Szavazás eredménye: Melyik opció legyen a szarny toldalekhoz ?

Szavazók
62. Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
  • kek

36 58,06%
  • piros

22 35,48%
  • ne legyen

4 6,45%
Oldal: 47 / 56 ElsőElső ... 37434445464748495051 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 461 - 470 (552) összesen

Téma: lÉZERVÁGOTT KITTEK KÉPEI

Nagyon szép,minden elismerés,,

Amig nem láttam a turbo utánzó sípot, addig az ugymond "AZ ORDÍTÓ" légcsavar volt a menő.
    Most belegondolva a kettő kombinációja nagyon jó hang effektust hozna.Mivel én is imádom a Mustangot és mindent elkövetek a hang érdekében
    megpróbálom a sípot is beiktatni.
    Ugyanis, a saját részemre sikerült olyan üvöltő llégcsavart gyártanom (reszelni) ami jobb mint a bolti sonic.
    Hozzátenném hogy a bolti sonic légcsavar is nagyon jó, csak ritkán kapható a megfelelő motor teljesítményhez.

Van egy link ami csak a légcsavar efektust próbálja bemutatni,(élőben nagyon jó) ami a vidin sajna nem igazán jőn át.

https://www.youtube.com/watch?v=xmfJmsoJvEo

Szép repülést Jó időt Szép landolást
    Nem az olaj csepeg belőle !! Csak a benne rejlő ERŐ izzad.

Senior Member HC logója
    Hely
    Miskolc
    Telefon
    emailt írj!!!
    Hozzászólás
    5.019
    Érdekelne az "ordító" légcsavar technikája! mit kell figyelni,mikor lesz jó hangja egy légcsavar+motor kombinációnak?
    Nekem van egy Extrám (1600mm-es, 10ccm ASP-vel) és dögösen ordít (imádom ennek is a hangját). valami ilyet szeretnék alapból én is itt elérni (+ a síp).

Senior Member
    Hozzászólás
    4.474
    Nem küldöm... nem lett időm...
    06704256904

Senior Member HC logója
    Hely
    Miskolc
    Telefon
    emailt írj!!!
    Hozzászólás
    5.019
    Nem is kell (köszi). Xara-ba körberajzolom.

Senior Member
    Hozzászólás
    4.474
    Azt akartam elmondani ,hogy kell az xarban vektorizalni. De sajnos nem jutottam el a muhelyig
    06704256904

Senior Member HC logója
    Hely
    Miskolc
    Telefon
    emailt írj!!!
    Hozzászólás
    5.019
    Értem. Ha van könnyebb megoldás a körberajzolástól, az érdekelne (esetleg telón?)!

Szia

Csak a saját tapasztalatom tudom elmondani az "ordító" légcsavarral kapcsolatosan,ugyanis egy véletlen folytán elbaltáztam a reszelést.
    Néha amikor rámtör a mérhetetlen unalom,nekiesek és reszelek egy légcsavart.Igy tünt fel hogy egyes légcsavarjaimmal valami nagy baj
    van.A lényeg az hogy aerodinamikailag nem megfelelő.Működés közben olyan káros légörvények keletkeznek ami egy adott fordulatszámnál
    halhatóvá válik.Igy eljutottam a gondolatig hogy szándékosan belerondítottam az aerotörvénybe.Sokadik kisérlet után odáig értem hogy
    (elektromos-ról van szó) legalább 80 A-s motor és 8000 ford körül már igencsak hallani a zajt.
    Mint írtam sok kisérlet után (ami nem az asztalon pörgetést jelent hanem élőben repülve) a tollak végén Kb 20mm hosszan,a belépő és a
    kilépő éleket szögletesre reszeltem.Ily módon elveszítve a "kés" hatást olyan turbulens örvény keletkezett ami halhatóvá vált.
    Az ugymond "hangolást" fokozatosan csináltam és mint köztudott minden egyes reszelés után balanszírozás az nagyon fontos.
    Természetesen ez a művelet teljesítmény veszteséggel jár,de számomra teljesen elhanyagolható mert bőven túl van motorozva a madár.
    Sok megoldás van,Pl lyukat is lehet fúrni a tollak-ba,(akár többet különböző szögben) az átmérő próbák után derül ki hogy melyik
    a jó,,
    Egyszónak is száz a vége,,(mondja a közmondás) a lényeg hogy valamilyen módon (kissebb-nagyobb)mértékben rontottam a jónak
    látszó propin.

Üdv

Senior Member HC logója
    Hely
    Miskolc
    Telefon
    emailt írj!!!
    Hozzászólás
    5.019
    Köszönöm az infókat, nagyon érdekes volt! Már sejtem mire figyeljek, ha "hangos" légcsavart akarok választani.
    Nekem hangban a Master Airscrew légcsavarok váltak be és ilyen fazonnal:

Igen,vannak már gyári kivitelezésüek amik azonnal tudják a dolguk,,Nem akartam tulzottan bele mélyedni,bár mostanság (tavaszra)legyártok egy
    náhány negatív tollvégűt) azon kisérleteztem hogy milyen hatást lehetne elérni.Ugyanis sokkal könyebb kiegyensulyozni.
    Viszont sokkal nagyobb a kockázat a kritikus fordulatszám elérésekor (ugyanis "berobbanhat")("a fagyi visszanyal") mert az aktív rész az húz,
    a toll vég pedig ellenttol így előidézve a hangefektet.Persze csak ésszel hogy minél kevesebb kárt okozzak magamnak.

Senior Member HC logója
    Hely
    Miskolc
    Telefon
    emailt írj!!!
    Hozzászólás
    5.019
    A téma olyan érdekes, hogy megérdemelne egy külön topicot is!
    Mit értesz negatív tólvégen (állásszög?)?

Oldal: 47 / 56 ElsőElső ... 37434445464748495051 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva