Oldal: 1 / 12 1234511 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (115) összesen

Téma: Cheerson CX-10

Senior Member
    Hely
    Óbecse, Szerbia
    Telefon
    +38163519074
    Hozzászólás
    639

Cheerson CX-10

Egy bemutatkozás ;D

Ime egy rövid video is:

https://www.youtube.com/watch?v=_b-GFFCX5p0

Junior Member
    Hozzászólás
    25

Re:Cheerson CX-10

Csak jönne már az enyém is!

Junior Member
    Hozzászólás
    25

Tegnap megérkezett, de csak most tudtam próbálni. Hát ez baromi jó!
    Első multirotorosom, régebben volt egy tescós mini helim. Ez sokkal jobb!
    Gyakorlásképp tegnap játszottam egy pioneer x3 -mal. Ezt szerintem könnyebb irányítani, pedig az se rossz.
    Gyakorlókeret rajta van, de szerintem le is veszem mert csak plusz súly
    A kutyának is tetszett, majdnem elkapta, de aztán megbeszéltük, hogy inkább hagyja békén
    Egyébként cx10A, Tehát a headless módos, azt még nem is próbáltam.
    Kérdés: ha erősebb töltővel töltöm (Xiaomi power bank, vagy tablet töltő, mindkettő 2A max), akkor az rossz akkunak?

Senior Member smith_hun logója
    Hely
    Pécs
    Hozzászólás
    2.085

Ha a töltőfeszültsége az USB-csatin marad az 5,5V, de nagyobb az áramerőssége, max. gyorsabban tölt fel...PC-USB-n stabil 23-24perc a töltés, ha fali mobiltöltőről nyomom fel, akkor majdnem 10perc...
    DJI Phantom FC40 Hybrid
    X-UAV mini Talon + DragonLink v3.
    FRSKY Taranis X9D Plus + 8dbi antenna + DragonLink v3.

DJI Phantom beállítási leírás

Kiemelt fórum támogató Tomcs logója
    Hely
    Bpest XIV.
    Telefon
    +3670 5025448
    Hozzászólás
    4.841

hát szerintem max 1c töltèst adjatok neki. nem hiszem hogy a gyorstöltès jót tesz ezeknek a pici akkuk nak.
    de van már itt ezeknek a pici gèpeknek topicja kár volt nyitni mèg ezt is szerintem
    forum.rcmodell.hu/index.php/topic,128576.150.html
    minden ami repül...

+3670 5025448

Junior Member
    Hozzászólás
    25

A power bank 5V -on adja ki magából a max 2A -t.
    Az még az érdekes, hogy elvileg az usb csatiba épített piros led addig világít, amíg fel nem töltött. Namost én ha bedugom, akkor először világít kb egy percig, aztán kialszik. Nem hinném, hogy ilyen hamar kész
    Egyébként 1A -es iphone töltőfejjel kb 10 perc töltés után repült 5 percet (prop védő kerettel).

Ha nem vagyunk itt jó helyen, akkor tőlem átmehetünk a micro topicba is. Az se pörög, szóval nem fogjuk elveszteni a fonalat

Senior Member smith_hun logója
    Hely
    Pécs
    Hozzászólás
    2.085

Ha az 5-6percet tudja, akkor feltöltötte csutkára az akkut...először én is ezt hittem róla, hogy nem tölti fel rendesen, aztán mégis kirepülte az idejét...
    DJI Phantom FC40 Hybrid
    X-UAV mini Talon + DragonLink v3.
    FRSKY Taranis X9D Plus + 8dbi antenna + DragonLink v3.

DJI Phantom beállítási leírás

Junior Member
    Hozzászólás
    25

A power bankról töltöm most (xiaomi mi 10400). Kb 1 percig világít, aztán kialszik. De ha megnyomom a bankon a gombot, ami a töltöttségi ledeket villogtatja, hogy mennyi van még az akkuban, akkor megint elkezd világítani majd megint kialszik a piros. (egyébként is tölt a bank, nem kell a gombot nyomni neki).
    Most olvasom a kézikönyvben, hogy bármilyen okostelefon töltőfejével lehet tölteni, kivéve apple Na mindegy, egy töltés kapott csak vele.
    (bár nem tudom azzal miért ne lehetne)

Junior Member
    Hozzászólás
    25

Na pár körön túl vagyok azóta. Még mindig a power bankról töltöm, nagyon jó, kb 10 perc alatt kész és 5 percet repülök vele.
    Levettem a tanulókeretet, így sokkal reszponzívabb és kicsit tovább is bírja szuflával. Aztán egy-két nagyobb zakó után észrevettem, hogy az egyik prop vége kicsit görbe. visszaegyenesítettem egy szemöldökcsipesszel, és inkább visszaraktam a keretet
    Csináltam videót is fejkamerával, de így felhős idő+szoba elég gyenge lett a minőség, úgyhogy inkább fel se rakom. Majd szélcsendben kiviszem, bár a felvételen nem sok látszik a kis mütyűrből már 4-5 méterről sem
    Egyébként nagyon megszerettem. Azért vettem, hogy kipróbáljam, tetszik-e egyáltalán ez a quad-dolog. Hát tetszik!
    A következő egy Syma x5c-1 lesz. Bár nagyon szívesen építenék magamnak egy jobb fajtát, de azért 100+e Ft-ot nem áldoznék a dologra. Amint lesz a Syma Banggood UK raktáron, már rendelem is (bár most elég rossz a dollár
    És egy kép:
    https://app.box.com/s/o9chd0pv8qz4lot69zrm222qi58nv8tp

Junior Member
    Hozzászólás
    25

Oké, quadcopter-tanulság No1: Ne játsz a kutya vizes tálja közelében..
    Szétszedtem, hajszárító, látszólag száraz mostmár, de hagyom még pihenni. Pont mellette álltam, szóval gyorsan kikaptam a vízből, de teljesen elmerült....
    Reménykedés..

Szerk.:
    Most látom csak, itt nincs időkorlát a szerkesztésre, szóval elnézést a sok új kommentért!

Egyébként durva ez a gép, összeraktam, működik

Oldal: 1 / 12 1234511 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve