Oldal: 15 / 15 ElsőElső ... 51112131415
Eredmény: 141 - 150 (150) összesen

Téma: FPV Monitor házilag!

Senior Member
    Hozzászólás
    249
    Idézet Sequadon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A képen a bal felső sarokban van egy csatlakozó amiben csak a +15VDC feszültség megy el. Alul van még 2 db csati de az a nagyfesz a csövekhez. A nyákra is az van nyomtatva hogy output +15VDC és 650V.

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
    Na pont ez a baj... hogy alul van a 2 ami a nagyfeszültségüekhez megy igy ha csak a 15 V ot állítod elő akkor a nagyfesz csövek nem fognak menni!
    Moricka rajzot nem akarok rajzolni ugyhogy megpróbálom elmondani:
    Van egy 230v AC betápod.... abból első körbe csinál valószínűleg 20-50VDC majd ebből 2 irányba megy tovább!
    Az egyik irány bol lesz a 15V a másik irányból a 600 .
    Neked akkor van esélyed ha az elágazás elötti feszt elő tudod teremteni..... (bár nem hiszem)
    Vagy ha a vezérlésnek adsz 15V a háttérvilágítást meg megoldod másképpen!

Tapatalkkal küldve az én SM-G903F eszközömről

Senior Member
    Hozzászólás
    227
    Idézet SwissAirplane eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Na pont ez a baj... hogy alul van a 2 ami a nagyfeszültségüekhez megy igy ha csak a 15 V ot állítod elő akkor a nagyfesz csövek nem fognak menni!
    Moricka rajzot nem akarok rajzolni ugyhogy megpróbálom elmondani:
    Van egy 230v AC betápod.... abból első körbe csinál valószínűleg 20-50VDC majd ebből 2 irányba megy tovább!
    Az egyik irány bol lesz a 15V a másik irányból a 600 .
    Neked akkor van esélyed ha az elágazás elötti feszt elő tudod teremteni..... (bár nem hiszem)
    Vagy ha a vezérlésnek adsz 15V a háttérvilágítást meg megoldod másképpen!
    Ebben nem voltam biztos, hogy azt miből állítja elő. Viszont ha úgyis kell háttérvilágítást cserélnem akkor gondolom valami LED-es megoldás lesz, az pedig 12V.

Kiemelt fórum támogató móki logója
    Telefon
    05-50-555555555
    Hozzászólás
    4.342
    Ezeket a monitorokat véleményem szerint jobb szét barmolni és csak a lcd panelt használni fel erre a célra . Plusz vezérlő elektronika és háttér fényt ledre cserélni . Én hasonlóval oldottam meg . https://www.banggood.com/V56-Univers...l?rmmds=search

Senior Member
    Hozzászólás
    249
    Idézet móki eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ezeket a monitorokat véleményem szerint jobb szét barmolni és csak a lcd panelt használni fel erre a célra . Plusz vezérlő elektronika és háttér fényt ledre cserélni . Én hasonlóval oldottam meg . https://www.banggood.com/V56-Univers...l?rmmds=search
    Igen!
    Ez sokkal egyszerűbb!

Ha könnyen bontható akkor ez mindenféleképpen jobb!
    Amugy én mindenek elött mindíg a háttérvilágítást cserélem ki, mert ha valami törik akkor az esetek 99 százalékában akkor szokott törni!!

Telefon
    05-50-555555555
    Hozzászólás
    4.342
    Idézet SwissAirplane eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Igen!
    Ez sokkal egyszerűbb!

Ha könnyen bontható akkor ez mindenféleképpen jobb!
    Amugy én mindenek elött mindíg a háttérvilágítást cserélem ki, mert ha valami törik akkor az esetek 99 százalékában akkor szokott törni!!

Teljesen egyet értek ....de szerintem annyira nem nagy macera azokat a kis csöveket kitépni és betolni helyére egy led csíkot .
    Az előre megoldott és kompakt dolgok sokszor olcsóbbak mint az az idő és agyalás amit ráfordítasz ,hogy olcsón megúszd .

Senior Member
    Hozzászólás
    249
    Idézet móki eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Teljesen egyet értek ....de szerintem annyira nem nagy macera azokat a kis csöveket kitépni és betolni helyére egy led csíkot .
    Az előre megoldott és kompakt dolgok sokszor olcsóbbak mint az az idő és agyalás amit ráfordítasz ,hogy olcsón megúszd .
    Nem nagy macera az biztos... csak nekem eddig olyankor tört 3 panelom! Ugyhogy én inkább azt csinálom meg először!

Aztán ha megmaradt, jöhet a többi!
    Bár amivel mindig van bajom az a kábelkiosztás.... mert álltalában az se szokott nekem stimmelni! De akkor is egyetértek azzal hogy csak a panelt megtartani és venni hozzá vezérlőt!

Telefon
    05-50-555555555
    Hozzászólás
    4.342

Senior Member
    Hely
    Vasalja
    Hozzászólás
    1.289
    Idézet Sequadon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Köszi, de első körben magam próbálkoznék. Egy Samsung SyncMaster 941MP-t néztem ki használtan, ebben van tuner gyárilag. Tápot hogyan lehet alakítani 12V-ról működésre? Elvileg ezek vannak benne: http://sekepsehang.hu/termekcimke/samsung-941mp/
    Áh! Hamvába holt ötlet.
    Alapból 50W-ot fogyaszt egy ilyen monitor, mekkora akku kellene hozzá, ha valahogy sikerülne életre lehelni? A 15V tápról is minimum 1.7A (25W) kell neki. Plusz a háttérvilágítás.
    A használt meg vagy nem működik és akkor nem is fogod beizzítani. Vagy működik, és akkor egy 12VDC->230VAC invertert neki aztán hadd szóljon. De az meg megint plusz pénz, ha nincs a fiókban egy.

A végén annyit rá fogsz költeni, amiből már vehettél volna egy gyári, új, fasza FPV monitort, és a végén lehet nem fog működni. Hobbiból persze el lehet vele szórakozni.
    Ez csak az én véleményem, de nekem az elektronika a munkám, így nekem annyira nem lenne kikapcsolódás a szabadidőmben is mindenféle kidobott elektronikai szutykokkal foglalkozni.

Senior Member
    Hozzászólás
    227
    Idézet bla eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Áh! Hamvába holt ötlet.
    Alapból 50W-ot fogyaszt egy ilyen monitor, mekkora akku kellene hozzá, ha valahogy sikerülne életre lehelni? A 15V tápról is minimum 1.7A (25W) kell neki. Plusz a háttérvilágítás.
    A használt meg vagy nem működik és akkor nem is fogod beizzítani. Vagy működik, és akkor egy 12VDC->230VAC invertert neki aztán hadd szóljon. De az meg megint plusz pénz, ha nincs a fiókban egy.

A végén annyit rá fogsz költeni, amiből már vehettél volna egy gyári, új, fasza FPV monitort, és a végén lehet nem fog működni. Hobbiból persze el lehet vele szórakozni.
    Ez csak az én véleményem, de nekem az elektronika a munkám, így nekem annyira nem lenne kikapcsolódás a szabadidőmben is mindenféle kidobott elektronikai szutykokkal foglalkozni.
    Köszi a válaszokat, egyelőre jegelem a dolgot. Addig összeütöttem egy ilyet, Quanum szemcsiből és egy vevőből.

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről

Senior Member imrepeti logója
    Hely
    Budapest/Eger
    Hozzászólás
    418
    Sziasztok.

Van egy kis problémám. Van egy ilyen vezérlőm:
    https://www.banggood.com/V56-Univers...r_warehouse=CN
    és egy ilyen kijelzőm:
    http://www.panelook.com/CLAA141WB02_...view_2652.html

Nincs a bin-ek között ez a típus, ezért a General 1280x800-al próbálkoztam, de semmi. Rossz binnel próbálkozom, vagy a 30 pines kábel rossz ehhez a kijelzőhöz?

Üdv
    Imi

Oldal: 15 / 15 ElsőElső ... 51112131415

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve