Oldal: 3 / 59 ElsőElső 12345671353 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (586) összesen

Téma: Videoadók, antennák fpv repüléshez

Senior Member pulsarxp logója
    Hely
    Budapest XXI, Monor
    Hozzászólás
    5.162
    az a feket cucc mi a közepén,?

Junior Member
    Hozzászólás
    7
    Sziasztok
    Ha nem repülök nincs gond a képpel amint c.a 3m fölé ér elkezd csikozni azt utánna katasztrófa!
    Ja igen H3-2D gimballal használom és gyári tápra van rákötve!Valószínűleg igazatok lesz és a táv meg monitor közelsége a gond de hogy lehet kiküszöbölni???
    Utoljára módosítva: enzsi86 által : 2015-02-25 16:07

Moderátor csomy logója
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    2.326
    Ha irreálisan kicsi a hatótáv (mondjuk 10m), akkor lehet, hogy nem jó csatornára van állítva a vevő. Nézd meg a szomszéd csatornákat. Lehet, hogy csak áthallás az, amit a földön vételnek látsz.

Senior Member smith_hun logója
    Hely
    Pécs
    Telefon
    06-húsz-négy négy 42 - nulla 52
    Hozzászólás
    2.850
    Az alábbi videóadók közül melyiket javasoljátok?

Boscam TS832 32Ch 5.8G 600mw ~12000HUF (7-16V, 32CH) - valami 1.3-as verzió 832v13b_zps66f4c4dc.jpg

TS586 5.8G 600mW 32 Channel
    ~13000HUF (7-24V, 32CH)
    $_12.JPG

F11649 CNC 5.8G 32ch 600mw Super Mini
    ~13000HUF
    (7-28V, 32CH) $_12.JPG $_12.JPG

5.8G 1000MW 1W TS581000
    ~11000HUF (7-15V, 8CH)
    $_57.JPG

Igazából nekem a 600mW környékére húz a választásom, és a 32CH-s verziókra...szerintetek a mini verziók mennyire lehetnek jók? A kettes és hármas versenyző elvileg fémházban van...ez árnyékolhat valamennyit?
    Félve említem, hogy a Bixler-re lenne, és külön akkuról adnám neki a tápot...mondjuk egy 7,4V 1500mAh körüli lipo-ról...antennáim elvileg vannak mindkét SMA típushoz...

Hasonló árban jöhetnek jobbak is, ha vannak...

Köszi Srácok a tippeket!

Senior Member smith_hun logója
    Hely
    Pécs
    Telefon
    06-húsz-négy négy 42 - nulla 52
    Hozzászólás
    2.850
    Idézet smith_hun eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ...

Boscam TS832 32Ch 5.8G 600mw ~12000HUF (7-16V, 32CH) - valami 1.3-as verzió 832v13b_zps66f4c4dc.jpg...
    Kicsit sikerült előrébb jutnom...a Boscam videóadókkal gond van...van a youtube-on egy durva videó, ahol a 32 csatornából általában csak 6-8 csatornán van nagyobb adási teljesítmény, de az is kb. 450-470mW körüli...tehát a feltűntett 600mW-ot sehol nem tudta a manus kimérni vele, 12V-os táppal...Ami előnyére szolgált viszont, hogy a legnagyobb teljesítményét akkor is tartotta, amikor a tápfeszültség csökkentve lett folyamatosan...természetesen a fogyasztása (mA-ben) nőtt a feszültség csökkenésével. A határértéke 6,2V volt, ahol viszont az addig mért adásteljesítmény felére esett vissza az energia...Ahogy ment vissza a feszültség, csökkent a fogyasztás (visszacsökkent 230mA-re a 6-700mA-ről), és nőtt az adásteljesítmény is...

Ezután kutakodni kezdtünk, és kiderült egy csúnya info...a Boscam a SKYZONE videóadók teljes másolata, de minőségellenőrzés nélkül...emiatt gyenge minőségű alkatrészek kerülnek bele, és a SKYZONE képességeinek csak egy részét tudja nyújtani ugyanolyan körülmények között...

Így kiestek a kínai gyártók nagy részei...pl. az AOMWAY is ugyanolyan alaplappal és alkatrész elrendezéssel készül, mint a TS832...csak 100mW-al kisebb a kimenő adásteljesítménye...

Aztán sikerült találni egy komplett tesztet, ahol összehasonlításra kerül az ImmersionRC 5.8GHz 600mW-os, és a Boscam TS832-es videóadója...ez utóbbi csúfosan leszerepelt, a repülési adatok szerint 800 méteres távolságban szakadt meg a videójele. Ugyanazzal az antennával az ImmersionRC viszont vígan túlrepült az 1km-en, és tiszta, zajmentes képe volt.
    A srác kimérette valakivel a TS832-est, és kiderült, hogy mindössze 230-240mW adóteljesítményt produkált a videóadó...aztán kiderítette, hogy erre az egyik általános magyarázat, hogy a hirdetésekben a fogyasztást írják oda a kimenő teljesítmény helyett...Mivel az ImmersionRC 3W-ot eszik, a harmadakkora teljesítményre ez még illene is...

Aztán kimérték az ImmersionRC-t is, aminek a mindössze 7-8csatornáján 715-760mW körüli kimenő teljesítményt mértek, 12V-os táppal üzemeltetve...

Aztán az is kiderült, hogy az ImmersionRC adók az első pár csatornán adják a legnagyobb adásteljesítményt, ergo a 2,4GHz-es videóadóm is állíthatom át az első 1-2 csatorna valamelyikére....

Ugyan többe került a videóadó-vevő páros megvétele, mint ahogy terveztem, de benyeltem a békát, és a minőséget vettem meg: ImmersionRC lett a kiválasztott példány. (ami még érdekes lehet, hogy a FATSHARK és az ImmersionRC szinte egyformák, csak más néven futnak).

Ezeket vettem meg:

- ImmersionRC 5.8 600mW (hobbyking int.) 17507(2).jpg ~73US$

- FR632 32CH diversity vevő (ebay.com) fr632-5-8ghz-32-channel-diversity-av-receiver.jpg ~15300HUF

A vevő kap egy 4-5dBi málnakeverőt, és egy 14dBi irányantennát, az adó pedig vagy megmarad az omnidirectional, vagy kap egy málnakeverőt....aztán kiderül mit bírnak...az adó külön akkuról kapja a tápot majd, kerülve az ESC zaját...

Senior Member amper29 logója
    Hely
    Bp
    Hozzászólás
    281
    Idézet smith_hun eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Kicsit sikerült előrébb jutnom...a Boscam videóadókkal gond van...van a youtube-on egy durva videó, ahol a 32 csatornából általában csak 6-8 csatornán van nagyobb adási teljesítmény, de az is kb. 450-470mW körüli...tehát a feltűntett 600mW-ot sehol nem tudta a manus kimérni vele, 12V-os táppal...Ami előnyére szolgált viszont, hogy a legnagyobb teljesítményét akkor is tartotta, amikor a tápfeszültség csökkentve lett folyamatosan...természetesen a fogyasztása (mA-ben) nőtt a feszültség csökkenésével. A határértéke 6,2V volt, ahol viszont az addig mért adásteljesítmény felére esett vissza az energia...Ahogy ment vissza a feszültség, csökkent a fogyasztás (visszacsökkent 230mA-re a 6-700mA-ről), és nőtt az adásteljesítmény is...

Ezután kutakodni kezdtünk, és kiderült egy csúnya info...a Boscam a SKYZONE videóadók teljes másolata, de minőségellenőrzés nélkül...emiatt gyenge minőségű alkatrészek kerülnek bele, és a SKYZONE képességeinek csak egy részét tudja nyújtani ugyanolyan körülmények között...

Így kiestek a kínai gyártók nagy részei...pl. az AOMWAY is ugyanolyan alaplappal és alkatrész elrendezéssel készül, mint a TS832...csak 100mW-al kisebb a kimenő adásteljesítménye...

Aztán sikerült találni egy komplett tesztet, ahol összehasonlításra kerül az ImmersionRC 5.8GHz 600mW-os, és a Boscam TS832-es videóadója...ez utóbbi csúfosan leszerepelt, a repülési adatok szerint 800 méteres távolságban szakadt meg a videójele. Ugyanazzal az antennával az ImmersionRC viszont vígan túlrepült az 1km-en, és tiszta, zajmentes képe volt.
    A srác kimérette valakivel a TS832-est, és kiderült, hogy mindössze 230-240mW adóteljesítményt produkált a videóadó...aztán kiderítette, hogy erre az egyik általános magyarázat, hogy a hirdetésekben a fogyasztást írják oda a kimenő teljesítmény helyett...Mivel az ImmersionRC 3W-ot eszik, a harmadakkora teljesítményre ez még illene is...

Aztán kimérték az ImmersionRC-t is, aminek a mindössze 7-8csatornáján 715-760mW körüli kimenő teljesítményt mértek, 12V-os táppal üzemeltetve...

Aztán az is kiderült, hogy az ImmersionRC adók az első pár csatornán adják a legnagyobb adásteljesítményt, ergo a 2,4GHz-es videóadóm is állíthatom át az első 1-2 csatorna valamelyikére....

Ugyan többe került a videóadó-vevő páros megvétele, mint ahogy terveztem, de benyeltem a békát, és a minőséget vettem meg: ImmersionRC lett a kiválasztott példány. (ami még érdekes lehet, hogy a FATSHARK és az ImmersionRC szinte egyformák, csak más néven futnak).

Ezeket vettem meg:

- ImmersionRC 5.8 600mW (hobbyking int.) 17507(2).jpg ~73US$

- FR632 32CH diversity vevő (ebay.com) fr632-5-8ghz-32-channel-diversity-av-receiver.jpg ~15300HUF

A vevő kap egy 4-5dBi málnakeverőt, és egy 14dBi irányantennát, az adó pedig vagy megmarad az omnidirectional, vagy kap egy málnakeverőt....aztán kiderül mit bírnak...az adó külön akkuról kapja a tápot majd, kerülve az ESC zaját...
    A héten ilyent mértem 1.3-as

IMG_20150225_105833.jpg
    Dji Phantom 2 Vision+

Senior Member Gagyi logója
    Hely
    Isaszeg
    Hozzászólás
    755
    Mi az hogy 1.3-as?

Én is ilyen adóval repülök. (34-es csatornán) És "sima" ati féle málnakeverővel 1,5 km-nél fordultam vissza mert megszakadt az irányítás....

Senior Member Smith logója
    Hely
    Dél-Pesti bokor pilóta
    Hozzászólás
    1.675
    Nekem is van az említett Boscam-ból pár darab,1km-t bot antennával rezzenéstelenül lenyomja (messzebb nem megyek az irányítás miatt)
    Itt egy régebbi osd-s videóm amin látszik az átvitel minősége : https://www.youtube.com/watch?v=eRhztMN7_2o
    Bemérve sosem volt,lehet hogy régebben nem spórolták ki az anyagot belőle,vagy kifogtam egy "jó" példányt?

Senior Member
    Hely
    Szabadbattyan
    Telefon
    703607687
    Hozzászólás
    553
    Sziasztok!

Tapasztalatokat kernek toletek, hogy 1.2-1,3GHZ videohoz mini quadon nem tavolsagi repuleshez inkabb az athatolasi kepesseghez mi a legjobban hasznalhato antenna paros?
    Mondjuk egy vee vagy egy dipol a quadon es egy cloverleaf a vevon? Olvastam a 3db vesztesegrol a kor es linaris antennakkal kapcsolatban de hat a meret meghatarozo! Nem hasznalnek ground station szemuvegbe beepitett vevorol lenne szo es olyan 150 max 200mw adod tervezek. Adoval es az antennakkal kapcsolatos konkret ajanlast is szivesen fogadok

Koszonom
    QAVR FPV, 5.8Ghz , FatShark Dominator V2, Taranis XD9 Plus, Sbach 342, Acromaster, Phantom FX-61 FPV, Dynam Erazor 450, DJI Mavic pro, Vaterra Twin Hammers

ha elfér, a rangevideo 800mW-os adója kéne. vee - cl szerintem is a legjobb

Oldal: 3 / 59 ElsőElső 12345671353 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve