Oldal: 4 / 13 ElsőElső 12345678 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 31 - 40 (126) összesen

Téma: KoviCustom/BorsComposite YAK55M 2,26

Senior Member Bálint Sándor logója
    Hely
    Csömör
    Hozzászólás
    1.880
    Sziasztok!

Csak ámulok és bámulok, mik is történnek kishazánkban. Le a kalappal.
    Nekem is a kedvencem volt a GB YAK 55, és az egyik legjobb, ha nem a legjobb gép ebben a kategóriában.
    Gratulálok az ALKOTÓKNAK!

Üdv.SAS
    Játszani annyi, mint fogást találni a halálon.

Senior Member
    Hely
    Lengyeltóti
    Hozzászólás
    1.402
    A héten vettem fóliát, és ismét beindítottam az 1992-ben gyártott Roland fóliavágó plotteremet.
    Már csak az orrkúp hiányzik, de lassan a CNC -n gyártott alu talpak is itt lesznek hozzá.

Az eredmény ilyen lett:

Utoljára módosítva: Kövi által : 2015-03-01 01:15
    Kövi

Senior Member
    Hely
    Lengyeltóti
    Hozzászólás
    1.402
    Ma ismét kijutottam a géppel együtt a reptérre. Sikerült jó pár startot abszolválnom vele a legnagyobb örömömre. Minden eddigi várakozásomat felülmúlta a gép.
    Attila is lenyomott egy 2 és fél óra autózást, hogy végre kipróbálja, amiért több, mint egy évig dolgozott. Végülis feldobta a többieket, mert mindenki azon nevetett, ahogy vigyorog, mint vadalma az export rekeszben.
    A gép baromi pontos, agilis, és alig alig lehet átejteni. Ha mégis sikerül, akkor 17 fok kitéréssel lejött parachuting-ban. Eközben alig billegett. Az Attila bele sem nyúlt a csűrőbe!
    Amikor közben átkapcsoltam full ( ez most csak 35fok volt ) kitérésre, akkor picit lenyomta a farát, picit megemelte az orrát és enyhén feltartott orral süllyedt tovább függőlegesen...

A leszállás már a vicc kategóriát feszegette az enyhe szélben. Szó szerint szinte le kellett rángatni a levegőből. Jó kontraszt volt, hogy Menyus kihozta a GB-t. Repültem azzal is. Érdekes volt, hogy annak ellenére, hogy a mienk most eleve 150g-al nehezebb és még kapott 120g olmot is, mégis talán még jobban kilassítható volt. Persze a GB már önmagában egy etalon, és döbbentesen jóindulatú, de talán mégis. A mienk picit nagyobb felületű, meg kompozit, pontosabb a profil, jobb az áramlás. Ki tudja...

Pár kép a gépről. Most már jobban mutatott a zöldben!

Kövi

Senior Member
    Hely
    Lengyeltóti
    Hozzászólás
    1.402
    Még pár kép a mai napról:

Kövi

Senior Member bOOmslang logója
    Hely
    Kaposvár
    Telefon
    +3620/294-58-14
    Hozzászólás
    1.193
    Ugyanez madá, őő, kopter távlatból!

bscap0032.jpg
    Sbach 342 - DLE30 | Heinrich Stork I | Stratair Ultegra F3K | Mimi2.0 | Fliton AJ Extra330 | YodaMaster 3D | QAV-R FPV | WingWing Z84 FPV | E-Flite Piper L-4 Grasshopper

"Nembaaaj, majd kitrimmeljük!"

Senior Member
    Hely
    Lengyeltóti
    Hozzászólás
    1.402
    Te Szabi!

Ezt a törpe a quad csinálta?
    Kövi

Senior Member bOOmslang logója
    Hely
    Kaposvár
    Telefon
    +3620/294-58-14
    Hozzászólás
    1.193
    Idézet Kövi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Te Szabi!

Ezt a törpe a quad csinálta?
    Bezony-bezony
    Sbach 342 - DLE30 | Heinrich Stork I | Stratair Ultegra F3K | Mimi2.0 | Fliton AJ Extra330 | YodaMaster 3D | QAV-R FPV | WingWing Z84 FPV | E-Flite Piper L-4 Grasshopper

"Nembaaaj, majd kitrimmeljük!"

Senior Member
    Hely
    Solymár
    Telefon
    20/3205829
    Hozzászólás
    1.851
    Hali.

Szeretnék egy-két technikai dolgot kérdezni.
    1/ hogyan csináltátok hogy a szárnyon illetve a vezérsíkon nincs a habvágó huzal nyoma? 2/ nincs horpasz...ugyebár behasasodik a huzal 3/ mi az a trutyi amivel bekentétek a habot majd becsiszoltátok?
    Igazán érdekelne a dolog, mert épp most futottam zsákutcába habmagos-ősminta készítése kapcsán.

Előre is köszi

Power
    ...ha arra ébredsz, hogy nem fúj a szél, süt a nap....biztos, hogy HÉTFŐ van....

Senior Member
    Hely
    Lengyeltóti
    Hozzászólás
    1.402
    Szia!

A mag soha nem lesz 100-as! A habvágás nem CNC marás műfába. Kell egy relative pontos, de mínuszos mag, nagyjából jó felülettel. Ehhez nem keveset kell tökölnie a habvágó polgárnak, és persze kell egy megfelelő gép is. Én vágattam korábban a Bálinttal is magot, de ezt most a logisztika miatt a Qsky Gabi csinálta jófajta sárga építőipari kemény habból. Mindketten szívtak sokat, de megoldották a dolgot, mert sokszor pl nem lehet egy darabból kivágni sem a magot. Gabi amúgy remek felületű és szép pontos magot csinált nekünk. Nagy gépe van, amin a huzal feszítése okosan ki van találva. De így is nem keveset szívott, mire a végleges összejött. Köszönet is érte!
    A mag tehát minuszos, leüvegezed. Aztán rátűzöl rém pontosan 2 bordát ami nagyon pontos ( Bálint vágta lézerrel ) és kisebb a névlegestől a festés lakkozással. Persze ez kb 0,5mm-el nagyobb körben a magnál.
    Bekeversz egy nagy adag sürített gyantát ( most kivételesen inkább mikroballonos, mert kenni és csiszolni kell majd ) és mint a kőműves, egy lappal elhúzod a 2 borda között síkaban. Nem fogod tudni elsőre feltölteni fullosan, de hamar megy. Ha már felhordtad amit kell, akkor jöhet a csiszolás, gittelés, festés, lakkozás, polírozás, stb stb stb.
    Kell hozzá majd benga hosszú és atommerev csiszolóprofil meg min 2db inverz lézervágott ellenőrző borda, meg még pár ilyesmi, de nem reménytelen a dolog.

PS:

Mint a fentiekből kiderült, a habvágás közel sem annyira egzakt dolog, mint pl a lézervágás vagy a CNC marás. Gabitól tudom, hogy nem kevés múlik a habon. Konkrétan a friss habot hónapokig pihenteti és sorolhatnám a trükköket, hogy mi minden számit. Másrészt az ő gépe komolyabb és talán jobban passzol egy nagyméretű habmag elkészítéséhez, mert nem kell komoly munkával átalakítani, mint a Bálintét. Persze a Gabi is érti a dolgát, így nem volt sem borda, sem belógás a felületen. Ennek a titkát is tudom, de nem szeretném minden mesterfogását elkotyogni. Ha akarja, elmondja ő maga. Mindenesetre profin kivitelzett szép magokat kaptunk.
    Az eddigiek ellenére -ahogy látod- mindez nem sokat számított, mert a hab mozog, vetemedik. Ezért jött az üvegezés és a kemény, gyantás sürítős gitt, majd a klasszikus autipari gittelés csiszolás. Ergó egy kevésbé jól sikerült maggal is lehet dolgozni, csak tudnod kell az elején, hogy mire is kell számítanod. A habmag sok munka, de még mindig jobb, mint megépíteni fából a szárnyat...
    Utoljára módosítva: Kövi által : 2015-03-03 07:07
    Kövi

Senior Member
    Hely
    Solymár
    Telefon
    20/3205829
    Hozzászólás
    1.851
    Köszönöm az infót, egy kezdőnek ez igazán nagy segítség már így is! Mindenesetre a munkátok nagyon szép! Gratula.

Pwr
    ...ha arra ébredsz, hogy nem fúj a szél, süt a nap....biztos, hogy HÉTFŐ van....

Oldal: 4 / 13 ElsőElső 12345678 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva