Oldal: 2 / 19 ElsőElső 12345612 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (183) összesen

Téma: Foliázás.......

Senior Member
    Hozzászólás
    2.196

Foliázás.......

Biztos nem fólia, mivel nem elég egyenletes a felülete (lásd a zsanérok melletti piros felületet a jobb oldalon).
    "Nem számít, majd kitrimmeljük..."

Senior Member
    Hozzászólás
    1.955

Foliázás.......

Akkor ez ugy nezhet ki hogy van egy uj repulom festes nelkul/vagy alapfestessel/ es egy kulon festomuhelyben designet adnak neki.

Senior Member
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    1.585

Foliázás.......

Sziasztok!

Az Oralight és az Oracover között a súlyán kívül van-e a nagyságrendi különbség a fólia erősségében, ellenállóképességében?

Kiemelt fórum támogató
    Hozzászólás
    4.564

Foliázás.......

Az OraLight többnyire a könnyü Parkflyer-eknel hasznalatos es lenyegesen gyengebb/vekonyabb mint a standard OraCover folia.
    De mindettöl függetlenül, ez is nagyon erös bevonatot biztosit, csak a zsugorasa is gyengebb, nehogy szetroppantsa a Parkflyerek gyengebb szerkezetet.

Nyilvanvalo hogy azert "Light" (könnyü) a neve is, nem ?? :-)

Direkt "kedves csaladtagok" szamara lett keszitve

Senior Member
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    1.585

Foliázás.......

Azért ez szépen zsugorodik, legalább is jó vele dolgozni.

Senior Member
    Hozzászólás
    710

Foliázás.......

Sziasztok!

Fel szeretnék tenni egy kérdést, jegyzem előre nagyon kezdő kérdés, így ha lehet ne nagyon köpködjetek meg.

Ezek a fóliák öntapadósak? Vagy amikor meleg éri őket akkor ragadnak meg? Hogy van ez? Mert az egyértelmű, hogy hőre egyéb más pl oracal fólia is zsugorodik.

Azért is kérdezem, mert most voltam egy dekoros cégnél táblát gyártatni, és ott volt egy másik fajta öntapadós fólia miből vettem, egyet próbának.
    Csak a nevére nem emlékszem. De vékonyabb az anyaga mint az oracalnak [öntapadós]

Apropó ha van egy alap fólia réteg, amire rá vanak húzva más színből a dekorok, hogyan lehet eltávolítani a dekorokat, hogy az alap réteg megmaradjon?

Üdv.

GorCseW
    Extra involatus non est vita, si est vita, non est ita

Senior Member
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    1.585

Foliázás.......

Szia Gorcsew!

Az Oracover/Oralight és a többi hasonló fólián hőre aktiválódó ragasztó van.
    Az Oracovernek van egy változata, az Orastick, ez öntapis. Ezzel vontam be a Beavert, de ez nem zsugorodik annyira. Inkább a dekoráció elkészítéséhez jó, ill. habgépekre.
    Az, hogy minél vékonyabb, a súly miatt fontos lehet.

Hogy hogy lehet eltávolítani a többi réteget... Talán hajszárítóval, de nem lennék biztos az esztétikus végeredményben.

Ennyi az infóm a témában...

Üdv: Fülee

Kiemelt fórum támogató
    Hozzászólás
    4.564

Foliázás.......

Szia Fülee,

sokan hasznalnak öntapados foliat (többnyire mivel ez olcsobb es külön foliavasalot sem kell beszerezni hozza) de ez csak egy "félmegoldás" !!
    Ezek egy bizonyos, nagyon minimalis, mertekig zsugorodnak is höhatasra (persze azoknal amelyek höhatasra veletlenül eppen tagulnak, mocskosul ra tudsz fazni !!)
    Sima, egyenletes, nagy felületek bevonasara ezek kivaloan alkalmasak, viszont egy komplikaltabb, erösen ivelt felületre mar szinte egyaltalan nem !! Tovabba, napsütes, vagy öregseg altal okozott gyürödesek, buborekok eltüntetese is mar szinte lehetetlen !!

Ugyanez a problema a gyarilag bevont, u.n. ARF, RTF gepeknel, ahol az epitö cegek a foliazast egy egyszer zsugorithato foliaval vegzik vakumos felfeszitessel. Ezek a foliak is csak egyszer zsugorithatok !!!

A modellezö-foliak viszont direkt erre a celra lettek kifejlesztve !!
    Höhatasra nem csak hogy a rajuk felhordott ragaszto-reteg olvad meg, hanem nagymertekben zsugorodnak is tovabbi es akar többszörös hökezeles hatasara is.

Amennyiben egy gepet a foliazas utan még tovabb cicomazni szeretned, itt mar ajanlatos a zsugorfolia tetejere egy nagyon vekony öntapados foliat feltenni egy masik reteg zsugorfolia helyett
    A zsugorfolia magatol nem ragad, tehat fel kell elöbb melegiteni egy bizonyos höfokra ahhoz hogy tapadjon az erededi folia-retegre. Itt viszont akkor az a problema, hogy az eredeti foliareteg is meglagyul, vagy eppen még tovabb zsugorodik, es igy sohasem fogod tudni közös nevezöre hozni az egeszet, magyarul= teljesen szar lesz az egesz diszitendö felületed !!

Tehat elöbb zsugorfoliaval boritsd a geped felületet, majd utana egy nagyon vekony öntapados foliaval diszitsd vagy cicomazd !!

üdv,

Charles

PS: erre most rögtön többszazan fognak irogatni, hogy igy meg ugy az öntapados tapeta, meg mit tudom en milyen masfajta cuccok, a legjobbak, de ez amit fennt leirtam (tovabba egy elöbbi leirasom a forumban "Foliazas" cimszoval), az a modellezesben legszelesebben elfogadott, tovabba a folia-gyarto cegek es sok profi modellezö altal ajanlott eljaras.
    Itt ehhez erdemes lenne még a Baloo kollega altal is megemlitett cikket megnezni az RC-Universe oldalan !!

http://www.rcuniverse.com/magazine/a...article_id=726

Charles

Senior Member
    Hozzászólás
    710

Foliázás.......

Sziasztok!

Lehet, hogy a hétvégén kipróbálom, hogy hogyan elhet eltávolítani a fóliát.
    egy helyen megkezdem mondjuk hajszárítóval, vagy elviszem a hőlégfúvót a cégtől.

Minden esetre jobban örülnék neki, ha nem a saját káromon kellene ezt megtanulnom.
    Ha lesz valami eredmény akkor majd beszámolok.

Közben meglett, hogy milyen öntapis fóliát vettem:

http://www.mactac.com/

370 ft volt métere. És ez vékonyabb mint az öntapadós oracal.

Üdv.

GorCseW

Idézet Fülee eredeti hozzászólása
    Hogy hogy lehet eltávolítani a többi réteget... Talán hajszárítóval, de nem lennék biztos az esztétikus végeredményben.
    Extra involatus non est vita, si est vita, non est ita

Kiemelt fórum támogató
    Hozzászólás
    4.564

Foliázás.......

Szia Gorcsew,

ezeknel az öntapados foliaknal az a problema, hogy a rajtuk hasznalt ragaszto nem lagyul ki, vagy enged el hö hatasara. Többnyire kemiai anyagokkal lehet csak az utanuk visszamardt ragacsot eltavolitani (körömlakklemoso, aceton, etc...)

Nekem is vannak szinte az eszmeletlensegig agyon-csicsazott szarnyaim, törzseim, amiket hasznalt-gep gyanant vettem anno dazumal, de csak ugy lehet öket eltavolitani, ha mindjart az eredeti zsugorfoliazas eltavolitasaval kezdem a mütetet :-(

Itt ilyenkor tenyleg az a legegyszerübb megoldas, ha mindjart höfuvo segitsegevel (legyen az anyuka hajszaritoja, vagy ipari höfuvo, mindegy) "leemeled" az eredeti alapreteget a gep felületeröl. Igy azzal együtt lejön az összes raragasztgatott extra foliazgatas is egyszerre.

Mint mar az elöbb is irtam, ha az öntapados foliareteg egy zsugorfoliazott felületre lett felteve, a hösugarzoval meg több kárt is okozhatsz mint hasznot !!!
    A höhatasra a regi zsugorfolia tovabb zsugorodhat es igy, egy gyengebb szerkezetü gepnel, még akár a bordazatot is összeroppanthatja, vagy megtekerheti a szarnyadat !!!

Ha valoban rendes es szakszerü munkat akarsz vegezni, akkor mar eleve szedd le a regi foliazast, csiszold at a fa-szerkezetet es huzdd at az egeszet ujra egy uj Oracover (vagy barmi mas) bevonattal !!

Megertem azt is, hogy az ujonnan vett öntapados folia nagyon olcso, de szerintem nem lesz hasznalhato kinn a szabadban !! A napsütes hatasara könnyen meglagyulhat, levalhat, egyszoval a MacTac foliakat nem eppen modellezeshez talaltak ki !!!
    Amennyiben a konyhaszekrenyt, vagy a polcaidat akarod bevonni vele, arra eppen megfelel !! De modellezeshez felejtsd el !!!

De mindegy !! Mindenki olyant hasznal ami eppen tetszik neki

Amugy pedig, hamár mindenáron ragaszkodsz az öntapados foliakhoz, inkabb a reklamos cegektöl probalj idöjaras-allo vekony foliakat beszerezni !!!

üdv,

Charles

Oldal: 2 / 19 ElsőElső 12345612 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve