Oldal: 1 / 8 12345 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (78) összesen

Téma: Tower Pro 30A Kérdés

Senior Member
    Hozzászólás
    708

Tower Pro 30A Kérdés

Aki használ ilyen szabályzót,meg tudná mondani mennyire szabad melegednie minden terhelés nélkül?Servókat,vevőt még rá sem csatlakoztattam.Egy 1700mha 20c lipoly akkut csatlakoztatva a csupasz szabályzóhoz,45-50C°-ra melegszik a bec panel 1-2 perc alatt,és tartja ezt a hőfokot.Ez normális ?Válaszotokat előre is köszönöm.

Senior Member
    Hozzászólás
    2.235

Tower Pro 30A Kérdés

Szerintem próbáld ki úgy hogy a vevo rá van dugva és az adó bekapcsolva.Lehet hogy ez okozta a melegedést.
    "Az idő, amit a rózsádra vesztegettél: az teszi fontossá a rózsádat"

Senior Member
    Hozzászólás
    708

Tower Pro 30A Kérdés

Úgy is kipróbáltam,szintén melegedett.Azért próbáltam terhelés nélkül.

mmormota
    Guest

Tower Pro 30A Kérdés

Én egy ilyet használok a Kamdax MIG15-ben. Egyáltalán nem melegszik, ha a motor nem forog. Motor csatlakoztatása nélkül nem próbáltam.

Próbaképpen a motort tedd rá, hátha azt nem szereti, hogy szabadon lógnak a motor vezetékek.

Senior Member
    Hozzászólás
    708

Tower Pro 30A Kérdés

Igen arra is gondoltam Azért kezdtem próbálgatni,mert a komplett összerakott gépet,még csak a földön trimmelgettük az első berepülés elött(minden új),mikor éreztem hogy melegszik a gép oldala(belső oldalfalra volt erősítve tépőzárral).Megnéztem,és langyosnál picit melegebb volt a szabályzó.Próbáltam servók nélkül motorral,servókkal motor nélkül,servók és motor nélkül,vevővel,vevő nélkül,stb...Sajnos a szabályzó állapota változatlan maradt.Ugyanúgy melegszik pár percel az akku csatlakoztatása után.
    Sajnos nincs túl nagy szerencsém a repülő modellezéssel. :cry:
    Megvettem mindent hogy megépítsem első gépemet.A servókat vissza kelett küldeni,mert használhatatlanok voltak.A hitek vevőmet ma kelett vissza küldenem,mert egyik pillanatról a másikra elvesztette a jelet.A szabályzóm meg indokolatlanul melegszik :?

Azt elfelejtettem mondani,hogy a BEC panel felöli oldal melegszik,nem a fet oldal.
    Próbaképp vettem ma 78M05 stabilizátor ic-t,amiből a szabályzón 4 db képezi a bec panelt. 1 db-ra rákötöttem az 1700 mah 20c-s lipo akkut,10 perc után sem éreztem hőmérséklet különbséget.
    Mivel az atmega proci áram felvétele minimális,indokolatlannak tartom a 4db stab ic melegedését.

Mindenkinek köszönöm a segítséget ! Úgy tűnik a szabályzót is vissza kell küldenem

Junior Member
    Hozzászólás
    18

Tower Pro 30A Kérdés

Próbáld ki, hogy 2,3,vagy 4 7805-öt kötsz párhuzamosan (ahogy az BEC-ben van). Terhelés nélkül.
    Meg fogsz lepődni ugyanúgy melegszik. Alapszabály: stabilizátor ic-ket nem kötünk párhuzamosan, mivel a kimeneti feszültségeik (főleg a 78xx)eléggé szórnak nem arányosan oszlik a terhelés. Ezt valaki mondja már meg a TOWER PRO-éknak is!!!!!!!!!!!!!
    Mindig melegedni fog. Kb 40 mA-többletáramot vesz fel az akksiból a melegés miatt. Valószínűleg úgy gondolták ez elhanyagolható. Szerintem meg igénytelenség. De legalább olcsó

Üdv
    Jumper 25, Top Star,
    <br />Maxir , Mini Titan @35,150Mhz

Senior Member
    Hozzászólás
    708

Tower Pro 30A Kérdés

Értem,de akkor mmormota-nak miért nem melegszik az ugyanilyen szabályzója?

mmormota
    Guest

Tower Pro 30A Kérdés

Szerintem a stabok párhuzamos kapcsolása nem okoz többlet áramfelvételt, kivéve persze a stab saját nyugalmi áramfelvételét.
    Neves szabályozókban is előszeretettel használják ezt a megoldást.

A melegedés egyedi hiba lehet, pl. gerjedés, rossz ic, rossz elkó, hibás elemérték stb.

Junior Member
    Hozzászólás
    18

Tower Pro 30A Kérdés

Szerintem a kimeneti feszültségek szórása miatt a stabok egymást terhelik, ki lehetne mérni, de most nem akarok vele foglalkozni.
    Valóban azt hinné az ember, hogy ha párhuzamosan kötünk n db stabot, akkor a nyugalmi áramfelvétel nem haladja meg egy nyugalmi áramfelvételének n-szeresét.
    DE! Meg kellene nézni, a 78xx-es sorozat kapcsolási rajzát, különös tekintettel a kimenetére!!!
    De ne kezdjünk tudományozni
    Tények: sehol nem láttam, hogy 78xx-et párhuzamosan kapcsolnának (diódák nélkül) kivéve a TP szabályzókat. Adatlapban, app note-ban, sehol!
    Viszont van egy Karzo féle szabályzóm is, azon L4941-es stabok vannak párhuzamosan kötve. Megnéztem ennek az adatlapját, és abban javasolják a párhuzamos kapcsolást nagyobb kimeneti áramokhoz!
    Konklúzió:
    A szabályzó melegedése nem konkrét hiba, hanem véleményem szerint típus hiba!
    rc_elektro, ha meg akarod szüntetni, akkor cseréld a 7805-öket L4941-re!
    Szerintem én is ezt fogom csinálni, ha valahol kapok.
    mmormota! fogadjunk, hogy a te szabályzódon nem 7805 van!

Uff, én beszéltem
    Jumper 25, Top Star,
    <br />Maxir , Mini Titan @35,150Mhz

Senior Member
    Hozzászólás
    1.279

Tower Pro 30A Kérdés

Nekem ket ilyen szabalyzom van (amennyiben a TP 30/40A G2 brushless szabalyzorol van szo).
    Egyik sem melegszik alapallapotban, sem a BEC resz sem a FET-ek.
    (Azt mondjuk nem neztem hogy a BEC-ben milyen IC-k vannak)
    cnv.hu

Oldal: 1 / 8 12345 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve