Oldal: 3 / 19 ElsőElső 123456713 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (183) összesen

Téma: Foliázás.......

Senior Member
    Hozzászólás
    710

Foliázás.......

Szia!

Félreérthető voltam azt hiszem.

Rendes zsugorfóliázott a gép, és szerintem a dekor ami rajta van az is Oracover fóliából van. Tehát 2 modellezős fólia egymáson.
    A szárny felső felülete nem teszik túlzottan.

Az öntapisat azért vettem, hogy a szárny alját becsíkozzam vele. [az most sima fehér]

Minden esetre köszönöm az intelmeket, szerzek valahonnan egy törött repülő alkatrészt, amin van még ép felület és azon kisérletezek majd.

Az öntapisnak még az az előnye, hogyha belocsolod előte a felületet akkor azon tud csúszkálni a dekor így pontosan lehet pozícionálni.

Tehát öntapadósat csak dekornak használnék, és ha leválik, hát akkor gyakran változik a desing. Ezt is lehet előnyként tekinteni.

Üdv.

GorCseW

Idézet cbruder eredeti hozzászólása
    ezeknel az öntapados foliaknal az a problema, hogy a rajtuk hasznalt ragaszto nem lagyul ki, vagy enged el hö hatasara. Többnyire kemiai anyagokkal lehet csak az utanuk visszamardt ragacsot eltavolitani

Mint mar az elöbb is irtam, ha az öntapados foliareteg egy zsugorfoliazott felületre lett felteve, a hösugarzoval meg több kárt is okozhatsz mint hasznot !!!

Megertem azt is, hogy az ujonnan vett öntapados folia nagyon olcso, de szerintem nem lesz hasznalhato kinn a szabadban !! A napsütes hatasara könnyen meglagyulhat, levalhat, egyszoval a MacTac foliakat nem eppen modellezeshez talaltak ki !!!
    Amennyiben a konyhaszekrenyt, vagy a polcaidat akarod bevonni vele,
    Extra involatus non est vita, si est vita, non est ita

Senior Member
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    1.585

Foliázás.......

Szia Cbruder!

Köszi a fóliázós linket, ezt még nem láttam.
    Zseniális ahogy a fickó dolgozik, nem gondoltam, hogy hőlégfúvóval/hajszárítóval így meg lehet könnyíteni a munkát...
    Én csak utólagos feszítésre használtam.

Senior Member
    Hozzászólás
    710

gr / m2

Sziasztok!

Nem tudjátok véletlenül, hogy az oracovernek illetve az oralight -nak mennyi a súlya m2-re vetítve?

Üdv.

GorCseW

Kiemelt fórum támogató
    Hozzászólás
    4.564

Foliázás.......

http://www.buegelfolie.de/site.jsp?n...91154347495156

Mivel az Oracover több foliatipussal rendelkezik, te pedig nem emlitetted melyik folia erdekel igazan, igy majd szepen kikeresgeled magadnak !! 8)

Mellesleg, ugyanezt te magad is be tudtad volna pötyögtetni a Google-nél, nem ...??

üdv,

Charles

Senior Member
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    1.585

Foliázás.......

Az origomodell webshopjában a súlyok is meg vannak adva.

Kiemelt fórum támogató
    Hozzászólás
    4.564

Foliázás.......

Persze ha a vedöfoliat is lehuzod rola a ragasztas elött, könnyebb lesz felvasalni es a sulya is lenyegesen csökken ......

Senior Member
    Hozzászólás
    710

Foliázás.......

Mea culpa, mea maxima culpa
    Tényleg lusta voltam.... [és nem is jutott az eszembe]
    Igérem, felírom a táblára, vagy akár ide a fórumba százszor, hogy a "gugli a barátom...."

Üdv.

GorCseW

Mellesleg, ugyanezt te magad is be tudtad volna pötyögtetni a Google-nél, nem ...??

Kiemelt fórum támogató
    Hozzászólás
    4.564

Foliázás.......

Szia Gorcsew,

szivesen !!

De ezek a sulyok tulajdonkeppen csak a tenyleg nagyon könnyü gepeknel, vagy esetleg nagyon erzekeny vitorlazo gepeknel erdekesek !!

Egy trainer bevonasanal mar pl. az az egy-ket gramm oly mindegy..... ott inkabb a "nyuzhatosag"-ra törekedj !! :-)

üdv,

Charles

Senior Member
    Hozzászólás
    710

Foliázás.......

Szia!

Igazából csak arra voltam / vagyok kíváncsi, hogy mennyi a különbség az öntapis és e között. A héten megyek megint a dekoros céghez és akkor kifaggatom a hölgyet, hogy mi merre hány óra, és azután beszámolok.

Üdv

GorCseW

De ezek a sulyok tulajdonkeppen csak a tenyleg nagyon könnyü gepeknel.....

Senior Member
    Hozzászólás
    710

Foliázás.......

Sziasztok!

Voltam ma megint a dekoros cégnél, készen lettek a tábláim.
    Sajnos pontos súlyt nem tudtak mondani [ők vastagságra mérik], de volt ott éppen egy nyomdatechnikus hölgy, aki azt állította, hogy ez a MACTAC fólia könnyebb mint a normál 80 gr -os papír.
    Akkor viszont ha így van sokkal egyszerűbb a dekorálás véleményem szerint, mert csak fel kell tenni az alap zsugor fóliát, és a felületekre nagyon részletgazdag dekor applikálható [főleg, ha előre kivágatom] ebből az öntapadós anyagból, ami vizesen könnyen pozicionálható és felrakható.
    Már csak a tartósság a kérdés.
    Minden esetre belevágok és elkészítem ebből a CAP-em szárnyának alsó dekorját.
    Aztán ha egyben marad a gép akkor év végére kiderül, hogy mennyire tartós.

Üdv.

GorCseW

Oldal: 3 / 19 ElsőElső 123456713 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve