Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (11) összesen

Téma: 1:8-as méretarányú benzinmotoros autómodellek

Senior Member
    Hely
    Dunakeszi
    Telefon
    +36205064142
    Hozzászólás
    398

1:8-as méretarányú benzinmotoros autómodellek

Sziasztok! Egy ideje foglakoztat a téma,és gondoltam nyitok egy topicot neki. Én 2 modellről tudok amiben gyárilag kis benzinmotor pöfög: HPI Savage XL Octane http://www.hpiracing.com/en/kit/109073 és a Losi LST XXL 2 http://www.horizonhobby.com/1-8-lst-...ology-los04002 a HPI-ben egy 15ccm-es a Losiban pedig csak egy 5ccm-es motor van,de nekem úgy tűnik,hogy a Losi sokkal jobban megy. Mivel mindkét motor megvásárolható magában,így felmerült bennem a kérdés,hogy érdemes lehet-e egy akármilyen másik 1:8-as autóba berakni. A Losi Dynamite motorja sokkal szimpatikusabb,mert nem sokkal nagyobb egy 4.6-os nitrós mocinál ellentétben a HPI motorjával ami elég méretesre sikeredett. Egyenlőre ennyi,remélem nem csak engem érdekel a téma.
    HPI Baja 5B SS <br />Sakura Zero S<br />Futaba 4PL 2.4Ghz rcfans.hu

Senior Member
    Hozzászólás
    359
    Engem is foglalkoztat egy ideje a téma. Azóta a Losi kidobott két autot kis terfogatu benzines motorral, egy buggyt es egy truggyt, mindketto nagyon draga. A dynamite motort kulon is meglehet venni, amikor en neztem potom 100 ezret kertek erte ami pofatlanul sok. Remelem egyszer elerheto aron be lehet szerezni ilyen motort vagy autot.

Senior Member billiyoe logója
    Hozzászólás
    504
    Én is szemezgettem a Losival, de letettem róla egy ideig! Mivel utána jártam a dolgoknak nekem az az egy dolog egyenlőre nemtetszik hogy a motor nagyon gyorsan pörög egy benzines motorhoz képest!!! A prgős mociért cserébe kapunk egy pörgős kocsit is! (ezy azt jelenti hogy kb annyival mint a nitrós moci) Tehát elméletileg nem hosszú életű lehet egy ilyen moci és szerintem nem érdemes bele invesztálni, mert amennyiért veszünk egy ilyen mocit annyiért kettő nitrósat is kap az ember! Várni fogok vele míg hosszabb tapasztalat lesz ezzel kapcsolatban és majd mikor azt mondják hogy ezt az árat megéri akkor lehet beinvesztálok egyre!!
    A HPI motor ennek az ellentétje, lassan pörög és az egész kocsi lomha számomra! A motor elvileg hosszabb élettartamú lehet!
    Én úgy vagyok vele hogy ki kell várni velük a több 10 literes tapasztalatokat!!!!!
    Hej mambó, hej mambó!!! Lecsúszott a bugyi, meg a meltartó!!! Kilátszik a puni, meg a melbimbó!!!

Senior Member
    Hely
    Dunavarsány
    Telefon
    20/404-8460
    Hozzászólás
    1.759
    De ha annyit elmegy, mint egy nitros (mondjuk 40 liter), akkor az uzemanyagon elég sokat lehet fogni. Nitro literje 2500, benyas keverék bőven 1000 alatt. Szal lehet árban ugyan az lesz... Ha! Megy annyit...

Moderátor bakelit.forest logója
    Hely
    Bradenton - Florida
    Telefon
    +1 941 225 1784
    Hozzászólás
    1.717
    1000 alatt?
    a 400 az jóval alatta van!
    " a kefés motor, olyan.......... olyan dízel...."

Axial SCX-10 Honcho
    Kyosho Mercedes AMG FLUX
    Losi JRX-S Type R
    Tamiya TRF-417

-spektrum DX3S-

Senior Member
    Hely
    Dunavarsány
    Telefon
    20/404-8460
    Hozzászólás
    1.759
    Remélem azé keversz hozzá vmi minőségi olajat is :P

Motul al 1/16 os keverékkel 750re jön ki, de az sem 2500

Hely
    Bradenton - Florida
    Telefon
    +1 941 225 1784
    Hozzászólás
    1.717
    1 liter olaj 25 liter benzinhez elég. 1:25-ös keverékkel használjuk a benyásokat.
    3000ft-ot ossz le 25 felé és add hozzá a 360-as benzinhez! valóban elszámoltam, 480-ra jön ki!

Axial SCX-10 Honcho
    Kyosho Mercedes AMG FLUX
    Losi JRX-S Type R
    Tamiya TRF-417

-spektrum DX3S-

Senior Member
    Hely
    Dunavarsány
    Telefon
    20/404-8460
    Hozzászólás
    1.759
    Nade ez a kis motor 1/16 al megy és én verseny motul olajat tennék bele, ami 5500 :P

Senior Member
    Hely
    Dunakeszi
    Telefon
    +36205064142
    Hozzászólás
    398
    Külföldi fórumokon jókat olvastam a losi mocijáról. 1:14-es keverési arányt írnak,mert 30000-et pörög. az 1:25 itt már nem játszik. HPI motorja fos az biztos. nitróshoz meg nincs kedvem
    HPI Baja 5B SS <br />Sakura Zero S<br />Futaba 4PL 2.4Ghz rcfans.hu

Hely
    Bradenton - Florida
    Telefon
    +1 941 225 1784
    Hozzászólás
    1.717
    a 30-at forgó benzinmotor semmivel nem lesz tartósabb, mint egy nitros...
    ráadásul abban a méretben egy karburátorból sem nézem ki, hogy az tökéletesen működtessen egy motort alapjárattól, 30-ig.
    én pont alacsonyabb fordulatú, de nyomatékosabbat raknék be...

(Laci, a fentieket nem vettem figyelembe, így a Te matekod is a helyén! elnézést, nem "kötekedni" akartam! )

Axial SCX-10 Honcho
    Kyosho Mercedes AMG FLUX
    Losi JRX-S Type R
    Tamiya TRF-417

-spektrum DX3S-

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod