Oldal: 26 / 28 ElsőElső ... 1622232425262728 UtolsóUtolsó
Eredmény: 251 - 260 (277) összesen

Téma: MULTIPLEX Heron

Senior Member Szpeti logója
    Hely
    Békéscsaba
    Hozzászólás
    3.779
    Nekem nem. 150-200ról szoktam indulni. Mondjuk én kényelmes vagyok. Kemencében nem szeretek kint lenni.

Kiemelt fórum támogató Tomcs logója
    Hely
    Bpest XIV.
    Telefon
    +3670 5025448
    Hozzászólás
    5.253
    150m ok, alatta nekem is csak tartás volt... Ezért vagyok kíváncsi.
    Háát a nap az én kopasz fejemnek sem a barátja
    minden ami repül...

Senior Member mallan logója
    Hely
    Budapest IV.
    Hozzászólás
    782
    Nekem már sikerült
    Ergo nem lehetetlen.
    Nem az én gépem volt, többször emelkedtünk ki vele 60m alól, gond nélkül.
    A gép tudja, a termik ami 200-on emel, az alatta is emel, csak sokkal szűkebben. alacsony tekeréshez mindenképpen jól be kell állítani, snap-flap mix is nagyon sokat segít.
    Közben persze figyelni kell, de nem pánikolni, mert 60m-ről még egy dugó is belefér adott esetben a géppel.
    Egy idő után rááll a szemetek, kezetek, és rájöttök sokkal kényelmesebb lent, mert nem fáj a nyakad, meg van benne sportérték is.

Barna

Hely
    Bpest XIV.
    Telefon
    +3670 5025448
    Hozzászólás
    5.253
    Ez lesz az idei cél
    Én 200m fölé nem szeretek menni már csak ezért is fontos lenne megtanulni ezt. 80m - 200m ig emelkedni nekem elég lenne
    Lehet tudni hogy valami extra könnyű gép kell hozzá?
    Ez az említett snap-flap mix mit jelent pontosan?
    minden ami repül...

Senior Member mallan logója
    Hely
    Budapest IV.
    Hozzászólás
    782
    Szia Tomcs,
    Nem tudom, hogy extra könnyű volt-e a gép, amivel repültem, csak megkért a tulaj, hogy állítsam be, és ha már a kezembe volt repültem is vele

Snap-flap annyi, hogy magassági húzásra íveli a szárnyat minimálisan. tehát magassági húz, akkor az egész szárny ívelése kb 2-3mm-et lefele mozog arányosan.
    Ez sokat segít, hogy ne forduljon le a gép szűk körről. Ahogy kopig a sebesség, és vele a felhajtóerő a szárny ívelésével egy részét visszakapod (persze ez nagyon tufa így)

200m egy ilyen géppel még kényelmes szerintem, ha sokat nézed ebben a magasságban hamar rááll a szemed, nagyon gyorsan megszokja a szemed, megtanulod mit kell nézni, mire kell figyelni.

Barna

Hely
    Bpest XIV.
    Telefon
    +3670 5025448
    Hozzászólás
    5.253
    Köszönöm a jótanácsokat
    csendben figyelek tovább.
    minden ami repül...

Senior Member
    Hozzászólás
    226
    Sziasztok.
    Termikelni nekem is sikerült már a Heronnal. Nagy magasságot én sem szeretem. Olyab 80-100méteren szoktam keresgélni. Siklatni szoktam lehetőleg kis sebességgel minél szélcsendesebb meleg időben. Ha állsz a réten, semmi légmozgás mellett és egyszer csak feltámad egy pillanatra egy forró szellő, akkor azt kell figyelni honnan jött. Az a termik! Magasabb fűben ilyenkor még látszik is. Olyan minhta valami állat futna a nagy fűben .
    Ilyenkor kis sebességgel kis süllyedéssel egyenesen repülök azt az irányt keresztezve ahonnan jött a termik. Közben figyelve a gépet. Ha pl felbillen hirtelen a bal szárny akkor bal oldalt van a termik. Vagy ha az egész emelekedik akkor pont átrepült a közepén. Ilyenkor gyors foruló és körözés ott ahol emelt. A körözést lapos fordulókban csinálom a kis magasság miatt. Általában oldalkormánnyal. Egy kis gyakorlással megtanulható. Érdemes figyelni a madarakat hol tekernek. Akkor keresni sem kell, megmutatják hol az emelés.

Senior Member
    Hozzászólás
    226
    Fontos a jó súlypont is. A legtutibb a semleges súlypont. 80-100m magasságból motor nélkül megtolni a magasságit egy pillanatra. 45° körül zuhanjon a gép. Ha felrántja az orrát akkor akkut hátrébb, magasságot hozzátrimmelni. Ha az orrát a föld felé tolja és bele kell durván nyúlni akkor akkut elöre, magasságit hozzátrimmelve.
    A jó súlypontnál a gép önmagát kihozza a zuhanásból egy szép íven lassan visszaáll siklásba. Semleges súlypontnál pedig megtartja a kb 45 fokos szöget.
    Ja és kis kitéréséket használok termikhez.

Hely
    Bpest XIV.
    Telefon
    +3670 5025448
    Hozzászólás
    5.253
    Az a fő gondom hogy magassági mikor áll megfelelően
    Meggyőződésem volt hogy vitorlázók azért repülnek annyit hogy ezt beállítsák
    Ha siklásban tartja a magasságot ekkor kilassul nyilván ez már nem jó. De ha begyorsul és picit emel így tartja a magasságot ez gondolom jó.
    Sima siklásban se keljen húzni a magasságit gondolom?
    Tehát fent vagyok mondjuk 1 órát és végig ezt csesztetem gondolom ezért nem megy úgy...
    Van erre valami egyszerű módszer hogy kell állnia?
    minden ami repül...

Senior Member
    Hozzászólás
    226
    Elvileg ha le van szerelve a magassági, akkor a nyugalmi helyzete a "0" állás. Az oldalán az öntésen látszik, hogy a kormány egyenesen áll. Én is csak kb-ra tudom belőni felszerelt állapotban. A Heronnál a németek panaszkodtak az állásszögre. Gyárilag 2.5 ° nak kéne lennie. Ha jól emlékszem 3.5° -ot mértek többen is. A vezérsík elejének a hezagolásával javitható a hiba. Az enyémen pont forditott helyzetet mértem, nekem a hátulját kéne emelnem. De egyenlőre nem piszkálom, úgysincs időm tesztelgetni .
    Amennyit meg repülök vele, megfelel ahogy van.
    Amugy igen, elengedett magasságinál is tartania kéne a magasságot, amennyire ez habgéptől elvárható.

Oldal: 26 / 28 ElsőElső ... 1622232425262728 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva