Eredmény: 1 - 4 (4) összesen

Téma: Valakinek van ötlete? Tamiya TGS

Senior Member tibyy17 logója
    Hely
    Győr
    Telefon
    20/9805-230
    Hozzászólás
    113

Tamiya TGS Restoration

Sziasztok!

Hozzám került egy 1000 éves Tamiya TGS (on road) 1:10. A kocsin minden működik tökéletesen, még a motor is, de egy alkatrész hiányzik ami kissebb fejfájást okoz ezért szeretnék segítséget kérni. A probléma az hogy a kuplung harang és a spur összekötő fogaskerés hiányzik kompletten (tengely, fogaskerés, csapagyák, fedő-leszorító műanyag).
    Egy külföldi furom tagnak hála kaptam linkeket komplett robbantott ábráról, alkatrész számokkal :-)
    Az újjá építés folyamatairól értesülhettek itt, képekkel.
    Utoljára módosítva: tibyy17 által : 2015-01-27 20:51

Hely
    Győr
    Telefon
    20/9805-230
    Hozzászólás
    113

Update:

Még sok sok alkatrész van úton, de a kasztni már megjött én pedig beszereltem a világítást.
    Csatolt k Csatolt k

Hely
    Győr
    Telefon
    20/9805-230
    Hozzászólás
    113
    Ma a felniken és a kasztni tartókon kívül minden alkatrész megjött. sikerült össze rakni és kipróbálni, naggggyon ott van, igaz nem egy végsebesség bajnok, de adja a nitro feelinget. Nem postolok képeket az alkatrészek beszereléséről, hiszen semmi extra nem történt csak pár csavar ki, alkatrészek be és csavarok vissza.
    Viszont van még egy hiányos rollerem amihez sok alkatrész úton van a messzi kínából, ebbe a rollerbe egy gx-15 motor kerül beépítésre. Amint elkészül a 2. ugyan ilyen XBG TGS kocsim arról is küldök képet, nehogy megszóljatok emiatt.
    Viszont a Clio kasztnit szeretném átfesteni, de kívülről, valaki csinált már ilyent? Esetleg ötlet a lexan külső megfestéséhez? Elég bonyulúlt mintát sikerült találnom ezért szeretném kivülről pingálni nem valami perverzióról van szó
    Kép a mintáról amit felszeretnék rá festeni, a monster felirat és logó matrica lesz, de a fehér alja és a fentről lefolyó fekete lenne az elképzelés...
    Csatolt k Csatolt k
    Utoljára módosítva: tibyy17 által : 2015-02-10 18:19

Hely
    Győr
    Telefon
    20/9805-230
    Hozzászólás
    113
    Nos mivel itt ennyien reagáltatok így megint csak a külföldi forumról kapott infót tudom itt megosztani. Mikor ott előáltam a kívülről festem meg a kasztnit elképzelésemmel, majdnem fejemet vették, mivel ebben az esetben minden kissebb koccanás és oda verés meglátszik rajta, viszont mivel iszonyúan karcos a Lexan kasztni külseje, ezért a szentségtörést fogok elkövetni és tényleg kívülről fogom lefesteni, mert ha csak a karcok nagy részét fedi le a festék akkor is megéri, csak majd tényleg úgy kell használom, hogy vigyázok rá mint a hímes tojásra.

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva