Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (28) összesen

Téma: Érdekes eset. / Nekem legalábbis az volt!/

Senior Member Jimmybá logója
    Hozzászólás
    825

Érdekes eset. / Nekem legalábbis az volt!/

Tegnapelött viszonylag kellemes volt az idő;- irány a Hirobóval / ZX, motor: Super Tigre G 36 / egy kis függeszkedésre. Tankolás, izzitás, ékszijas starterozás. A motor egyből indul, szépen rotyog alapon. Adom a kollektivet szépen kezd felpörögni. A motor egyre hangosabb, már elérte a megszokott fordulatot, figyelem a főrotort, nem mozdul. A motor visit, a farokrotor forog! Mi lehet ez, kérdezem magamtól? Tán felmondott a szabadonfutó? Reggel a rotortegely csapágyait kissé megolajoztam, talán jutott belőle a szabadonfutóba is, és a 4 fok körüli hőmérsékleten beragadtak a görgői? Motort leállitottam, forgatom a rotortengelyt visszafelé; a szabadonfutó rendesen mükszik. ??? Mi lehetett a gond? Ujrainditottam a motort. Kollektiv-gáz rá, motor bőg, farokrotor forog mint őrült, főrotor áll!? Mi ez - kérdem magamtól,-ilyen nincs, ez még ilyet nem csinált. Hirtelen rápillantottam a "power-panel"-ra - mi olyan furcsa? A starter banándogóit repités elötti " lányos zavaromban" forditva sikerült bedugnom; a starter forditva pörgött, természetesen a motort forditva inditotta be. Nem hittem volna, ha valaki azt mondja nekem, hogy egy motor ép úgy forog visszafelé is mint előre, ha ez nem velem történik. Valahogy másnak kellene lenni, legalább a hangjának! Ez a kis G-36-os megviccelt; bebizonyitotta az ellenkezőjét. Járt már valaki hasonlóképpen? Ha még nem, akkor itt a példa; vigyázni, mert megtörténhet! ;D

Üdv. Jimmybá
    A levegőben még nem maradt semmi!

MODERÁTOR
    Hozzászólás
    2.195

Re: Érdekes eset. / Nekem legalábbis az volt!/

Nekem még a dugókat sem kell fordítva bedugnom, úgy is képes fordítva beindulni a raptorom ;D ;D ;D
    Repülős múlttal ezt már megszoktam, hogy néha így is beindulnak.
    Ilyenkor a hirtelen gázkar tologatás-huzogatás általában visszafordítja a forgásirányt.
    A hobbit 1 hajszál választja el a betegségtől...<br />Petr Zak Edge 540 3.1m<br />Messer Bf 109

Senior Member Jimmybá logója
    Hozzászólás
    825

Repülőnél már nálam is többször előfordult,ha egy kissé túlszivta magát valamelyik motor, akkor forditva indult, de ott egyszerre észrevettem. A Schuttle -nél ez most elsőre nem "ugrott" be!
    A levegőben még nem maradt semmi!

Senior Member mrsad logója
    Hely
    Szombathely
    Telefon
    30 4421 121
    Hozzászólás
    2.361

Valószínűleg nagyjából szimmetrikus a szívásvezérlés, azért nem tűnt fel fülre, hogy balra forog a motor. Ezek a kétüteműek márcsak ilyenek... Nekem a négytaktos is képes volt visszafelé forogni, persze olyankor igencsak zakatolt.
    üdv, mrsad
    30 4421 121
    gerecs@chello.hu

MODERÁTOR
    Hozzászólás
    2.195

Ha már a kétüteműek érdekességeinél tartunk, nekem van egy 4 ccm-es sc motorom, ami izzítás nélkül beindul... Egy szivatásnál vettem észre, mikor befogtam a levegőbeömlőt, starterral megtekertem, és elindult! Azóta is így indítom
    A hobbit 1 hajszál választja el a betegségtől...<br />Petr Zak Edge 540 3.1m<br />Messer Bf 109

Senior Member force logója
    Hely
    Győr, SRCM Airfield
    Hozzászólás
    1.693

Hi Fefe!

Izzítás nélkül?
    Mitől?

force
    SRCM Airfield, Győr
    www.srcm.hu

MODERÁTOR
    Hozzászólás
    2.195

Gondolom akkora a kompresszió benne, hogy beindul a sürítés következtében ;D
    Olvass bele!
    http://forum.rcmodell.hu/index.php?topic=46170.0

Senior Member
    Hozzászólás
    2.137

Nekem egy 1,62 ccm-es ENYA moci csinálja ezt, de csak akkor ha már nagyjából üzemi hőmérsékleten leállítom, utána pár percen belül beindítható izzítás nélkül is... :
    üdv. Sajtqkac

Senior Member
    Hozzászólás
    318

Sziasztok! Az nem semmi hogy vannak olyan nitrós motorok amik beindulnak izzitás nélkül! Nem semmi De hát ilyenek is vannak....
    Üdv A kis kezdő kölök! www.sokoro-rc.hu

Idézet Jimmybá eredeti hozzászólása
    Tegnapelött viszonylag kellemes volt az idő;- irány a Hirobóval / ZX, motor: Super Tigre G 36 / egy kis függeszkedésre. Tankolás, izzitás, ékszijas starterozás. A motor egyből indul, szépen rotyog alapon. Adom a kollektivet szépen kezd felpörögni. A motor egyre hangosabb, már elérte a megszokott fordulatot, figyelem a főrotort, nem mozdul. A motor visit, a farokrotor forog! Mi lehet ez, kérdezem magamtól? Tán felmondott a szabadonfutó? Reggel a rotortegely csapágyait kissé megolajoztam, talán jutott belőle a szabadonfutóba is, és a 4 fok körüli hőmérsékleten beragadtak a görgői? Motort leállitottam, forgatom a rotortengelyt visszafelé; a szabadonfutó rendesen mükszik. ??? Mi lehetett a gond? Ujrainditottam a motort. Kollektiv-gáz rá, motor bőg, farokrotor forog mint őrült, főrotor áll!? Mi ez - kérdem magamtól,-ilyen nincs, ez még ilyet nem csinált. Hirtelen rápillantottam a "power-panel"-ra - mi olyan furcsa? A starter banándogóit repités elötti " lányos zavaromban" forditva sikerült bedugnom; a starter forditva pörgött, természetesen a motort forditva inditotta be. Nem hittem volna, ha valaki azt mondja nekem, hogy egy motor ép úgy forog visszafelé is mint előre, ha ez nem velem történik. Valahogy másnak kellene lenni, legalább a hangjának! Ez a kis G-36-os megviccelt; bebizonyitotta az ellenkezőjét. Járt már valaki hasonlóképpen? Ha még nem, akkor itt a példa; vigyázni, mert megtörténhet! ;D

Üdv. Jimmybá
    Az FSR-esek tudnának mesélni
    Egyszer tanúja voltam amikor élesben történt mindez. Füttyszó után ugye mindenki indít. Hősünknek nem volt könnyű dolga nehezen indult a motor. De ha már nehezen indult, fullgázzal dobták a vízre nehogy leálljon. Ahogy vízre ért, hirtelen betolatott a stég alá, a csiga letekeredett, és percekig piszkálták míg előkerült
    Janiboy<br />H-1523

Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve