Oldal: 1 / 11 12345 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (110) összesen

Téma: Modell repítések biztonságának fokozása

Moderátor
    Hozzászólás
    1.969

Modell repítések biztonságának fokozása

Belinkelek egy véleményem szerint konstruktív és továbbgondolásra érdemes leírást. Egyetlen kérésem az lenne, hogy ne "offoljátok" szét!

Senior Member
    Hozzászólás
    854

Szia Fuhur,

szívemből szóltál a kategóriákra vonatkozóan, már az én fejemben is megfordult hasonló, csak nem tudtam így megfogalmazni.
    A modellrepterekre viszont nem tudom mennyi esély lehet, de talán egyszer.

Üdv,
    Tamás
    Üdv, Tomcat (Skype: tomcatfly)

Senior Member
    Hozzászólás
    1.149

Szerintem is jó a kezdeményezés!
    Valamit muszály csinálnunk mielőtt még valaki hatalmi szóval oldja meg a problémánkat!
    Érdemes lenne elkezdeni kidolgozni ,vagyis inkább összegyűjteni azokat a szabályokat amik a vizsgák alapját képezhetik!

Üdv a Picipocc
    Skypeeicipocc

Senior Member
    Hozzászólás
    1.149

Csak még eggyetlen észrevétel!
    A 0.5 kg,és az 5 kg tömegű gépek közé nem ártana még egy kategória amibe beférnek a méretesebb vitorlák ,Trénerek ,combosabb elektromos repülők!

Üdv a Picipocc
    Skypeeicipocc

Senior Member
    Hozzászólás
    370

Ez nem tűnik rossznak!
    Belegondolva, azért ezzel lesz munka bőven. Vizsgahelyek, időpontok, szabályzat megalkotása, jogszabályi háttér megteremtése, vizsgáztatói jogosítások kiadása, vizsgáztatók névjegyzékének összeállítása, gyakorlati vizsga, stb.
    De a kezdeményezés nagyon tetszik. Persze ettől nem lesz kevesebb a géptörés, de az emberi okból történő balesetek sokkal jobban megelőzhetők, és ez egy bizonyos etikai gesztus is.
    Egyébként nekem azok az ötletek tetszenek, amik nem a pénzről szólnak. Sosem szerettem azokat, akik a pénztárcájuk nagyságához mérten vettek gépeket, nem pedig a tudásuk alapján.
    Végig kell járni a szamárlétrát, és mire ezt végig is csinálja valaki, kellő tapasztalatot és megfontoltságot szerez.
    "Hogy mondod, Tibi??????"
    <br />&quot;Lóf@sz jön itt Csikánó, nem csillag&quot;

MODERÁTOR
    Hely
    RedOneHouse
    Hozzászólás
    832

Amiről Mabor itt ír: http://forum.rcmodell.hu/viewtopic.php?t=18512&start=63
    Ahhoz az MMBK mindenképp csatlakozik:
    http://www.mmbk.hu/szabalyzat.htm

Természetesen itt első körben arról a felelősségről van szó, hogy egy-egy modellező közösség érdemes tagjai a gyakorlatban is hozzájárulnak a szabályok széleskörű elterjesztéséhez. Ez eddig is így volt, de nem volt meg a kellő ismertetése, publicitása. Viszont, ha minden kezdőnek felhívják a figyelmét erre is, az nagyon komolyan befolyásolja a modellezés biztonságát!
    .

Senior Member
    Hozzászólás
    450

Kezdetnek nem rossz!

Én annyival bővíteném, hogy lajstromozni kéne az I.-es,II-es kategóriába tartozó modelleket. Ez az MMSZ-nek hatalmas plusz admint jelent (még a lajstromozás nélkül is), kiváncsi vagyok, hogy tudja-e kezelni a többlet munkát, viszont így csak regisztrált ember vezetheti azokat az eszközöket, amivel komoly gondot okozhat!

Ha máshogy nem menne, szerintem az MMSZ alatt kéne szerveződnünk egy hatékonyabb, csak a légi modellezéssel foglalkozó csoportként.

Amit már csendben elkezdtem: a hatóságok felé el kéne mozdulnunk úgy, hogy mi alkotjuk meg a teljes szabályzatot (ekkor ugye betartható szabályrendszer alakítható ki, nincs benne felesleges túlszabályozás) és azt a hatóságok tartattják be, minden területen.
    Üdv: <a href="http://vasix.hu/vasix">Vasix</a>
    <br />Vashegyi Zoltán
    <br />Skype: vasix75, Tel: 06-20-529-9504

Senior Member
    Hozzászólás
    218

Szerintem a fent említett I. kategóriára azért nem kéne az a "jogosítvány". Vagy félreolvastam valamit?

Senior Member
    Hozzászólás
    1.149

Azért óvatosan az ilyen kijelentésekkel!
    Nekem is van az I.es kategóriába tartozó gépem ami,habár "csak" 450 gr megy mint az atom! (Mugi)
    És bizony csak a legjobb formámban merem igazán megreptetni!Pedig csak 450gr!
    Szóval szerintem igenis végig kell mászni a szamárlétrán.
    Arról nem beszélve,hogy ezen kategóriák mellé kellene egy ami speciálisan a bemutató pilótáknak van kitalálva.Pedig pont ők azok akik a bemutatókon a maximális biztonságra törekszenek.Mielőtt a fenébe küldtök gondoljatok bele ,hogy ha valakit orvvadászat közben jól seggbe durrantanak egy engedély nélküli fegyverrel ,nem a szervezett vadászokat fogják cseszegetni!

Üdv a Picipocc
    Skypeeicipocc

Senior Member
    Hozzászólás
    1.831

Az a baj, hogy akinek most is van pénze megvenni 200-300eFt-ért egy gépet, pedig még trainerrel sem repül rendesen, annak lesz pénze "megvenni" az engedélyt is.

Sajnos ez még mindig az az ország, ahol Mercivel, Audival és BMW-vel mindent szabad. És itt csak az számít "igazi" modellezőnek, akinek legalább 30 köbcentis motor van a gépében... Neki lehet a Pipishegyen rárepülni a kocsimra, és utána... hmmm...

"miva öcsisajt, beijetté? nyugimá, profi vagyok! Ez a gép többet és mint a tragacsod..."...

Nos, neki meg lesz minden kategóriára a papírja.
    Szupermodell feleség full tuning<br />Perzsamacska full alu elox<br />Porckorongsérv V2.0 full CFK

Oldal: 1 / 11 12345 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva