Oldal: 9 / 9 ElsőElső ... 56789
Eredmény: 81 - 87 (87) összesen

Téma: Joffre TUG 1:30 csavar gőzős

Senior Member
    Hozzászólás
    634

Senior Member
    Hozzászólás
    634
    Elkészültek az ablak keretek 0,5x2 mm-esre vágott mahagóni furnérból. van mivel szenvedni. A ragasztó melyet használtam eddigi fa munkákhoz a kabin esetében sima kinai 60-80 ft gél pillanatragsztó volt.

Neki láttam a belső részek elkészítéséhez is:

És ami alapján próbálom csinálni:

A kabin és a belső rész pácolást követően matt nitrolakk bevonatot kapott.

Senior Member karcsi logója
    Hozzászólás
    2.693
    Kellemes antik összhatása lett!
    A két ajtó között az a bejárat nélküli négyzetes alakú tér micsoda?
    ... soha nem lehet elég gyors!

K'Models - AsA Team member - JakO Modell - SG Modellsport - KYP Modelsport

Senior Member
    Hozzászólás
    634
    A középső kuszlik amin azért van ajtó csak épp szervíz, funkciója gyakorlatilag a legfelső szinten lévő kormányt összekötő kötélzet háza mely szinkronban forog a kapitányi kajütben lévő kerékkel. A kidolgozása folyamatban.

A kormánykerék 4 cm átmérőjü. A fogantyúk fogpiszkálóból készültek kb 1,8 mm átmérőjüek. Sajna a lakk kicsit vastagított rajtuk. a kerék vastagsága 2,8 mm. A küllö 0,7 vörösréz drót. Az osztás nem találomra van, hanem osztó fejen történt, de nem mindig volt elég kezem, hogy minden alkatrészt fogjak

[img][/img]

Senior Member
    Hozzászólás
    634
    Sokszor nem is maga a munkadarab elkészítése a legnehezebb hanem a jó szerszám. A kést egy szerámélező köszörűn csináltam (R=4mm), de volt edzés mire a megfelelő rádiuszt összehoztam. Ezzel a gömb belsejét forgácsoltam, mig a külsőt egy rádiusz szupportal készítettem.
    Az eredmény : elkészült a legfelső fedélzetre is a kormánykerék váza, és a 2 db iránytű ház.

[img][/img]
    Utoljára módosítva: B Laci által : 2016-09-01 09:30

Junior Member Gőzhajós Sanya logója
    Hozzászólás
    19
    Egy ami biztos, hogy nagyon sokat dolgozol rajta. Gratulálok az elszántságodhoz.

Senior Member
    Hozzászólás
    634
    Egy kis segítséget szeretnék kérni. Eddig Picassa webre mentek a képeim ami most átalakult. Ebből adódóan most nem igazán találom azon menüket melyeken keresztűl z "IMG) és parancssor közé beillesztve azonnal megjelenített képként láttassam a forumon akár nem regisztrált felhasználók részére. Ha vk meg tudná írni mi a bánatot tegyek vagy merre van ezen menü lehetőség az új formációban. Előre is köszönöm a segítséget.

Úgy néz ki saját magamnak megválaszolom: Képre jobb klikk- tulajdonságok-cím URL másolása majd vissza forumra [img][/img] majd a parancssor közé beilleszt a link. Ha van valakinek ennél jobb vagy más megoldása írja meg.
    Utoljára módosítva: B Laci által : 2016-09-01 09:32

Oldal: 9 / 9 ElsőElső ... 56789

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve