Szavazás eredménye: vásárolnál magadnak ilyen gépet?

Szavazók
11. Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
  • Igen,mert nagyon tetszik!

3 27,27%
  • Várok még a tapasztalatokra.

3 27,27%
  • Nem. Nekem ez a gép nem jön be.

5 45,45%
Oldal: 2 / 52 ElsőElső 12345612 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (520) összesen

Téma: Parrot Bebop + Skycontroller

Kiemelt fórum támogató ITEM logója
    Hely
    Szombathely
    Telefon
    PI@311299908
    Hozzászólás
    2.973
    Galéria: http://rendszerguru.hu/Egyebek/bebop/bebop.html

bebop.jpg

Amin meglepődtem,hogy 4 akkumulátor volt a csomagban! Azaz 4x1200mAh nagyjából 4x12 perc ha táblagépről használjuk a bebop-ot és 3x12 perc repülési idő ha a skycontrollerrel irányítjuk.
    Utoljára módosítva: ITEM által : 2015-03-07 21:19
    Fürkész 2.0 / Horus X12S OpenTX 2.2 / TBS Crossfire LRS TX/RX
    HD Ground Station - Tel: Pi@311,299,908th digit.

Senior Member
    Hely
    Dány
    Telefon
    06306511031
    Hozzászólás
    281
    Kíváncsian várom én is az adatokat. Főképp azt hogy Skycontroller nélkül milyen hatótávra képes a gépbe épített wifi, gondolom 150-250m környéke lehet akadályoktól függően. Illetve hogy Skycontrollerrel mennyire valós gyári adatként az a 2km-es adat, hogy annyira is képes AKÁR átlőni az élőképet.
    Skycontrollert ugye nem csak tablettal lehet használni, hanem akár i6 Plus is bele mehet?

Hely
    Szombathely
    Telefon
    PI@311299908
    Hozzászólás
    2.973
    Idézet Scythe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Kíváncsian várom én is az adatokat. Főképp azt hogy Skycontroller nélkül milyen hatótávra képes a gépbe épített wifi, gondolom 150-250m környéke lehet akadályoktól függően. Illetve hogy Skycontrollerrel mennyire valós gyári adatként az a 2km-es adat, hogy annyira is képes AKÁR átlőni az élőképet.
    Skycontrollert ugye nem csak tablettal lehet használni, hanem akár i6 Plus is bele mehet?
    Környezeti adottságok és Táblagép/telefon függő az hogy mekkora távolságot tudsz megtenni így a géppel. A skycontroller elég erős jelet ad ki, a 2KM szerintem max a legoptimálisabb körülmények között érhető el,bár vannak fent videók telefonos vezérléssel 800M-es távolságokról is. A skycontrollerbe bele lehet rakni a telefonokat,támogatja a 7" táblagépeket adapterrel és a normal 10" táblagépeket is. A mellékelt képek alapján látható,hogy még a survivor tokban lévő ipad air 2 is simán berakható.

Senior Member
    Hely
    Dány
    Telefon
    06306511031
    Hozzászólás
    281
    Köszi!

Nagyon maximum 250k környékéig akarok keresni gépet. Szóval vagy használt Vision Vision+ jöhet számításba, vagy pedig egy ilyen Parrot gép. Nekem az a fontos hogy élő képet jó messzire el tudja lőni, erre pedig ez a Parrot nagyon alkalmas. A Vision+ nál ahogy olvasgattam ez olyan 800-1000m környéke van meg jó esetben. Itt pedig a jó erős antennának hála adott esetben simán viheti az 1km-t minimum. Szóval ha nem találok egyelőre jó áron Vision Vision+-t, akkor lehet hogy ennél maradok. De mindenképp megvárom véleményed a gépről. Pl hogy mekkora késés van az élő képbe stb stb..

Hely
    Szombathely
    Telefon
    PI@311299908
    Hozzászólás
    2.973
    Megvolt ma az első teszt. Azt kell mondjam,hogy elégedett vagyok,nagyon jól repül a kis parrot. A skycontroller irányítással nagyon finoman lehet adagolni neki a gázt és az irányokat is.
    Finoman repül,jól tartja a helyzetét. Természetesen kint a terepen újra kalibráltam. Nagyon könnyű,semmi extra. A programjából indítható és szépen animációval mutatja,hogy éppen mit kell csinálni. kb 1 perc az egész művelet.

kalibráció: https://www.youtube.com/watch?v=VStmhGd8pys&t=38

A fórumokon olvastam,hogy vannak olyanok,akiknek nincs meg még több perc után sem a GPS lock a gépen az utolsó firmware használatakor. Nálam minden ok,
    nagyon gyorsan megtalálja a gps lock-ot kb 30 másodperc. A skycontroller meg még ennél is gyorsabban kb 5-10 sec alatt lock-ol. két akkut repültem ki most vele. 12M magassági limitet adtam meg neki,mikor elérte szépen megállt ott. Teszteltem az RTH-t úgy működik,mint a kis angyal.

Videó:

Utoljára módosítva: ITEM által : 2015-03-08 21:09

Senior Member
    Hozzászólás
    1.066
    Sziasztok!

Egy jó cikk a hatótáv wifi Bebop összefüggésben:
    http://blog.parrot.com/2014/11/28/pa...ht-range-test/

Ami megfontolandó:
    Hétvégén kivittem a repülőtér modellezőknek elkülönített részére, és ott próbálgattam iPhone 6-al. Nem kimondottan jó a hatótáv, és többször is disconnect-ált, viszont bolondbiztos, ami azt jelenti, hogy pl. egy ilyen leváláskor megáll ott ahol leakadt és vár amíg újra kapcsolódik, ha ez nem történik meg akkor hazajön!!!
    Hogy mi lehet az oka a gyenge hatótávnak?! Talán nem kimondottan szereti a 2.4 -es modellező adók hozzá képest igen tetemes jeleit, vagy a reptér vor zavarja, nem tudom.

http://youtu.be/99B83W-B1Lk

A fentebb linkelt cikk írja, ha jobb hatótávot szeretnénk, akkor 2.4 -et válasszunk, ha jobb élőképet, akkor 5.8 -at, mindenesetre az élőkép eléggé laggol, ebben a formában igazi fpv vezetésre nem alkalmas!!!

Ettől függetlenül kedvelem, mert a kidolgozottsága, a megbízhatósága, és a felvett kép minősége szenzációs!

Üdv
    Utoljára módosítva: Krafcsiki által : 2015-03-10 09:37
    Krafcsik István<br />+36-30-983-1999<br />krafcsiki@gmail.com<br />Spektrum DX8<br />+Minden ami vele kompatibilis!

Hely
    Szombathely
    Telefon
    PI@311299908
    Hozzászólás
    2.973
    Külföldi fórumokon már megy javában a hackelgetés

Kikapcsolgatják a videóstabilizálást,meg állítgatják azokat a paramétereket amiket még a jelenlegi freeflight app nem tud.

Jó kis linux fut rajta ezért a lehetőségek szinte korlátlanok az új funkciók/tudás hozzáadásához.

Senior Member
    Hely
    Dány
    Telefon
    06306511031
    Hozzászólás
    281
    Van újabb fejlemény a kis Parrot-al kapcsolatban? Mennyire vagy vele megelégedve? Akár hatótáv, akár kezelhetőség terén, vagy még nem volt igazán időd jobban letesztelni a gépet?

Illetve te is tapasztaltad amit Krafcsiki írt hogy neki az élőkép laggol?
    Utoljára módosítva: Scythe által : 2015-03-15 13:30

Hely
    Szombathely
    Telefon
    PI@311299908
    Hozzászólás
    2.973
    Van újabb fejlemény a kis Parrot-al kapcsolatban? Mennyire vagy vele megelégedve? Akár hatótáv, akár kezelhetőség terén, vagy még nem volt igazán időd jobban letesztelni a gépet?

Illetve te is tapasztaltad amit Krafcsiki írt hogy neki az élőkép laggol?
    Szia,

Tesztelgetem folyamatosan,eddig teljesen jól működik. Most adtak ki hozzá új firmware-t is (gép + skycontroller) Én ugye a skycontrollerrel használom így a hatótáv sokkal jobb,mint egy sima telefonnal vagy táblagéppel. (készülékfüggő) A lag nálam épp hogy jelentkezik,mert elég erős a wifi kapcsolat és attól is függ milyen erős hardverrel használod (lásd dji fc40/vision+ topik) illetve hogy annak a készüléknek milyen jó a wifije. Lecsökkent wifi jelerősség esetén jelentkezhet a lag,mert priorizálva vannak az adatcsomagok az irányíthatóság felé. (vezérlés vs videókép) A skycontroller is egy androidos számítógép elég erős hardverrel (hasonlóan mint a bebop,de azon linux fut) és brutális wifi egységgel.

Jelenleg a saját tesztjeim azt mutatják,hogy a processzor 30-35 %-on dolgozik. Ez azt jelenti,hogy a jelenlegi funkciók épp hogy kihasználják a rendszer tudását ezért a későbbiekben sok új funkció használatára lesz még lehetőség.
    Pl vizuális objektumkövetés (Ez az AR DRONE 2.0 nál is működött) a bebopban 8x erősebb hardver van,mint ami az ar drone 2.0 ban volt..
    Utoljára módosítva: ITEM által : 2015-03-18 17:59

Member
    Hozzászólás
    58
    Köszi!

Nagyon maximum 250k környékéig akarok keresni gépet. Szóval vagy használt Vision Vision+ jöhet számításba, vagy pedig egy ilyen Parrot gép. Nekem az a fontos hogy élő képet jó messzire el tudja lőni, erre pedig ez a Parrot nagyon alkalmas. A Vision+ nál ahogy olvasgattam ez olyan 800-1000m környéke van meg jó esetben. Itt pedig a jó erős antennának hála adott esetben simán viheti az 1km-t minimum. Szóval ha nem találok egyelőre jó áron Vision Vision+-t, akkor lehet hogy ennél maradok. De mindenképp megvárom véleményed a gépről. Pl hogy mekkora késés van az élő képbe stb stb..
    Item azt írja, hogy egyelőre nem lehet külön venni skycontrollert. Walkerás vagyok, most szeretnék áttérni bebopra, de mindegy, hogy hol veszed 277 alatt nem látok és akkor már ezen az áron megint vehetnék walkerát
    http://www.banggood.com/Walkera-QR-X...-p-960069.html Idegileg kikészítik az embert. Nekem a bebop+skycontroller reálisan olyan 180-200 körül érné meg, vagy csak a bebop maga 120-130-at. De hát nem én vagyok a forgalmazó sajnos. Ami számomra az előny az az, hogy mivel kicsi, így könnyebben be lehet repülni vele templombelsőket csinálni, ráadásul kisebb kárt is okoz, mint egy "nagy madár". Mindegy várok még vele, hátha lesz valami promóció a közeljövőben.

Oldal: 2 / 52 ElsőElső 12345612 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva