Szavazás eredménye: vásárolnál magadnak ilyen gépet?

Szavazók
11. Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
  • Igen,mert nagyon tetszik!

3 27,27%
  • Várok még a tapasztalatokra.

3 27,27%
  • Nem. Nekem ez a gép nem jön be.

5 45,45%
Oldal: 3 / 50 ElsőElső 123456713 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (491) összesen

Téma: Parrot Bebop + Skycontroller

Member
    Hozzászólás
    63
    A kamera képével. hogy vagy megelégedve. Némelyik klipen elég elmosódottak, de van ahol meg tök jó. Lehet szoftver probléma, vagy valami más? Nem tettél még fel valahová saját anyagot? Esetleg van valami újabb fejlemény bebop ügyben?
    Utoljára módosítva: kaziapc által : 2015-04-16 12:18

Senior Member
    Hozzászólás
    1.066
    Sziasztok!

Levelezgettem a Parrot supportjával, helyesebben megkérdeztem, hogy 1: lesz e külön árusítva a Skycontroller - válasz: "nem tervezzük külön árulni!" 2: Mikor várható a waipoint navigációra képes a dobozon is beígért szoftver? Válasz: "Hamarosan!"

A második választ már hónapok óta ígérik, lassan kiadhatnák már tényleg.
    Az első logikája számomra érthetetlen, miért nem??? Nem dedikált a táv, legalábbis Bebopon belül nem az, kipróbáltam:
    https://youtu.be/USBi654nL_8

És miután telefonnal az élvezeti értéke a 0-hoz közelít, joggal merül fel, hogy szívesen vennék egyet...
    Viszont maga a kis szerkezet nagyon tetszik, a képminőségétől továbbra is el voltam szédülve, kellett valami megoldás!
    Így jött képbe az Eu-ban nem igazán forgalmazott androidos játékkonzol az Nvidia Shield Portable, amivel már van pár igen pozitív tapasztalat főleg az USA - ban!
    Egy modellező barátomnak hála, rákeresett a neten és szinte azonnal vettem egyet (ha mégsem lenne jó erre, akkor a Kisfiamnak jó lesz játszani, vagy ha Neki sem kell, eladom... gondoltam magamban)

Jelentem ezzel a cuccal számomra teljesen megfelelő a Bebop, én nem akarok kilométerekre elrepülni, ha akarnék építenék egyet, amivel lehet, én egy olyan szerkentyűt akartam amit vihetek magammal lépten nyomon! Ezzel a konzollal az androidos Freeflight 1x sem vesztette el a kapcsolatot spontán, ami az iPhone 6 -al sokszor előfordult (nem hatótáv miattira gondolok).
    Ami még nagyon jó, hogy medellezősen fizikailag fogható "botokkal" vezethető, ugyanúgy gombokra programozottan indítható a felvétel, fotózhatok, RTH-t nyomhatok stb.
    Íme 1 videó:
    https://youtu.be/eahlkbb7qf0

Hatótávot még nem néztem, de annyira nem izgat (ez a 300 méter körüli pont elég), mert annak a lehetősége fontos számomra, hogy egy kiránduláskor pl. olyan perspektívából filmezhetek le egy várat vagy hegyet-völgyet stb. szenzációs képminőségben, ami amúgy nem lenne megoldható! Ha pedig majd messzire szeretnék menni, akkor arra ott lesz az új program, ha minden igaz!

Üdv
    Krafcsik István<br />+36-30-983-1999<br />krafcsiki@gmail.com<br />Spektrum DX8<br />+Minden ami vele kompatibilis!

Member
    Hozzászólás
    63
    Idézet Krafcsiki eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

Levelezgettem a Parrot supportjával, helyesebben megkérdeztem, hogy 1: lesz e külön árusítva a Skycontroller - válasz: "nem tervezzük külön árulni!" 2: Mikor várható a waipoint navigációra képes a dobozon is beígért szoftver? Válasz: "Hamarosan!"

Az első logikája számomra érthetetlen, miért nem??? Nem dedikált a táv, legalábbis Bebopon belül nem az, kipróbáltam:
    https://youtu.be/USBi654nL_8

És miután telefonnal az élvezeti értéke a 0-hoz közelít, joggal merül fel, hogy szívesen vennék egyet...
    Viszont maga a kis szerkezet nagyon tetszik, a képminőségétől továbbra is el voltam szédülve, kellett valami megoldás!
    Így jött képbe az Eu-ban nem igazán forgalmazott androidos játékkonzol az Nvidia Shield Portable, amivel már van pár igen pozitív tapasztalat főleg az USA - ban!
    Egy modellező barátomnak hála, rákeresett a neten és szinte azonnal vettem egyet (ha mégsem lenne jó erre, akkor a Kisfiamnak jó lesz játszani, vagy ha Neki sem kell, eladom... gondoltam magamban)

Jelentem ezzel a cuccal számomra teljesen megfelelő a Bebop, én nem akarok kilométerekre elrepülni, ha akarnék építenék egyet, amivel lehet, én egy olyan szerkentyűt akartam amit vihetek magammal lépten nyomon! Ezzel a konzollal az androidos Freeflight 1x sem vesztette el a kapcsolatot spontán, ami az iPhone 6 -al sokszor előfordult (nem hatótáv miattira gondolok).
    Ami még nagyon jó, hogy medellezősen fizikailag fogható "botokkal" vezethető, ugyanúgy gombokra programozottan indítható a felvétel, fotózhatok, RTH-t nyomhatok stb.
    Íme 1 videó:
    https://youtu.be/eahlkbb7qf0

Hatótávot még nem néztem, de annyira nem izgat (ez a 300 méter körüli pont elég), mert annak a lehetősége fontos számomra, hogy egy kiránduláskor pl. olyan perspektívából filmezhetek le egy várat vagy hegyet-völgyet stb. szenzációs képminőségben, ami amúgy nem lenne megoldható! Ha pedig majd messzire szeretnék menni, akkor arra ott lesz az új program, ha minden igaz!

Üdv
    Elég érdekes üzleti felfogás az egyszer biztos. A kamera képe nekem is "tetszett" eddig de azt látom, ha nincs rendes napsütés akkor eléggé gyatra lesz a minőség. A F 2.2 pedig szerintem vakítás mert beltérben, világításnál elveszik a fény. Persze a szigeteken, tengerparton szépek a felvételek nekem is tetszenek, de ez a magyar föld, itt minden más. Az SJ4000-hez hozzászokva különösen feltűnő a változás negatív irányba. Ma repültem egyet, persze megint fúj a szél, de nem annyira mint az első repülésnél. Mégis még mindig papírsárkányként viselkedik, ráadásul az akkut is szívja rendesen. Biztonságos 7 perc volt. Ha szélcsendben és napsütésben is ezt produkálja, hááát nem is tudom, mindegy talán holnap vagy kedden lesz egy jobb idő.

Kiemelt fórum támogató ITEM logója
    Hely
    Szombathely
    Telefon
    TBS CROSSFIRE LRS
    Hozzászólás
    2.844
    Sziasztok!

Üdv
    Ahhoz képest,hogy még nem adták ki,már készítettek hozzá egy tutorial videót is.. Persze ezt jól eldugták a felhasználók elől... :P
    Viszont egy kis kutatás csodákra képes...
    Utoljára módosítva: ITEM által : 2015-05-04 20:19
    Hibrid F450 E800 (Fürkész 2.0) - DJI A3 / Lightbridge 2 (HD -- 1080P)
    Headplay HMD - HD Ground Station (Építés alatt..
    ) -
    Mavic Pro FMC

Senior Member
    Hozzászólás
    1.066
    A kamerát illetően - biztosan úgy van ahogy írtad, én úgy vagyok vele, hogy az össz teljesítményét tekintve az eszköznek engem nem zavar, alapból egy picit mindig lefelé billentem a látómezőt, így jobb a kép.
    Rendeltem nem gyári hozzávaló aksit, aminek nagyobb a kapacitása, így 4 akkuval már jól elleszek!
    Ezt a k...a flight plan programot már nagyon várom, nem tudom mit ülnek rajta ennyit?!
    Üdv
    Krafcsik István<br />+36-30-983-1999<br />krafcsiki@gmail.com<br />Spektrum DX8<br />+Minden ami vele kompatibilis!

Member
    Hozzászólás
    63
    A kamerát illetően - biztosan úgy van ahogy írtad, én úgy vagyok vele, hogy az össz teljesítményét tekintve az eszköznek engem nem zavar, alapból egy picit mindig lefelé billentem a látómezőt, így jobb a kép.
    Rendeltem nem gyári hozzávaló aksit, aminek nagyobb a kapacitása, így 4 akkuval már jól elleszek!
    Ezt a k...a flight plan programot már nagyon várom, nem tudom mit ülnek rajta ennyit?!
    Üdv
    Szerintem is jó döntés a négy akku, vagyis inkább 5 kellene, mert a controlé az kibírná a négy repülést. Tapasztalatok: Pár napja voltam bányát videózni, hát sajnos a gps, az halott ilyen helyen, marad a manuál. Ma végre szélcsendes időre ébredtem, gondoltam délután kimegyek, hát megint jókis szél lett. Mindegy repültem. gps, wifi ok, mégis 150-200 méteren belül megszakadt a jel. Próbáltam a hazahozni, újra indítani, semmi. Keressem meg a szántásban, szerencsére meglett. Az egyik propot fogta egy kis darab föld, ezért nem tudott elindulni. Szél is, meg még ezis, inkább hazamentem. Később újra kicsi szél, mondom kimegyek. Mire kiérek, megint erősödik a szél, de azért egyet reültem, ugyancsak 200-300 méter között, próba return, ok most visszajött. Jó mondom repülök mégegyet és kipróbálom a fotómódot. Bekapcs, erre mit ír ki? 2 motor failed, ez szép mondom magamban. Irány haza, letöltöm ami rajta van és megnézem a hiba okát. Indítom és hála istennek most minden motor ok lett. De valami csak lehet, ha ezt csinálta, nem? Mert azért párszáz méterre megáll csak úgy magától, hát nem igazán örülnék elveszíteni. Lehet ráfabrikálok erre is egy csipogót valahogy. Egyenlőre ennyi.

Senior Member
    Hozzászólás
    159
    Ennek a Bebop dronenak milyen akku csatlakozója van? Pontosan érdekelne.
    http://www.amazon.de/AR-Drone-2-0-Po...N%3DB00DAL5GD2

Valami Tamiya féle lehet, de pontosan melyik?

Senior Member
    Hozzászólás
    1.066
    Sziasztok!

A jelvesztést nem tudom miért lehetett, azt észrevettem, hogy "rendes" modellezők mellett óvatosan kell nyomulni a 2.4 -es rádiók miatt!

Az aksicsatit nem tudom!

Viszont, nagy hír van!!!
    https://youtu.be/93BQsLWqGKI

Nagyon várom már!!!

Üdv

Senior Member
    Hozzászólás
    1.066
    Na túl lelkes voltam, és csak a videót néztem meg!
    Most elolvastam ami alatta van. Ez csak egy nyereményjáték végét jelenti...

Senior Member smith_hun logója
    Hely
    Pécs
    Hozzászólás
    2.008
    Okos amerikai belépett a DJI White House Adventure Club-ba egy Bebop-al....berepült a területre....a Titkosszolgálat a berepülés után pár másodperccel földre is vitte...

Gratulálunk neki Magyarországról!
    DJI Phantom FC40 Hybrid
    X-UAV mini Talon + DragonLink v3.
    FRSKY Taranis X9D Plus + 8dbi antenna + DragonLink v3.

DJI Phantom beállítási leírás

Oldal: 3 / 50 ElsőElső 123456713 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve