Oldal: 3 / 7 ElsőElső 1234567 UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (62) összesen

Téma: Graupner MX-12 rádió

mmormota
    Guest

Graupner MX-12 rádió

Idézet Cream78 eredeti hozzászólása
    Adott egy Graupner Mx-12+szimulátorkábel, az XP látja az adót, de nem sikerül bekalibrálni, nem a játékban, hanem már a játékvezérlőknél.....
    Mit értesz azon, hogy "látja az adót"?

Mozognak a sávok, ha a botokat mozgatod?

Vagy csak azt érted alatta, hogy megjelent a játékvezérlő? Az megjelenik akkor is, ha csak az usb kábelt csatlakoztatod a PC-hez, rádió nélkül. Ez esetben a rádió és a kábel összeköttetése nem jó.

Senior Member
    Hozzászólás
    1.773

Graupner MX-12 rádió

Igen, mozognak a sávok, de ösze vissza, meg vibrálnak, hiába próbálom kalibrálni, nem sikerül belőni.....GWFSM002 usb kábelem van az adóhoz....
    Mindenki jó valamire, ha más nem, hát elrettentő példának

mmormota
    Guest

Graupner MX-12 rádió

Idézet Cream78 eredeti hozzászólása
    Igen, mozognak a sávok, de ösze vissza, meg vibrálnak, hiába próbálom kalibrálni, nem sikerül belőni.....GWFSM002 usb kábelem van az adóhoz....
    Kalibrálni csak akkor lehet, ha a sávok szabályosan követik a botokat, csak a végkitérések nem pontosak.

Ez összeköttetés problémának tűnik. Sajnos nem ismerem a GWS kábelt. Elképzelhető, hogy az MX12 kondenzátoros csatolású kimenete zavarja. Próbálj meg egy 47 kOhm körüli ellenállást kötni a GWS kábel rádióra menő vezetékére párhuzamosan (általában árnyékolt kábel, a két ér - vagyis az árnyékoló harisnya és belső ér - közé kell kötni). Az ellenállás értéke nem kényes, 22kOhm ...100kOhm között minden jó.

Senior Member
    Hozzászólás
    1.773

Graupner MX-12 rádió

Köszi a gyors reagálást, kipróbálom....

Senior Member
    Hozzászólás
    522

Graupner MX-12 rádió

Szia Cream78!

Nekem is ilyet csinált a rádió, mikor rákötöttem a gépre, látszólag teljes zaraodottsággal mozogtak a sávok, pedig a botokat akkor még nem is mozgattam, hátmég utánna.
    A probléma a tipikus jack dugó hiba volt, meg volt szakadva a csatinál.
    Kicseréltem és azóta OK.

Üdv,
    Marcell

Senior Member
    Hozzászólás
    1.773

Graupner MX-12 rádió

Na megoldódott a dolog!

Az ellenállásos megoldásnál nem vibráltak a dolgok, de moccanni sem moccant semmi....

A baj az volt, hogy MODE 2 ben volt az adó, és így nem lehetett bekalibrálni...

MODE 1 ben viszont már ok volt a dolog, igy már csak a szimulátorprogiban kellett a tengelyeket beállítani, mert ha Pl magasságit húztam akkor a csűrő mozdult....

Pár gomb még vibrál, de a fő hogy tudom végre használni!

Senior Member
    Hozzászólás
    170

Graupner MX-12 rádió

Sziasztok,
    Totál szarul érzem magam...ma vettem egy MX-12-t, hogy majd azt könyebben össze kötötm agéppel.. :O

Mert amit a helihez kaptam alap táv, az nagyon egyszerű és sehogy nem akarta látni a gép.(e-sky)

Végig olvastam az összes ppjoy és társais részt, de hiába próbálgatom nincs eredmény.

adott: MX-12 és a boltban hozzá ajánlott szimkábel (jack-usb)
    ott azt mondták ezt rádigom és már megy is...
    (fent van az AeroFly prodelux, FS_G3, FMS... mindegyikben csak az érintettlenül elszáló gépeket látom )

de tudom előbb windows szinten kéne rendbe lennie...

amire eddig jutottam:
    - rádugva uj hardware ként üdvöli a gép...eddig ok
    - Vezérlőpult/játévezérlők -nél feljön egy PPM ezt megnyitva, látszólag a 8irányból 6-ra reagál (de csak ha az adó OFF modban van, azaz kikapcsolva)

- Feltettem ezt a ppjoy-t is, bár ennek a menüjénél az ADD utáni első választó ablakban ugyan 4 legördülú menü van de nekem csak a 3. aktiv, a többihez nem tudok nyulni.

- innen fogva hiába telepit fel ujat a ppjoy... az utána a játékvezérlőben totál paszív, azaz még kicsit sem reagál.

Kérlek nézzétek el ha valami oltári hülyeséget kérdezek, de totál kezdő vagyok és ezért gondoltam a polcon pihenő heli helyett elsőre a szimut törném...

Ha valaki mint a hülyegyereknek letudná írni egy uj MX-12 és xp konfigurálását,borzasztóan hálás lennék. Ha esetleg PÜben ad számot szivesen fel is hívom, ha budapesti szivesen elmegyek... mert nagyon elakadtam...

Köszi előre is.
    Savage X

Senior Member
    Hozzászólás
    1.773

Graupner MX-12 rádió

No para kolléga!

Én is hasonló cipőben járok, azzal a különbséggel, hogy nálam az Aerofly Proffesional Deluxhoz sikerült belőni.....

Mode 1 be kapcsoltam az Mx-12-t és így már be tudtam kalibrálni az Areoflyban....

G3 ban még én sem tudom mit hogy kéne, hogy jó legyen.....

Ha valamit sikerül mégiscsak összehozni jelezd....

Üdv: Robi

Senior Member
    Hozzászólás
    522

Graupner MX-12 rádió

Sziasztok!

Nekem is ilyen rádióm van már 3/4 éve és semmi gond vele, minden progi alatt megy, kivéve a Phoenix-et, mert az teljesen hardware kulcsos.
    Cream78, neked már elküldtem a beállításokat is, amivel nálam megy a G3.
    Azt gondolom, ha annak alapján állítottad be és mégse megy, akkor csak egy dologban lehet a különbség, az pedig a sim kábel.
    Nekem egy ilyenem van:
    http://www.rcpanda.hu/shop/product_i...roducts_id/593
    Ugyan k drága, de idáig mindennel ment csont nélkül. Amúgy a kis zöld adapter nekem még sárga. Lényeg azonban ugyanaz, van benne egy pic, ami tartalmazza a törést is, szal nekem semmilyen softwares buherálást nem kell csinálnom! ;-)

Üdv,
    Marcell

Senior Member
    Hozzászólás
    1.773

Graupner MX-12 rádió

Valószínüleg a szimulátorkábelen múlik, mert megcsináltam az általad leírt beállításokat, de ugyanaz volt a helyzet..... Nekem sima Usb/Jack dugós van (2990ft)

Hétvégén megvolt az első éles repülésem is, amire csak szimulátorral készültem, és a jelen lévő moddellezők döbbenetére olyan jól ment elsőre, hogy csak az első startot csinálták helyettem (biztonság kedvéért), leszállást+ többi startot már egyedül....

Gyakorláshoz marad egyenlőre az Aerofly Pro Delux, én nekem tetszik...
    Majd próbálok kölcsönkérni másfajta sim kábelt hátha azzal sikerül....

Oldal: 3 / 7 ElsőElső 1234567 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve