Oldal: 3 / 11 ElsőElső 1234567 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (110) összesen

Téma: Modell repítések biztonságának fokozása

Senior Member
    Hozzászólás
    4.481

Modell repítések biztonságának fokozása

Ugy szeretlek titeket mint ti engemet.

Senior Member mkgy logója
    Hozzászólás
    3.876

Kedves dannyboy!

Sajnálattal olvastam az előbbi oldalon lévő írásod. Hirtelen nem ugrik be hogy ki vagy valójában. Amennyiben jól gondolom, akkor én vagyok az a bunkó, nagyképű és újgazdag aki 30 ccm feletti modellt reptet a kocsid felé és azt mondja, hogy "miva öcsisajt, beijetté? nyugimá, profi vagyok! Ez a gép többet ér mint a tragacsod...".. Sajnos az írásod rossz fényt vethet a Pipis-hegyen repülő modellezőkre, így szólnék pár szót az érdekünkben:
    Tudtommal itt csak én repülők 30ccm feletti géppel, de ez nagy sajnálatomra nem az enyém, henem az egyik tanítványomé, akit még nem engedek ezzel repülni, még hadd trénerezzen. sajnos nekem "csak" egy 15 ccm-es repülőre futotta a minimálbéremből, az is részletre. Egyébként itt túlnyomó részben tréner és elektromos vitorlázóval szoktunk reptetni, senki sem nézi le a másikat, a depron gépeket is modellszámba vesszük. Sajnos régebben tényleg elrepültem a kocsik felett alacsonyan (de nem a 30 ccm felettivel !) és mindíg szóltam előre, hogy jöhetek-e vagy sem. Sohe nem tettem azok felé megjegyzést akik megkértek arra, hogy ne repüljek a kocsik fölé.
    Az utóbbi tragikus események hatására megalakítjuk a "Gyöngyösi Modellező SE-t" és már reptérrendet is életbe léptettünk. A reptériekkel egyeztetve a továbbiakban csak MMSZ igazolvánnyal rendelkezők repíthetnek a Pipis-hegyi reptéren (ami a Szolnoki Helikopterezred tulajdona, tehát honvédségi terület) a szabályok maradéktalan betartásával, pl. szigorúan tilos emberek, vagyontárgyak és épületek felett repülni, továbbá repüzem esetén tilos robbanómotorossal modellezni.

Tisztelettel:
    Szabó Péter

Senior Member
    Hozzászólás
    1.830

Svéd szabályzat

Svédország messze van.
    Ott vannak modellrepterek, itt nincsenek.
    Jelenlegi hozzáállással nem is lesznek.
    Ismét megjegyzem, hogy a vizsga nem jelenti a szabályok automatikus betartását, csak azt hogy az illető le tudott vizsgázni, és nem teljesen hülye.
    A vizsgájával nyugodtan kibattyog a délpesti reptérre, aztán ráejti a nagy gépét az úton haaldó autókra, vagy helisként jól beleszáll valakibe.
    Hangsúlyozom, a modellezéshez érezni kell annak "tárgyi súlyát".
    Az első veszélyes szituig én se gondoltam komolyan a biztonságot.
    Az első vágásig én se hittem hogy belenyúlok a légcsavarba.
    Az első deci üzemanyag képembe löttyenéséig nem gondoltam mérgezésre.
    Viszont a velem történteket jól megjegyeztem, és a többi baleseti lehetőséget igyekszem kizárni, illetve olyan helyen nem repítek ahol veszélyes társaság leledzik.
    Jólenne ha ezt mindenki így gondolná.
    Egyébként tudomásom szerint súlyos baleset ilyen alkalmi "modellreptereken" nem történt. Remélem nem is fog a jövőben sem, illetve a bemutatók és együttrepülések is balesetmentesek maradnak.
    Egyetlen felszállás sem ér annyit hogy valaki testi épségét veszélyeztessem vele.
    under a reboot

Senior Member
    Hozzászólás
    370

Sziasztok!

Én sem hiszek a vizsgában/vizsgáztatásban.

Mivel a modellezés nem magányos tevékenység, a modellezők egyet tehetnek: nem engedik felszállni azt, aki tudatosan veszélyesen repül.
    Az olyan embert el kell zavarni a reptérről, legalábbis nem szabad neki esélyt adni, hogy bajt okozzon.

A repítéseket kívülállóként néző embereknek, családoknak pedig a megérkezésükkor fel kell hívni a figyelmét, hogy a balesetek is benne vannak ebben a játékban, és ezért fokozottan figyeljenek a levegőre.

Borzasztó dolog, ami a modellnapon történt, és a siklóernyős baleset is szomorú, de túlzás attól félni, hogy ez a modellezés hanyatlásának a kezdete, és szigorú törvényi tilalmak és szabályozás elé néz ez a hobbi.

A két baleset megtörténte nem volt törvényszerű, nem mondhatjuk, hogy egy ilyen katasztrófa már kinézőben volt. Ez egyszerű véletlen, amin változtatni már nem tudunk. Az élet megy tovább.

Nyilván aki ide írogat, az úgy gondolja, hogy ő biztonságosan modellezik. Oda kell figyelni a társaságunkban lévő többi modellezőre, és szükség esetén szólni kell nekik. Ez a leghatásosabb biztonságnövelő intézkedés.

Üdv,
    Mm

Senior Member
    Hozzászólás
    675

Nagy tisztelettel kérem: Sziveskedjetek elolvasni a " HB " biztosítás feltételeit!
    Hivatalos rendezvényen ezek a biztosítások nem érvényesek. Márpedig, ha Mátyásföldön hivatalos tréningnek bejelentik a repítést ,a HB biztosítás ott és akkor nem érvényes.
    Tessék kiharcolni egy megfelelő biztosítást az MMSZ-től.!!!!!!!
    Itt lép be a súlykategóriák jelentősége.
    Amikor én leirtam, hogy a vitorlázó repülők kiléptek az MRSZ-ből és önálló szövetséget alakítottak senki nem tudott a sorok között olvasni és megfelelően reagálni.
    Én kiléptem a BPMSE-ből mert egyrész nem tudta nyújtani a klub azt amire nekem szükségem lett volna, másrészt saját egyesület megalakítását tüztük magunk elé célnak barátaimmal együtt. A klubnak szolgáltatásként kell müködnie. Lehet az a szolgáltatás a jó társaság biztosítása, vagy a tapasztalatszerzés-oktatás megszervezése és nem feltétlenűl a balsa, egyéb anyagok prezentálása.
    Tamás bá

Senior Member
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    823

Re: Svéd szabályzat

Idézet Füligjimmy eredeti hozzászólása
    Svédország messze van.
    Ott vannak modellrepterek, itt nincsenek. Jelenlegi hozzáállással nem is lesznek.
    Ez igaz, de Svédországban valahogy sokkal több a műveletlen terület. Stockholm környékén pl. olyan vékony a talajréteg ami az utolsó jégkorszak óta eltelt kis időben keletkezett, hogy művelésre nemigen alkalmas, csak esetleg krumplitermesztésre. Így a sok hely miatt könnyebb magánreptereket kialakítani...még valódi gépeknek is.

De az is biztos, hogy a svédek tisztelik egymást, és amikor csak lehet, mindenben keresik a megegyezést a közösség érdekében, meg hosszútávon gondolkoznak. Arra is gondolhatunk, hogy az utóbbi párszáz évben Svédországban nem volt háború. ...de ez már túlmutat a témán.

A.

Re: Svéd szabályzat

Idézet Atta eredeti hozzászólása
    Idézet Füligjimmy eredeti hozzászólása
    Svédország messze van.
    Ott vannak modellrepterek, itt nincsenek. Jelenlegi hozzáállással nem is lesznek.
    Ez igaz, de Svédországban valahogy sokkal több a műveletlen terület. Stockholm környékén pl. olyan vékony a talajréteg ami az utolsó jégkorszak óta eltelt kis időben keletkezett, hogy művelésre nemigen alkalmas, csak esetleg krumplitermesztésre. Így a sok hely miatt könnyebb magánreptereket kialakítani...még valódi gépeknek is.

De az is biztos, hogy a svédek tisztelik egymást, és amikor csak lehet, mindenben keresik a megegyezést a közösség érdekében, meg hosszútávon gondolkoznak. Arra is gondolhatunk, hogy az utóbbi párszáz évben Svédországban nem volt háború. ...de ez már túlmutat a témán.

A.
    Hát akkor ne menjünk Svédországig.

Ausztria, Németország sokkal közelebb van és a talajréteg is vastagabb. :wink:
    &quot;E örööö, e bódottáá. E áá ö örö i bódottáá.&quot;<br />http://www.repulomodellezes.hu

Idézet Krassó Tamás eredeti hozzászólása
    Nagy tisztelettel kérem: Sziveskedjetek elolvasni a " HB " biztosítás feltételeit!
    Hivatalos rendezvényen ezek a biztosítások nem érvényesek. Márpedig, ha Mátyásföldön hivatalos tréningnek bejelentik a repítést ,a HB biztosítás ott és akkor nem érvényes.
    Tessék kiharcolni egy megfelelő biztosítást az MMSZ-től.!!!!!!!
    Itt lép be a súlykategóriák jelentősége.
    Amikor én leirtam, hogy a vitorlázó repülők kiléptek az MRSZ-ből és önálló szövetséget alakítottak senki nem tudott a sorok között olvasni és megfelelően reagálni.
    Én kiléptem a BPMSE-ből mert egyrész nem tudta nyújtani a klub azt amire nekem szükségem lett volna, másrészt saját egyesület megalakítását tüztük magunk elé célnak barátaimmal együtt. A klubnak szolgáltatásként kell müködnie. Lehet az a szolgáltatás a jó társaság biztosítása, vagy a tapasztalatszerzés-oktatás megszervezése és nem feltétlenűl a balsa, egyéb anyagok prezentálása.
    szerintem nem a biztosítással kell kezdeni.
    Az végülis csak az anyagi kár rendezését hivatott megoldani.
    Azt meg meg lehet oldani anélkül is.

Első lépésként valami nyomorult repteret kéne összehozni, azzal lehetne "prezentálni" a hatóság, biztosító, bank felé is.
    &quot;E örööö, e bódottáá. E áá ö örö i bódottáá.&quot;<br />http://www.repulomodellezes.hu

Moderátor APPME logója
    Hely
    Gyomaendrőd
    Telefon
    null-null-zibn
    Hozzászólás
    3.778

Én nem hiszek a KRESZ-ben se...

Hadd idézzem Gallát a fenti sorokkal!
    A jogosítványt mégsem a haverok adják, hanem egy kompetens testület.
    Ettől még voltak, vannak, lesznek balesetek és ez a modellezésben is így leend, akármennyire köpjük a markunkat.
    Pár sorban már vázoltam az angliai példát:
    Vannak "tanítók", akik a helyi közösség felhatalmazásával eldöntik, hogy min. 20 repítést figyelembevéve az illető repíthessen egyedül.
    Ez nem azt jelenti, hogy modellszagra idomított kutyákkal járják az országot és elhamvasztják a magányos, elvadult modellezőket, hanem így lehet egy közösséghez tartozni.
    Nem repíthet 3 nál több modellező egyidőben...
    Versenyen 7 max.
    stb.

Aztán a magyar valóságot tekintve jön a gond...
    Ha klubtag, talán istenes, de ott se egyszerű:
    Van-e elfogadott személy, akinek, vagy akiknek a szavát ha nem is zokszó nélkül elfogadják, irányvonalat követik.
    Ha csak heppening csapat (csapatok) vannak, mint ahogy látjuk, esetleg eggyel többfele húznak, mint ahányan vannak. Senki nem fogadja el a másik véleményét, javaslatát, presztízsből, csakazértse.
    (Nem köll a jogositvá' a' csak e' papír, ettől még mivan, ha dühöngő elmebajnok néha???)
    Az országos, megegyezésre tudatosan nem törekvés (empatikus készség hiány) komoly akadály egyelőre.

Egy évekkel ezelőtti, mai állapot:
    Urhidán a magyar modellezők a saját kis klikkjeikbe húzódva töltötték szabadidejüket esténként a szlovákok együttesen értékelték a napi videofelvételen egymás repítését, munkáját.
    Hadd legyek optimista : ezt a szintet párezer év múlva talán megközelítjük.
    Azonban kötelezően nem"szerethetjük" egymást, így elégedjünk meg a tisztelettel, nagyja problémán már túl is leszünk.
    Sajnos szószerint élet-halál kérdése is lehet a hozzáállás, lépni kell.
    Jólfelfogott érek a közösséghez tartozás, annak minden elöl és hátulütőjével együtt.
    Van egy mondás - most emiatt nem kell a Jézuskában hinni - az Isten bennünk lakik.
    Egyszerűsítve gyökketővel, ha belülről mondják a szabályt, mert magadénak érzed, jól cselekszel - ha csak akkor vagy szabályos, ha más is ott van, még dolgoznod kell, hogy felépítsd magad.
    Örülök a pozítív változásoknak, amik megindultak!
    Signore Membran
    Good Will Hunting
    Kis pacsirta, kedves kis pacsirta,
    Kis pacsirta, megkopasztlak én...

Igazad van APPME, ezt mondtam én is a másik topikban kicsit direktebbül: ki lettem moderálva.

Ha lenne tényleges modellreptér, akár több is, ott nem lehetne a szabélyokat megkerülni. Egyszerűen nem mehetne be legközelebb. Fizikailag. És jogilag (birtokháborítás).

De ahogy írtad először a fejekben kell rendet tenni. Szerencsére megindult valami.

Oldal: 3 / 11 ElsőElső 1234567 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva