenféle alkoholos motorhoz. Ha jót akarsz magaddal és a motoroddal tenni, akkor csak Rossi gyertya!
    Írtam, egy hosszú cikket ebbe a fórumba a gyertyákról, de elfelejtettem hol van...bocsi...
    Lényeg, hogy mennyi nitrometán tartalom van az üzemanyagban!
    Autós motoroknál 15-25% nitrónál javasolom az R5-ös gyertyát. Nem derült ki, hogy milyen üzit használsz? Mert ez a legfontosabb info!

Sanyi bátyó

Senior Member
    Hozzászólás
    161

jets 16% os üzit szipákol a kicsike.

Senior Member
    Hozzászólás
    878

Hello!

A 16%-os nitrometán tartalmú üzemanyaghoz marad a javaslatom az R5-ös gyertya. Ha 10 Celsius fok alatt akarsz nyomulni a géppel, túlhűlés miatt, akkor átmenetileg R4, esetleg R3. De R5 alatti gyertyák nem kedvelik túlzottan a nitrometánt, hamar elfogynak.

Sanyi bátyó

Member
    Hozzászólás
    34

Aki valamicskét ért a motorokhoz, vagy már látott hosszú-löketű mokit, az tudja, hogy a gyertya az PICCO!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Bár miért ne reklámozzunk inkább egy Kínai termékeket, amit ránézésre, futott üzemóra nélkül véleményezel. (Sanyi bátyó)
    10-15 celsius alatt ne vigyél ki nitrót!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    15-ös nyálhoz 6-os gyertya kell, hűvös időben Cold!!!!!
    Folyamatos karburálási problémáid lesznek, bármelyik gyertyát választod.
    Többek között ezért megyünk áprilistól október elejéig!

Member
    Hozzászólás
    34

Fentebb olvastam, hogy valaki JET típusú üzemanyaggal megy.
    Gyerekek KEVERJÉTEK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!
    Ezek a motorok ricinusra lettek kitalálva..
    8% Ricinus, (nem versenycélra) 15% nitromethan a többi methanol.
    Amit a reklámokban lehet látni a különböző szinetikus adalékokból az (paraszvakítás).
    Egy tizeddel sem mész jobbat, de lényegesen többet fizetsz.!
    Az összetevők adottak, és megvásárolhatóak....

Oldal: 3 / 34 ElsőElső 123456713 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva