Oldal: 2 / 11 ElsőElső 123456 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (110) összesen

Téma: Modell repítések biztonságának fokozása

Senior Member mabor logója
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    2.182

Modell repítések biztonságának fokozása

Sajnos Dannyboynak igaza van.

Ahogy Hofi G. mondta egy alkalommal: " Bunkóban jól el vagyunk
    eresztve !!! "

Ennek ellenére a javaslat használható.

Néhány éve, mikor még rendszeresen oktattam kezdőket, gondolkodtam
    azon, hogy " bizonyítványt " adok nekik a végén.

Meg is fogalmaztam a dolgot, ki is nyomtattam néhány lapot,de aztán
    valahogy elmaradt.

Akik ma oktatnak, / nem csak szimulátoron mint én mostanában /
    Elgondolkodhatnának ezen.

No persze jónéhány , azóta igen komoly szintre felnőtt -kolléga-
    emlékszik remélem arra, hogy szóban komoly eligazítást kaptak!
    / pl: Wick, és sokan mások. /

Tehát ne adjuk fel a harcot!
    Zuhanó repülőgépen nincsenek ATEISTÁK!

Senior Member
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    823

Azokat a helyeket is meg kellene nevezni, amelyekre a korlatozasok ervenyesek.

Teljesen egyedul teljesen csupasz teruleten, ahol senki sem jar, szerintem kicsi a balesetveszely.

A biztonsagi szabalyok tudatositasaval egyetertek.

Az is jo otlet, ha az oktatok adnak valami papirt a tanfolyamrol. Ez meg akkor is igaz, ha semmilyen szabaly erre nem kotelez. Egy ilyen tanfolyam, ha jo szinvonalu, egyfajta beavatasi szertartas is egy kozossegbe, amelynek kozossegformalo es nevelo ereje van.

Attila

Senior Member
    Hozzászólás
    1.365

Sziasztok!

[Szerintem]
    Érdekes ötlet a 'modellező jogsi', de egy-két gondolat felmerült bennem.
    Alapvetően az ismeretterjesztés, veszélyekre figyelmeztetés a fegyelmezettség stb lenne az elsődleges szerintem nem a papír.

Megjegyzés halkan: Az utóbbi idők baleseteit nem kezdők okoztak hanem tapasztalt emberek akiknek nyilván lenne jogsiuk.

Mi történne ha csak jogsival lehetne repülni? Tartok tőle, hogy a nem túl nagy számú hazai modellező társadalom tagainak száma drasztikusan csökkene, másrészt mi történne ha valaki jogsi nélkül reptet, hogyan lehetne betartatni a szabályokat? A nagy múlttal és komoly szabályzással rendelkező légi járművek azon a szűk környéken ahol én látom naponta szabálytalankodnak minden következmény nélkül. (műrepülés lakott terület fölött, alacsony magasságon átrepülő repülő, sárkányos, nem reptéren le és felszállás)

Összefoglalva szerintem elsősorban ismeretterjesztés, fegyelem, figyelem!

[/Szerintem]

üdv

Zs

Senior Member
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    823

A kereskedok sokat tehetnek ez ugyben. Minden veszelyes modell eladasakor alairatnak a vevovel egy nyilatkozatot a biztonsagi szabalyokrol.
    Ez segit emlekezni a lenyegre.

A.

Senior Member
    Hozzászólás
    675

Most sem az MMSZ lépet a biztonság ügyében - vagy még nem tudunk arról, hogy lépett volna - hanem Gábor barátom és az ORIGO+PACO!
    Szeretném látni az MMSZ honlapján a megtett intézkedéseket, vagy javaslatokat.( lehet, hogy elfelejtették, két baleset van a" hátunk "mögött)
    A repítési szezon 1/4 túl vagyunk, reméljük jön a jó idő is, jó volna nagyobb biztonságban érezni magunkat és barátainkat.
    Nincs nagy kivánságom, szeretném villamoson a modellemet vinni, minden megjegyzés nélkül!
    Tamás bá

Senior Member
    Hozzászólás
    1.830

"jogsi"

Mint mondottam, puszira csak egy jogsiért én senkinek nem fogom a pénzemet osztogatni.
    Ezt tényként elkönyvelheti minden egyesület.
    Felelősségbiztosításom már van, (HB) a biztonságra pedig magamtól is figyelek.
    Majd ha nyújtanak valamit a tagdíjért, pl. jó repteret akkor gondolkodés nélkül belépek.
    Eddig az életem csak papírgyűjtésből állt, nem kell eggyel több köszönöm! Mögöttem van már néhány kamarai tagság, vezetői engedélyek, egyéb vizsgák, diplomák. Mit mondjak, nem érzem többnek magam ezektől.
    Várom az ajánlatokat az egyesületektől.
    under a reboot

Senior Member
    Hozzászólás
    4.481

Nálunk van RC vizsga de nem kötelezö pontosaban vannak klubbok ahol kötelezö és vannak klubbok ahol vendégpilóták csak a bizonyitvány birtokában repülhetnek., na meg vannak klubbok ahol nem foglalkoznak vele.
    Mindaddig amig a törvény nem szabja meg hogy csak modellröptereken szabad repülni senkinek sem lehet megtiltani hogy vizsga nélkül röpködjön ahol neki jól esik.
    Viszont szervezett klubbokban a saját röptéren lényegesen fokozza a repülés biztonságát. A biztonság fokozásának az elsö hatásos feltétele a klubbok szervezése, saját röpterek kialakitása és akkor el lehet várni hogy a tagoknak legyen RC igazolványa, betartsák a biztondági és etikai szabályokat stb.
    Ameddig mindenki a saját belátása szerint öszevissza röpköd nem lehet szabályozni sem vizsgával sem nélküle.
    Ugy szeretlek titeket mint ti engemet.

Re: "jogsi"

Idézet Füligjimmy eredeti hozzászólása
    Mint mondottam, puszira csak egy jogsiért én senkinek nem fogom a pénzemet osztogatni.
    Ezt tényként elkönyvelheti minden egyesület.
    Felelősségbiztosításom már van, (HB) a biztonságra pedig magamtól is figyelek.
    Majd ha nyújtanak valamit a tagdíjért, pl. jó repteret akkor gondolkodés nélkül belépek.
    Eddig az életem csak papírgyűjtésből állt, nem kell eggyel több köszönöm! Mögöttem van már néhány kamarai tagság, vezetői engedélyek, egyéb vizsgák, diplomák. Mit mondjak, nem érzem többnek magam ezektől.
    Várom az ajánlatokat az egyesületektől.
    Egyetértek.

A "jogosítvány"-hoz kötött reptetés megvalósíthatatlan és nem EU-konform.

Hatékony lehet viszont a fenti kategóriák szerinti általános engedélyezés illetve tiltás.

Szóval, pl. a 3. kategória kitiltása épületek x méteres körzetéből.

A többi kettőnél pedig meg lehetne határozni szintén a megfelelő védőtávolságot.

A gyakorlatban:

3. (legnehezebb) kategória csak certifikált modellreptéren azon kívül csak biztosított rendezvényen repülhet.

2., 1. kategória a megfelelő védőtávolságok figyelembevételével "akárhol" repülhet.
    .....................
    (Mivel a biztosítás önmagában nem old meg semmit, ezt a modellreptereken lehetne feltételként szabni)

Szóval ezek egyszerű, akármelyik rendőrjárőr által könnyen ellenőrizhető és betartható szabályok.

(Továbbá, már van ahol működnek. Érdemes lenne pl. az MMSZ-nek az EU-ban szétnéznie, tapasztalatokat gyűjtenie, hogy ne kelljen a spanyol viaszt mégegyszer kitalálni.)
    &quot;E örööö, e bódottáá. E áá ö örö i bódottáá.&quot;<br />http://www.repulomodellezes.hu

Senior Member
    Hozzászólás
    370

Az előző hozzászólások alapján most jött el az a pillanat, amikor a következőket le kell írni.
    Én sem vagyok megszállott híve az MMSZ-nek.
    Sokkal többre értékelem a helyi egyesületek tevékenységét, mint az országos szervét.
    Az oktatást meg lehetne oldani egyesületi szinten. A vizsgát pedig másik egyesület kijelölt tagja csinálhatná, aki nem ismeri a vizsgázót. Így kiküszöbölheti a BMW-Audi effektus.
    Természetesen a gépvásárlást nem tenném vizsga függővé, de a repülőtereken, illetve a többek által látogatott reptető helyeken csak a vizsgával rendelkezőnek engedném a repülést.
    Szerintem ez megoldható lenne.
    &quot;Hogy mondod, Tibi??????&quot;
    <br />&quot;Lóf@sz jön itt Csikánó, nem csillag&quot;

Senior Member
    Hozzászólás
    4.481

Itt van 62 PDF oldalon a Svéd RC vizsga és biztonsági törvény.esetleg le lehetne forditani egy forditó programmal. Részforditásban szivesen segitek de az egész oldal túl sok idöt venne igénybe.
    Ugy szeretlek titeket mint ti engemet.

Oldal: 2 / 11 ElsőElső 123456 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve